[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۸
  • دوره جدید

مرعوب شگردهای مأمورنما نشوید، روزنامه شیراز نوین

سرپرست اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی‌ معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی‌ استان فارس گفت: مرعوب شگردهای گوناگون سارقانی که در پوشش مأموران نیروی انتظامی‌ به شما نزدیک می‌شوند نشوید و بدون احراز هویت، اجازه ندهید کسی به حریم شخصی شما وارد شود.
مهدی نعمایی، دوشنبه در گفت و گو با ایرنا در مورد سرقت تحت پوشش ماموران انتظامی ‌به شهروندان هشدار داد و اظهار داشت: چنانچه فرد یا افرادی که خود را مأمور سازمان‌های نظامی ‌یا انتظامی ‌معرفی می‌کنند، تقاضای بازرسی خودرو یا منزل شما را داشتند، حتماً از مأمور بودن آنها اطمینان حاصل کنید.
وی ادامه داد: سارقان مأمورنما به دلیل تجربه مجرمانه، با استفاده از تجهیزات قلابی، از سهل‌انگاری، غفلت و عدم مهارت شهروندان در تشخیص مأموران واقعی از افراد متقلب و فرصت طلب، سوء استفاده می‌کنند و مرتکب سرقت می‌شوند.
نعمایی بیان کرد: بدون احراز هویت، درب منزل و خودرویتان را به روی هر فردی که خود را مأمور نیروی انتظامی ‌معرفی می‌کند، باز نکنید و اجازه ندهید هرکسی به حریم شخصی شما وارد شود، آگاه باشید که مأموران نیروی انتظامی ‌برای ورود به منزل باید حکم قضایی ارایه دهند.
سرپرست اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی ‌معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی ‌استان فارس افزود: در بسیاری از موارد که سارقان، کارت یا حکم جعلی به همراه دارند، آن را خیلی سریع نشان می‌دهند و به فرد اجازه نمی‌دهند آن را بخواند و یا کنترل کند.
نعمایی بیان کرد: این افراد معمولاً به دلیل برخورداری از مهارت‌های کلامی، شناخت روحیه مخاطبان خود و با ایجاد اضطراب در آنان، افراد را به این موضوع که مأمور هستند، قانع می‌کنند.
وی ادامه داد: شیوه کار عده‌ای از سارقان مأمورنما این است که با وارد کردن اتهام‌هایی نظیر حمل مواد مخدر، اعتیاد و... باعث آشفتگی طعمه خود می‌شوند، سپس به نزدیک آنها می‌روند و می‌کوشند آنها را به همراه خود ببرند و در موقع مناسب اقدام به سرقت می‌کنند. 
این مقام مسئول گفت: اگر به خود اطمینان دارید و اتهام آنها را واهی می‌دانید، به مأمور بودن آنها شک کنید و به هیچ روی به خواسته آنها به ویژه در مورد تحویل کیف، اموال قیمتی و سوییچ خودرو تن در ندهید.
نعمایی اضافه کرد: در هر حال به یاد داشته باشید که حفظ جان از حفظ مال مهم‌تر است و اگر ممکن است جانتان به خطر بیفتد، با سارقان مقابله نکنید.
وی گفت: استفاده از پوشش مأموران نیروی انتظامی ‌یا مأموران دولتی یکی از شیوه‌های سارقان است و با وجود توصیه‌هایی که از سوی کارشناسان و مسئولان انتظامی‌ در محافل عمومی، رسانه‌ها و هنگام حضور در کلاس‌های آموزشی به شهروندان ارایه می‌شود اما متأسفانه برخی به این توصیه‌ها توجه نمی‌کنند و گاه از این طریق دچار خسارت‌های مالی و جانی می‌شوند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی