[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

افتتاح فاز یک خیایان قائم (عج) در دهه فجر، روزنامه شیراز نوین

شهرداری منطقه پنج در راستای تسهیل بهبود عبور و مرور همشهریان عزیز در دهه فجر فاز یک  خیابان قائم(عج) و اتصال ایمن آن به بلوار رحمت  را بعنوان تکمیل کننده مرکز توسعه شهر شیراز افتتاح خواهد نمود.  مسعود طهماسبی  شهردار  منطقه پنج   گفت:  خیابان قائم(عج)درجهت دسترسی ایمن به شریان اصلی،هدایت و جمع‌آوری آب‌های سطحی، مناسب سازی مسیر جهت عبور و مرور شهروندان در دهه فجر افتتاح خواهد شد. 
طهماسبی با بیان اینکه پروژه‌های متعددی توسط  شهرداری منطقه  در ایام دهه فجر سال‌جاری به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: این پروژه‌ها  همگی درجهت افزایش کیفیت زندگی شهروندان و ایجاد محیطی سر زنده و مفرح و همچنین جهت خدمت رسانی به شهروندان در نظر گرفته شده است.
طهماسبی ادامه داد: خیابان قائم (عج) با اجرای طرح هندسی بطور ایمن به بلوار رحمت وصل گردیده است ودر کنار آن  راه‌اندازی مسیر  پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در کنار این خیابان انجام شده است که می‌تواند درجهت تحقق هدف زندگی پیاده در شهر و ایجاد فرصت حضور مردم در شهر عنوان نمود.
طهماسبی در درباره فلسفه زیباسازی جداره خیابان قائم(عج)اشاره کرد:این اثر هنری که توسط نقاش چیره دست شیرازی اجرا گردیده در حقیقت ایجاد یک فضای فانتزی جهت نشان دادن تعاملات اجتماعی و یک فضای مبتنی برمحوریت انسان معاصر و رؤیا گونه بدون مقایس است.
شهردار منطقه پنج درآخر درباره ابتکار استقرار نیمکت وآینه ابتدا خیابان قائم(عج) گفت: ایجاد یک نیمکت جمعی برای تعاملات اجتماعی و گفتگو و مشارکت‌های مردمی‌ فارغ  از کلیشه‌های موجود شهری است و با گذاشتن  آینه درکنار نیمکت می‌تواند این پیام را به مخاطب انتقال دهد که خودشکن؛ آینه شکستن خطاست. و شاید تأکیدی باشد بر یکی از نیازهای انسان امروزی.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی