[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

اختصاص مشوق به سرمایه‌گذاران در خنج، روزنامه شیراز نوین

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از اختصاص حداکثر مشوق‌های سرمایه گذاری برای متقاضیان بخش تولید و صنعت در شهرک صنعتی خنج خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، احد فتوحی جلسه رفع موانع و مشکلات  شهرک صنعتی خنج که با حضور فرماندار شهرستان و برخی نمایندگان دستگاه‌های اجرایی استان برگزارشد، افزود: برای حمایت از سرمایه‌گذاران در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال براساس تصویب هیئت مدیره این شرکت، مشوق‌هایی نظیر کاهش سهم پرداخت نقدی به 5درصد و افزایش مدت پرداخت اقساط به  48ماه در نظرگرفته شده است. وی اضافه کرد: متقاضیان و سرمایه‌گذاران در این شهرک صنعتی  به شرط بهره‌برداری طی برنامه زمان‌بندی و نیز ایجاد اشتغال بر اساس جواز تأسیس تا سقف 90درصد از اسناد تعهدیشان بازگردانده خواهدشد.
فتوحی با بیان اینکه ایجاد شهرک صنعتی خنج با هدف ایجاد زیرساخت‌های استقرار واحد‌های صنعتی و اشتغال پایدار  در این شهرستان و نیز  ظرفیت‌سازی به منظور جذب سرمایه‌گذار برای توسعه صنعتی انجام شده است گفت: این شهرک صنعتی بسترهای لازم را برای جذب سرمایه‌های فعالان اقتصادی شهرستان خنج در سایر نقاط کشور و نیز سرمایه‌گذاران خنجی مقیم کشورهای حاشیه خلیج فارس فراهم کرده است.
وی اضافه کرد: با توجه به اختصاص مشوق‌های سرمایه‌گذاری اعمال شده است امیدواریم سرمایه‌گذاران از این فرصت برای توسعه صنعتی و ایجاد اشتغال در این شهرستان استفاده بهینه کنند. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه با اشاره به اینکه شهرک صنعتی خنج  دارای 94هکتارمساحت است گفت: در فاز نخست این شهرک 10هکتار زمین صنعتی برای استقرارواحد‌های صنعتی فراهم شده است که در این بخش ظرفیت استقرار 53واحد تولیدی و صنعتی با پیش‌بینی اشتغال 263نفر فراهم شده است. وی تصریح کرد: متناسب با استقرار واحد‌های صنعتی،فازهای بعدی نیز در این شهرک صنعتی عملیاتی خواهدشد.
فتوحی همچنین با اشاره به وجود زیرساخت‌هایی نظیر شبکه داخلی آب و نیز تأمین و پرداخت اعتبارات تأمین آب به شرکت آبفاضلاب فارس،خواستار تسریع در عملیات وصل شهرک صنعتی به آب شد و گفت:در این زمینه لازم است شرکت  آبفاضلاب استان هرچه سریعتر به تعهدات خود عمل کرده و آب این شهرک صنعتی را وصل کند. وی اظهار امیدواری کرد:این شهرک صنعتی بتواند زمینه جذب سرمایه‌گذار و توسعه صنعتی و اشتغال را در شهرستان خنج فراهم کند.  فرماندار شهرستان خنج نیز در این جلسه با بیان اینکه این شهرستان از شهرستان‌های محروم استان فارس است و نیاز به ایجاد بستر مناسب برای جذب سرمایه‌گذار دارد،ایجاد شهرک صنعتی را ظرفیتی برای تحقق جذب سرمایه گذارو ایجاد تولید و اشتغال اعلام کرد. عباسی مهمترین مانع جذب سرمایه گذار در شهرک صنعتی خنج  را مشکل کم‌آبی  آب اعلام کرد و گفت در این زمینه نیاز است با تعامل با دستگاههای اجرایی نسبت به رفع این مشکل اقدام شود.  عباسی افزود: از محل اعتبارات فرمانداری نیز به منظور رفع این مشکل تخصیص خواهد یافت.
وی با بیان اینکه بخش زیادی از سرمایه‌گذاران این شهرستان در کشورهای حاشیه خلیج فارس سرمایه گذاری کرده‌اند از ابراز تمایل آنها به سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی خنج خبر داد و گفت: امیدواریم با رفع مشکل آب و اتصال این شهرک به آب این مشکل نیز برطرف شود.
 در این جلسه مقرر شد گروه کارشناسی متشکل از نمایندگان شرکت شهرک‌های صنعتی فارس شرکت آب و فاضلاب و فرمانداری از محل خط انتقال آب بازدید و تصمیماتی در خصوص اتصال این شهرک به آب اتخاذ کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی