[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

استاندار فارس: شوراها تقویت اعتماد مردم به حاکمیت را دنبال کنند، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: اعضای شوراهای اسلامی ‌به عنوان نهادی برآمده از جامعه، ایجاد و تقویت اطمینان و اعتماد بین مردم و دولت، مردم و حاکمیت و مردم با یکدیگر را دنبال کنند. به گزارش ایرنا عنایت الله رحیمی، دوشنبه در دیدار با اعضای شوراهای اسلامی ‌استان فارس در شیراز، با تأکید بر لزوم تقویت شوراها به عنوان نهادی که می‌تواند تضمین کننده رأی و نظر مردم در امور اجرایی باشد، افزود: شوراها باید با شناسایی راهکارهای هم افزایی هر چه بیشتر بین مردم با دولت و حاکمیت، به افزایش همگرایی، انسجام و اتحاد برای عبور کشور از مشکلات موجود کمک کنند. وی ادامه داد: بی‌شک این نهاد می‌تواند در آینده و در ادامه حیات خود از اختیارات بیشتری برخوردار شود چرا که دنیای امروز به سمت واگذاری اختیار به مردم در حرکت است و ما نیز جز این راهی نداریم و باید آن دسته از وظایفی را که قابل واگذاری به شوراهاست به آنها واگذار کنیم.
او اظهار داشت: در این میان اعضای شوراها می‌توانند با عملکرد مثبت خود نشان دهند که این نهاد در عمل به وظایف خود موفق بوده و این امر خود زمینه ساز آینده بهتری برای شوراها خواهد بود.
استاندار فارس، از اعضای شوراهای اسلامی ‌این استان خواست که زمینه مشورت و هم‌افزایی سازنده با افراد صاحب اندیشه و تفکر را برای خودشان فراهم کنند.
رحیمی ‌گفت: رویکرد ما نیز در استان به سمت استفاده مطلوب از نظرات و مشورت اعضای شوراها با هدف حل مشکلات و پیشبرد امور استان است و بی‌شک این تعامل و همفکری هم به نفع مردم و هم به نفع دولت برآمده از مردم خواهد بود. وی افزود: دولت تدبیر و امید نیز اهتمام ویژه ای به زمینه‌سازی مشارکت هرچه بیشتر مردم در تصمیم‌گیری‌ها دارد. استاندار فارس، یکی از اولویت‌های اصلی این استان را ایجاد اشتغال به ویژه برای جوانان دانش آموخته دانست و ادامه داد: بدون تردید تحقق این مهم در گرو جلب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی است. 
رحیمی ‌اضافه کرد: البته سرمایه‌های کوچک هم می‌توانند در قالب ایجاد تشکل‌ها و تعاونی‌ها به ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی منجر شود. وی، با اشاره به فعالیت افزون بر 72 هزار بنگاه اقتصادی در فارس بیان داشت: اگر 10درصد از این بنگاه‌ها بتوانند در یک دوره زمانی مشخص مثلاً تا پایان سال جاری، یک نفر را به ظرفیت اشتغال دائم خود اضافه کنند منجر به ایجاد هفت هزار و 200 فرصت شغلی جدید می‌شود که رقم قابل توجهی خواهد بود.
استاندار فارس ادامه داد: برای بنگاه‌هایی که در این مسیر گام بردارند، تسهیلات و تشویق‌های لازم نیز در نظر گرفته خواهد شد تا از این طریق بتوانیم در یک مدت کوتاه، جهش خوبی در زمینه اشتغال داشته باشیم. 
استاندار فارس همچنین با اشاره به در پیش بودن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: نظام جمهوری اسلامی ‌در این مدت خدمات ارزنده‌ای به مردم ارایه کرده و همه ما وظیفه داریم با بیان واقعی این خدمات و اقدامات، ضمن ایجاد امید و انگیزه در مردم، دشمنان انقلاب را نیز مأیوس و ناامید کنیم.
رحیمی ‌افزود: تا قبل از پیروزی انقلاب در استان فارس تنها یک کیلومتر راه آهن وجود داشت در‌حالی که امروز در این استان حداقل 600 کیلومتر راه آهن قابل بهره‌برداری و بیش از یک هزار و 500 کیلومتر در دست اجرا داریم.
وی ادامه داد: همچنین تا قبل از به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی، در فارس تنها یک روستا دارای گاز طبیعی بود اما امروز عمده روستاهای بالای 20 خانوار این استان از مزایای گاز بهره‌مند هستند و تا پایان سال 97 به تمام این روستاها به روش‌های مختلف گاز رسانی خواهد شد. او اضافه کرد: در زمینه توسعه امکانات ورزشی، تقویت زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی، افزایش ضریب نفوذ تلفن ثابت و دیگر اقدامات نیز ظرف 40 سال گذشته، خدمات ارزشمندی از سوی نظام به مردم ارایه شده است.
رحیمی ‌افزود: البته این به معنای مطلوبیت کامل خدمات رسانی‌ها و پاسخ تمام مطالبات نیست بلکه هنوز تا نقطه مد نظر مردم و آنچه که در شان آنهاست فاصله داریم که امیدواریم بتوانیم با شتاب بخشیدن به روند خدمات رسانی، در مسیر افزایش رفاه شهروندان گام برداریم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی