[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

پیش‌فروش قبر با ارقام نجومی، روزنامه شیراز نوین

پیمان کشاورز-گروه خبر
هفتادمین جلسه علنی شورای شهر شیراز روز گذشته در محل سالن جلسات شورا برگزار شد. در این جلسه ابتدا شهردار شیراز برنامه پنج ساله سوم شهرداری را به هیئت رئیسه شورا تحویل داد و بر نگاه ویژه به توسعه عدالت محور شهر و ارتقای سابلیت زیست پذیری شیراز در این برنامه تأکید کرد. 
در ادامه آیین نامه پیشنهادی شهرداری مبنی بر واگذاری اعتبار قبور آرامستان بهشت احمدی و بهای خدمات کفن و دفن مورد بررسی و تصویب اعضا قرار گرفت که مطابق آن پیش‌فروش قبرها بر اساس نرخ‌های اعلامی ‌صورت خواهد گرفت.
رئیس سازمان آرامستان‌های شهرداری شیراز در توضیح این آیین‌نامه حق داشتن قبر رایگان طبق قانون را برای شهروندان الزامی ‌دانست و گفت: اگرچه این حق وجود دارد اما احداث و نگهداری هر قبر و خدمات کفن و دفن که بخشی از آن به بخش خصوصی واگذار شده  هزینه‌هایی دارد که ما باید این هزینه‌ها را تأمین کنیم. چراغی افزود: بر همین مبنا قرار شد این هزینه‌ها از طریق پیش فروش امتیاز قبرها تأمین شود. 
وی ادامه داد: بر این اساس قبر به روز در طبقه همکف به صورت رایگان است اما اگر کسی بخواهد طبقه دوم را پیش خرید کند باید هزینه آن را پرداخت کند. 
وی با اشاره به ثبت 400مورد درخواست پیش خرید قبر در ارامستان بهشت احمدی گفت: بر‌اساس نرخ بندی صورت گرفته نرخ قبرهای همکف رایگان، طبقه دوم 3میلیون تومان، قبرهای همجوار 7میلیون تومان، قبر خانوادگی به تعداد 8قبر 35میلیون تومان و16قبر 65میلیون تومان تعیین شده است. 
چراغی  تصریح کرد:طبق این مصوبه خانواده متوفیان اگر قصد دارند قبر طبقه دوم عزیزان خود را خریداری کنند تنها یک هفته برای خرید طبقه دوم وقت دارند و در غیر این صورت آرامستان می‌تواند فرد دیگری را در آنجا دفن کند. وی میزان هزینه احداث هر قبر را با توجه به هزینه‌های جانبی همچون حفظ و نگهداری فضای سبز آرامستان به ازای هر قبر را برای شهرداری 800هزار تومان عنوان کرد و در ادامه اعضا با این دستور جلسه موافقت کردند. 
در ادامه اعضای شورای اسلامی ‌شهر شیراز با یک فوریت لایحه شهرداری شیراز مبنی بر عوارض صدور پروانه ساختمانی، عوارض تراکم ساختمانی، عوارض تجاری و عوارض غیر مسکونی موافقت کردند و برای بررسی کارشناسی به کمیسیون معماری وشهرسازی و کمیسیون برنامه و بودجه شورا ارجاع داده شد. اصرار بر دو لایحه بازگشتی از هیئت تطبیق یعنی پیشنهاد اصلاح مصوبه‌ای در رابطه با نشریه هفته‌نامه شهر راز شهرداری شیراز  و همچنین مصوبه واگذاری باقیمانده پلاک ۲۱۱۵/۷ به مساحت ۷۴۶/۷۷ مترمربع زمین واقع در بلوار احمدی جنوبی به هیئت امنای فرهنگی مذهبی الصابرین(معلولان فارس) برای احداث مجتمع مذهبی با حفظ مالکیت شهرداری اصرار کردند. در بخش دیگری از این جلسه لایحه پیشنهادی شهرداری شیراز مبنی‌بر سند راهبردی فضایی توسعه اقتصادی شهر شیراز برپایه اقتصاد مقاومتی- با محوریت شهرداری شیراز به کمیسیون تلفیق ارجاع داده شد. لایحه‌ای که در صورت تصویب آن  به شهرداری شیراز اجازه داده می‌شود در چارچوب این سند و به منظور هماهنگی و همکاری بین مدیریت شهری با دستگاه‌ها و نهادهای منطقه ای و ملی به منظور توسعه اقتصادی و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در شهر و منطقه شهری شیراز پیگیری‌ها و اقدامات لازم را بعمل آورد.
اما موافقت اعضای شورا با یک فوریتی طرح جمعی از اعضای شورای اسلامی ‌شهر شیراز مبنی بر کمک به تیم فوتسال لبنیات ارژن شیراز موافقت از دیگر مصوبات این جلسه بود که در نهایت به کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی برای بررسی کارشناسی ارجاع داده شد.
همچنین لایحه شهرداری شیراز مبنی بر اصلاحیه قسمت اخیر مصوبه  شورا مبنی بر اصلاح بند ۷مصوبه آذرماه سال گذشته شورا مبنی بر دستورالعمل نحوه واگذاری اتوبوس‌های تحت مالکیت شهرداری به اشخاص تصویب شد.
 در این جلسه لایحه شهرداری شیراز مبنی بر پیشنهاد افزایش نرخ ورودی خودروها به میدان مرکزی میوه و تره‌بار نیز مورد تصویب اکثریت اعضا قرار گرفت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی