[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۰۷
  • دوره جدید

جهانگیری: پزشکان از سرمایه اجتماعی خوبی برخوردارند، روزنامه شیراز نوین

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به نقش جامعه پزشکی در برون رفت از مشکلات و تنگناهای پیش‌روی کشور، گفت: امروز جامعه پزشکی علاوه بر توانمندی علمی ‌از سرمایه اجتماعی خوبی نیز برخوردار هستند که با اتکا به این دو می‌توانند کمک بسیاری برای عبور از کشور از تنگناهای پیش‌رو کنند.
به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور صبح یکشنبه در مراسم اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره تحقیقات علوم پزشکی رازی که در وزارت بهداشت برگزار شد با اشاره به فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ‌اظهار کرد: امروز مجموعه پزشکان و محققان حوزه علوم پزشکی کشور باید به مناسبت قرار گرفتن در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ‌بگویند با وجود همه محدودیت‌های و مشکلاتی که تاکنون وجود داشته چه توفقیاتی در کشور به ویژه در پزشکی و سلامت تحقق یافته است.
وی با تأکید بر اینکه در همه بخش‌های کشور به ویژه پزشکی با دستاوردهای کم‌نظیری رو به رو هستیم، اظهار کرد: آنچه مهم است این است که در هر شرایطی بخش بهداشت و آموزش پزشکی در صدر اولویت‌های کشور قرار دارد؛ بنابراین در این بخش باید به گونه‌ای عمل شود تا هر ساله شاهد دستاوردهای بیشتری در کشور باشیم.
معاون اول رئیس جمهور با بیان این که جامعه ایران همواره دستخوش تغییرات جدی بوده است خاطرنشان کرد: ایران کشوری است که با تهدیدات و تنگناهای جدی روبه رو است و این تهدیدات به صورت طبیعی در مرحله اول روی اصلی‌ترین موضوعات کشور دست می‌گذارد. به همین دلیل نیز ما باید حفظ و ارتقای سلامت و بهداشت جسمی ‌و روانی جامعه را به عنوان اصلی‌ترین وظایف دستگاه‌های حکومتی به ویژه بخش پزشکی مورد توجه قرار بدهیم.
وی با اشاره به جایگاه کشور در حوزه علوم پزشکی گفت: خوشبختانه دستاوردهایی که طی سال‌های قبل در حوزه پزشکی محقق شده باعث شده که این حوزه با پیشرفت‌های خوبی مواجه شود به گونه‌ای که امروز هم در سطح منطقه و هم در سطح بین‌المللی از خود یک شکوفایی علمی به جای گذاشته است.
جهانگیری برگزاری هر ساله جشنواره تحقیقات علوم پزشکی رازی را یکی از دستاوردهای بخش علوم پزشکی کشور عنوان کرد که طی آن هر ساله دستاوردهای قابل ارائه در سطوح ملی و بین‌المللی معرفی می‌شود.  
جهانگیری با تأکید بر لزوم دستیابی به دستاوردهای پزشکی و علمی‌ در کشور خاطرنشان کرد: علت این تأکید، آن است که دستاوردهای علمی مایه استحکام نظام و سنگ بنای توسعه کشور هستند.
وی با بیان اینکه در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی محور اصلی توجه به مغز دانشمندان داخلی است اظهار کرد: در مقطع فعلی اقتصادی، محور اصلی اقتصاد مقاومتی به عنوان راه حل عبور از مشکلات بر مغز دانشمندان کشور متکی است؛ در همین راستا اگر این اتفاق بیفتد می‌توان گفت که آینده مطمئنی در انتظار کشور است.
معاون اول رئیس جمهوری در ادامه صبحت‌های خود به شرایط امروز کشور اشاره کرد و گفت: در شرایط خطیر و دشواری که پیش رو داریم، شرایط کشور باید برای نخبگان تشریح شود. معتقدم که در ابتدا باید به خوبی نسبت به مشکلات و مسائل مردم آگاه باشیم، سپس برای برون‌رفت از این مشکلات برنامه مدون را اجرا کنیم. در این زمینه مکرراً دست همکاری به سمت دانشگاه‌های کشور دراز کردم و از آنها خواستم که راه‌حل‌ها و برنامه‌های خود را برای برون رفت از مشکلات ارائه دهند.
جهانگیری با تأکید بر اینکه امروز کشور و مردم ایران نیازمند عبور از شرایطی هستند که به صورت ناخواسته به آنها تحمیل شده است، خاطرنشان کرد: زمانی آمریکایی‌ها موضوع پرونده هسته‌ای کشور را بهانه کرده بودند و ما نیز با آنها یا مذاکره نمی‌کردیم یا این که خوب مذاکره نمی‌کردیم. در آن زمان ممکن بود عده‌ای بگویند شما خوب مذاکره نمی‌کنید، تیم قوی بگذارید و با آنها حرف بزنید. ما نیز همین کار را کردیم وبا شش قدرت دنیا توافقی کردیم که شورای امنیت نیز بر آن مهر تأیید زد اما آمریکایی‌ها با قلدری به صورت یک طرفه از این توافق خارج شدند و تحریم و تهدید و اعمال تحریم مجدد را بر ما آغاز کردند. وی ادامه داد: در این شرایط طبیعی است که عزت کشوری اجازه نمی‌دهد هر کسی خواست این عزت را هدف قرار دهد؛ باید در مقابل آنها ایستادگی کرد و آنها را پای گفت‌و‌گو و عقل و منطق رساند. معاون اول ریس‌جمهور با اشاره به نقش نخبگان در شرایط امروزی کشور گفت: کسانی که در مقطع فعلی می‌توانند در اداره کشور نقش مهمی ‌ایفا کنند، نخبگان هستند و دولت به تنهایی نمی‌تواند از پس این مشکلات بربیاید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی