[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۰۷
  • دوره جدید

توسعه مترو به حل مشکل ترافیک کمک می‌کند، روزنامه شیراز نوین

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، با اشاره به افزایش سالانه تعداد خودروها و پیچیده‌تر شدن مسئله ترافیک شهرهای بزرگ از جمله شیراز گفت: توسعه قطار شهری از جمله اقداماتی است که می‌تواند به حل مشکل ترافیک کلانشهر شیراز و کاهش آلودگی هوا کمک کند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس‌‌، سید علی نقی طبیب لقمانی، در بازدید از ایستگاه میدان امام حسین (ع) مترو شیراز افزود: فعالیت خط یک قطار شهری شیراز به طول 24 کیلومتر از میدان احسان تا میدان الله هم اینک ادامه دارد که توانسته بخش قابل توجهی جابه‌جایی مسافر درون شهری را انجام دهد.
وی ادامه داد: قطعاً با اجرا و بهره‌برداری از سایر خطوط و تکمیل زنجیره قطار شهری شیراز، نقش مترو شیراز در جا به جایی مسافران بسیار پرنگ‌تر خواهد شد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، درباره ایستگاه در دست احداث میدان امام حسین (ع) (ستاد) هم گفت: این ایستگاه در مرکز اداری و تجاری شهر شیراز و تقاطع خطوط یک و 2 مترو شیراز قرار گرفته است.
لقمانی اظهار داشت: بخشی از این ایستگاه که مربوط به خط یک است افزون بر 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تلاش می‌شود که تا دهه فجر امسال آماده بهره‌برداری شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی