[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۴
  • دوره جدید

ستاره در مهلکه بی‌پولی، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین - گروه فرهنگ وهنر
جانی دپ در دهه ۹۰ و سال‌های بعد از آن، اسم و رسم خود را حسابی بر سر زبان‌ها انداخت. در آن زمان، جانی دپ در هر فیلم و سریالی که ظاهر می‌شد، فروش چشمگیری برای این فیلم ‌به‌دنبال داشت. داستان موفقیت‌های جانی دپ ادامه پیدا کرد و با حضور او در نقش کاپیتان جک اسپارو در مجموعه‌ فیلم‌های دزدان دریایی کارائیب، شاهد افزایش محبوبیت او در سطح جهانی بودیم.انصافاً هم باید گفت جانی دپ هنرمند بی‌نظیری است و استاد بازی در نقش‌های متفاوت و عجیب. برای اثبات این گفته کافی است نگاهی به کارنامه جانی دپ داشته باشید و بازی او در نقش ادوارد دست‌قیچی را با چارلی و کارخانه شکلات‌سازی مقایسه کنید. این هنرنمایی‌ها باعث شد فیلم‌های جانی دپ در مجموع فروشی حدود ۳.۶میلیارد دلار را در گیشه‌ تجربه کنند. از این مقدار چیزی حدود ۶۵۰میلیون دلار عاید جانی دپ‌ شده است؛ اما جانی دپ این روزها تا خرخره قرض بالا آورده و اوضاع مالی خوبی ندارد. به این ترتیب، قصد داریم ببینیم جانی دپ چگونه ثروت افسانه‌ای خودش را به باد داده است.
اتهام کلاهبرداری مدیران مالی‌
در اینکه جانی دپ سلبریتی بسیار ولخرجی است، هیچ شکی نداریم؛ اما از قرار معلوم میان جانی دپ و مدیر مالی او نیز اختلاف‌های زیادی وجود دارد و جانی دپ مدعی است مدیران مالی سابقش کلاه‌برداری کرده‌اند. در همین راستا، در ژانویه سال ۲۰۱۷، دقیقاً در همان روزی که جانی دپ، اَمبر هِرد را طلاق داد، شرکتی را که مسائل مالی او را مدیریت می‌کرد متهم کرد که ۲۵میلیون دلار از او کلاه‌برداری کرده‌‌اند. از طرف دیگر، شرکت تی.‌ام‌.‌جی تمامی ادعاهای جانی دپ را بی‌پایه و اساس خواند و مدعی شد اعضای این شرکت تمامی تلاش خود را انجام داده‌اند تا جانی دپ کمتر ولخرجی کند. شرکت تی‌.‌ام‌.‌جی برای اینکه ظاهر خود را در دنیای تجارت حفظ کند، از اتهام‌هایی که جانی دپ به این شرکت وارد کرده بود علیه این سلبریتی شکایت کرد. در این بین، از قرار معلوم جانی دپ دل خوشی از یکی از وکلایش نیز ندارد و در اکتبر سال ۲۰۱۷ وکیل سابقش را متهم کرد که وی با شرکت تی‌.‌ام‌.‌جی تبانی کرده و ۳۰میلیون دلار از پول‌های او را به باد داه‌اند. این ماجرا ادامه پیدا کرد تا در جولای سال ۲۰۱۸، گفته شد جانی دپ و شرکت تی‌.‌ام‌.‌جی سنگ‌هایش را با هم وا کنده‌اند و این مشکل به پایان رسیده است. البته جزئیات این مصالحه برملا نشد؛ اما پرونده‌هایی که شرکت تی‌.‌ام‌.‌جی به دادگاه ارائه داده بود از ولخرجی‌های بسیار زیاد جانی دپ حکایت داشت.
ولخرجی‌های خواهر جانی دپ 
علاقه‌مندان جانی دپ در جریان هستند که خواهرش کریستی دمبروسکی، رابطه نزدیکی با او دارد. این رابطه در زمینه کاری نیز وجود داشت؛ اما پس از ازدواج جانی دپ با امبر هرد، رابطه این خواهر و برادر شکرآب شد. با این حال، باز هم کریستی و جانی دپ در امور کاری با یکدیگر همکاری داشتند و به‌نوعی‌ می‌توان گفت کریستی برای جانی دپ کار می‌کرد. بیشتر همکاری این دو خواهر و برادر برای گرداندن شرکت اینفینیتم نیهیل بود که اداره امور این شرکت را کریستی بر عهده داشت. در این بین، گفته می‌شود کریستی به حدود ۷میلیون دلار از پول جانی دپ دسترسی پیدا کرده بود. از قرار معلوم، کریستی فرصت را مغتنم شمرده بود و این پول باد آورده را برای خرج مراسم عروسی دخترش و همچنین پرداخت اجاره رهن خانه دختر خود از حساب جانی دپ خرج کرد. سایر اعضای خانواده جانی دپ نیز ولخرجی‌های زیادی با پول او انجام داده‌اند. مدتی پیش، جانی دپ به مجله رولینگ استون گفت مزرعه‌ای برای مادرش، بتی سو خریده است. این پول ظاهراً دستمزد حضور جانی دپ در یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌هایش بود. پس از گذشت مدتی دیگر، دوباره جانی دپ از خریدن مستغلاتی دیگر برای خواهرانش و خانواده آن‌ها خبر داد. جانی دپ شوهرخواهر‌هایش را برای گردادن این مستغلات به کار گرفت. ولخرجی‌های خانواده جانی دپ ادامه پیدا کرد تا اینکه در سال ۲۰۱۳ خبر ابتلای مادرش به سرطان را در رسانه‌ها شنیدیم. جانی دپ یک خانه بسیار بزرگ و مجهز برای مادرش در لس‌آنجلس با اجاره ماهی ۳۰هزار دلار گرفت و پس از اینکه مادرش بهبود پیدا کرد، از شرکت تی‌.‌جی‌.‌ام درخواست کرد اجاره این خانه را تمام کند و مادرش را به مزرعه‌ای که در کنتاکی برای او خریداری کرده بود، بازگردانند. 
خانواده جانی دپ کماکان در مزرعه‌ای که برای مادرش گرفته بود زندگی می‌کردند و جانی دپ، پول زندگی آن‌ها را می‌پرداخت. اوضاع به گونه‌ای شده بود که اعضای خانواده فکر می‌کردند جانی دپ همیشه خرج آن‌ها را خواهد داد. جانی دپ هرگز اعضای خانواده‌اش را از املاکی که به آن‌ها داده بود بیرون نکرد و هنوز هم خرج زندگی آن‌ها را می‌دهد. با این حساب، کاملاً مشخص است که از این طریق متحمل خرج زیادی می‌شود.
طلاق ۷میلیون دلاری
جانی دپ سال‌های زیادی با ونسا پارای، هنرپیشه معروف فرانسوی در ارتباط بود تا اینکه در فیلم خاطرات روزانه رام، با امبر هرد هم‌بازی شد و از آن لحظه به‌بعد دیگر نتوانست از امبر چشم بپوشد تا اینکه درنهایت، در سال ۲۰۱۵ امبر را به‌ همسری گرفت و مراسم ازدواج یک میلیون دلاری ترتیب داد. اما این ازدواج مانند سایر رابطه‌های جانی دپ، عاقبت خوشی نداشت و امبر و جانی درگیر طلاقی شدند که مراحل قانونی آن‌ چیزی حدود یک سال به طول انجامید. سلبریتی‌های مشهور قبل از ازدواج در خصوص میزان مبلغی از دارایی خود که در صورت طلاق باید تقسیم کنند، با یکدیگر توافق می‌کنند؛ اما زیبایی امبر هرد، به‌اندازه‌ای عقل و هوش از سر جانی دپ برده بود که این زوج سلبریتی‌ هالیوودی شرایط احتمالی طلاق را مشخص نکردند. در نتیجه، جانی مجبور شد ۷میلیون دلار به امبر هرد برای طلاق بدهد. جالب‌ اینجاست که امبر هرد، این پول را از جانی گرفت، اما خرج نکرد و تمامی آن را به امورخیریه اختصاص داد.
ادای دین به خانواده
امبر هرد، تنها دختری نبود که روی دست جانی دپ خرج گذاشت. جانی دپ و ونسا پارادی، چیزی حدود ۱۴سال با یکدیگر رابطه داشتند و ماحصل این رابطه دو فرزند بود که جانی دپ خرج زندگی آن‌ها را کاملاً بر عهده گرفته است. در همین زمینه، در سال ۲۰۱۲ گزارشی از جانب مجله سان منتشر شد. این گزارش مشخص کرد جانی دپ چیزی حدود ۱۲۷میلیون دلار به ونسا پارادی و فرزندانش پول داده بود. جانی دپ برای اینکه کار او و ونسا پارادی به دادگاه نکشد و هزینه‌های گزاف پرونده‌های حقوقی را متحمل نشود، با ونسا پاردی مصالحه کرد و مبلغ گزافی به او داد. در حال حاضر عدد دقیقی از خرج‌هایی که جانی دپ پس از جدا شدن از ونسا پاردی به او داده مشخص نیست؛ اما خانه‌ای ۴.۵میلیون دلاری را می‌توان تنها یکی از خرج‌های پس از جدایی دپ و پارادی نام برد.
گیتار و خودروی لوکس و اشرافی
 جانی دپ علاقه زیادی به خرید دارد و وقتی میلش به چیزی می‌کشد، هیچ‌کس جلودارش نیست. این امر باعث شده چیزی حدود ۷۰گیتار، ۴۵خودروی لوکس و اشرافی و ۲۰۰اثر هنری بسیار گران‌قیمت را در میان خریدهای او شاهد باشیم. جانی دپ املاک و مستغلات زیادی دارد و مدتی پیش کشتی تفریحی لاکچری و گران‌ را با قیمت ۱۰میلیون دلار خریداری کرد. وی به‌اندازه‌ای این کشتی را دوست داشت که حاضر شد ۸میلیون دلار دیگر هم برای بازسازی این کشتی خرج کند. نگه‌داری چنین کشتی نیز برای جانی دپ ارزان تمام نمی‌شود و ماهی ۳۵۰هزار دلار برای آن هزینه می‌کند. جانی دپ به همان اندازه که دوست دارد برای خودش چیزهای گران‌بها خریداری کند، به همان اندازه نیز اهل هدیه‌های گران‌قیمت است. گفته می‌شود وقتی جانی دپ و امبر هرد با یکدیگر بودند، جانی به همسرش دستبندی الماس‌نشان به قیمت ۴۰۰هزار دلار هدیه داد.
عاشق خرید املاک و مستغلات 
در بالا اشاره کردیم که جانی دپ یک مزرعه ۳۰هزار دلاری برای مادرش خرید؛ اما جالب است بدانید در کنار این مزرعه، ۱۳ملک بسیار بزرگ و مجلل دیگر نیز دارد. بنا به گزارشی که هالیوود ریپورتردر همین زمینه ‌منتشر کرده، جانی دپ ۵امارت بزرگ در‌ هالیوود هیلز دارد که قیمت آن‌ها چیزی حدود ۱۹میلیون دلار برآورد شده است. از قرار معلوم، جانی دپ می‌خواهد برای حمل و نقل راحت‌تر میان این خانه‌ها، در زیر زمین تونل حفر کند و ۵خانه‌اش در‌ هالیوود هیلز را به هم متصل کند. ۵پنت‌هاوس بزرگ در لس‌آنجلس که دوتای آن‌ها را مدتی پیش با قیمت گزاف ۵.۶میلیون دلار فروخت می‌توان از دیگر املاک و مستغلات جانی دپ نام برد. از تعداد این ۵پنت‌هاوس، ۳تای آن‌ها حدود ۶.۴میلیون دلار قیمت‌گذاری شده‌اند. یک جزیره اختصاصی در باهاما با قیمت ۵.۳۵میلیون دلار و امارتی بسیار بزرگ در فرانسه که ابعاد آن در حد یک روستای کوچک است را می‌توان از دیگر املاک جانی دپ نام برد. جانی دپ برای بازسازی این امارت بزرگ چیزی حدود ۱۰میلیون دلار خرج کرد. از قرار معلوم، وضع‌ نه‌چندان مناسب جانی دپ باعث شد به فکر فروش امارت بزرگ خود در فرانسه بیافتد؛ اما از آنجا که دخترش در این امارت بزرگ شده بود، جانی را از این تصمیم منصرف کرد. به این ترتیب، می‌توان گفت در مجموع جانی دپ چیزی حدود ۷۵میلیون دلار ملک و املاک در گوشه و کنار دنیا دارد.
هنوز هم جای امید هست
حتماً شما هم شنیده‌اید که می‌گویند چو دخلت نیست، خرج آهسته‌تر کن. از قرار معلوم چنین ضرب‌المثلی به گوش جانی دپ نخورده؛ چراکه با نگاهی به وضعیت مالی جانی می‌توان تشخیص داد زمانی که فیلم‌هایش فروش چشمگیری داشتند، حسابی به ولخرجی عادت کرد؛ اما این سکه روی دیگری نیز داشت و در سال‌های اخیر فیلم‌های جانی دپ فروش خوبی در گیشه تجربه نمی‌کنند. فیلم رنجر تنها و فیلم موردکای، به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ روی پرده رفتند و فروش خوبی نداشتند. 
سپتامبر سال ۲۰۱۸ نیز قرار بود فیلم شهر دروغ‌ها با بازی جانی دپ اکران شود که چنین اتفاقی نیفتاد. حتی نسخه دوم فیلم جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها نیز که نام نویسنده هری پاتر را یدک می‌کشید، با بازی جانی دپ به موفقیت نرسید. این ناکامی‌ها باعث شد جانی دپ وضعیت مالی بدتری را تجربه کند. از طرفی، خرج املاک و مستغلات و دعواهای حقوقی و مالیات را نیز باید پرداخت می‌کرد. این موارد باعث شد جانی دپ در نهایت، ثروت افسانه‌ای‌اش را به باد دهد؛ اما باز هم جای امید وجود دارد، چراکه تجربه نشان داده‌ هالیوود بالا و پایین زیادی دارد. کافی است جانی دپ در چند فیلم پرفروش دیگر شرکت کند تا ثروت از دست‌رفته‌اش در یک چشم به‌هم زدن بازگردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی