[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

ائتلاف نورآبادی‌ها برای پایین کشیدن صدرنشین، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین‌: هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال استان فارس فردا با برگزاری سه دیدار آغاز می شود، شنبه با دو مسابقه پیگیری می‌شود و روز یکشنبه با برگزاری آخرین دیدار به پایان می‌رسد. در این مسابقات 12‌تیم حضور دارند که نیمی از آنها را تیم‌های شیرازی تشکیل می‌دهند! نورآباد ممسنی دو نماینده در مسابقات این فصل دارد و شهرهای مرودشت، کوار، مُهر و گراش نیز هر کدام یک نماینده دارند.
در جدول و پیش از آغاز بازی‌های هفته چهاردهم، تیم ایمان سبز شیراز با 30‌امتیاز صدرنشین است، امید بتون ممسنی با 27‌امتیاز دوم است و تیم کاروتک شیراز با 22امتیاز در رتبه سوم قرار دارد. ضمن این‌که تیم سه تیم شیرازی زاگرس، پارسه و الیاد هم در سه رتبه انتهایی جدول قرار دارند و برای فرار از سقوط تلاش می کنند.
در شماره امروز مروری داریم بر بازی‌های این هفته و صحبت‌های مربیان تیم‌ها‌:
جمعه ساعت 14‌/ ورزشگاه نیروی هوایی شیراز
عقاب شیراز- هلال احمر گراش 
نخستین دیدار هفته در پایگاه هوایی شهید دوران برگزار خواهد شد. تیم عقاب که رتبه چهارم جدول را با 19‌امتیاز در اختیار دارد، فردا میزبان هلال احمر گراش تیم نهم جدول است. تیم گراشی هفته گذشته موفق شد نماینده کوار را دو بر یک شکست دهد. اما دیدار عقاب در زمین تیم بُنتو اسیر مهر نیمه تمام ماند. 
رضا بداقی، سرمربی تیم عقاب شیراز در خصوص سابقه و وضعیت تیم تحت هدایت می‌گوید‌: تیم فوتبال عقاب، قدمتی چندین ساله در استان فارس دارد و بعداز برق، قدیمی‌ترین باشگاه فارس محسوب می‌شود. امسال این باشگاه در لیگ برتر استان حضور دارد و در حال حاضر در مکان سوم جدول بازی‌ها قرار دارد. ما در این تیم از فوتبالیست‌های جوان و مستعد فارس و استان‌های هم جوار استفاده می‌کنیم و در حال حاضر در بین 12تیم حاضر در لیگ استان، جوان‌ترین تیم هستیم با میانگین سنی‌23 سال. تمام بازیکنان این باشگاه از سربازانی هستند که دوسال خدمت مقدس سربازی‌شان را در این تیم می‌گذرانند. با امید خدا و با تلاش و همت همه مجموعه باشگاه و حمایت فرمانده محترم پایگاه، امیدواریم در پایان لیگ به مقام قهرمانی دست پیدا کنیم. بازی این هفته ما در مقابل تیم خوب هلال احمر گراش است، تیمی خوب و با تجربه که حریف سرسختی برای ما محسوب می‌شود اما امیدواریم روند بردهایمان ادامه داشته باشد و در پایان فصل به هدف خودمان برسیم.
عقاب در‌صورتی که بتواند بازی فردا را با پیروزی پشت سر گذارد، این شانس را دارد که در‌صورت شکست کاروتک به رتبه سوم جدول صعود کند. هلال احمر هم در صورت کسب سه امتیاز و پیروز نشدن بُنتو در شیراز، یک پله صعود در جدول را تجربه می کند.
جمعه ساعت 14‌/ ورزشگاه سیمان شیراز
لران زاگرس شیراز- کاروتک شیراز
جدال تیم‌های سوم جدول از ابتدا و انتها! لران زاگرس هفته گذشته شکست سنگینی را متحمل شد و در نورآباد با 5‌گل شکست خورد. این تیم حالا با 13‌امتیاز در رتبه دهم قرار دارد اما در صورت پیروزی در بازی فردا می‌تواند دو پله صعود در جدول را تجربه کند. اما حریف آنها یک تیم مدعی است که به‌سادگی امتیاز نخواهد داد. کاروتک همچنان برای قهرمانی و رسیدن به سهمیه زیرگروه کشوری تلاش می‌کند. آنها هفته گذشته تیم ته جدولی پارسه را با یک گل شکست داده‌اند و برای رسیدن به دو تیم بالای جدول، نباید هیچ امتیازی را به سادگی از دست بدهند.
غلامی سرمربی کاروتک در خصوص وضعیت تیمش در این فصل می‌گوید‌: طبق آمار، ما جوان‌ترین تیم لیگ هستیم اما به‌تازگی چند بازیکن با تجربه به ترکیب تیم اضافه شده‌اند. البته چند بازیکن را هم به‌خاطر مسائل کاری که داشتند از تیم ما جدا شده‌اند. اما تیم ما در مجموع روند رو به رشدی داشته و امیدواریم این هفته نتیجه خوبی بگیریم. حریف این هفته ما تیم زاگرس است که برای بقا تلاش می‌کند و در زمین خود تیم خطرناکی است. این تیم حتی در مقابل تیم‌های بالای جدولی هم در زمین خود حریف سرسختی است. البته آنها در هفته گذشته با 5‌گل بازی را در بیرون از خانه واگذار کرده‌اند اما وضعیت این تیم در بازی‌های خانگی خیلی فرق می‌کند. آنها چیزی برای از دست دادن ندارند. اما ما هم اگر سه امتیاز این بازی را به‌دست بیاوریم، با توجه به این‌که هفته بعد با تیم صدر‌جدولی ایمان سبز بازی داریم، با شرایط روحی روانی بهتری می‌رویم برای آن مسابقه مهم و تعیین‌کننده.
قاسم فصحت سرمربی زاگرس هم می گوید‌: وضعیت تیم ما در جدول خوب نیست و این بازی برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد. در بازی رفت شرایطی پیش آمد که داور بازی را تعطیل کرد و نتیجه را هم سه بر صفر به نفع حریف اعلام کردند. برای همین این بازی برای ما حساس است. با این‌که بازی قبلی در نورآباد نتیجه بدی گرفتیم، اما در مجموع وضعیت بدی از نظر آمادگی در حال حاضر نداریم. چند بازیکن اضافه کرده ایم که هنوز به هماهنگی نرسیده اند ولی توانستیم در این هفته تمرینات خوبی انجام دهیم و آمادگی خوبی برای میزبانی و کسب نتیجه مناسب داریم. 
جمعه ساعت 14‌/ ورزشگاه شهید رحمانی اکبرآباد کوار
آتیه‌سازان کوار- الیاد شیراز
آتیه‌سازان هفته گذشته در گراش با نتیجه دو بر یک مغلوب شد و با یک پله سقوط مواجه شد. آنها حالا با 18‌امتیاز تیم هفتم جدول هستند و این شانس را دارند که در صورت پیروزی در‌بازی خانگی خود و در‌صورت شکست نمایندگان نورآباد و مرودشت به رتبه پنجم صعود کنند. اما الیاد که هفته گذشته بازی خانگی خود را به تیم دوم جدول یعنی امید بتون واگذار کرد، حالا با تنها 5‌امتیاز قعرنشین است. آنها حتی در صورت پیروزی در بازی فردا نمی‌توانند صعودی در جدول داشته باشند اما به بقا امیدوار خواهند شد.
مجتبی کشاورز سرمربی تیم الیاد شیراز در خصوص وضعیت تیمش می‌گوید‌: تيم ما يک تيم كاملاً جوان با ميانگين سنى ٢٠‌سال است. در نيم‌فصل اول با توجه به تجربه كم بازيكنان‌مان نتایج خوبى را کسب نکردیم ولى نا‌امید نشدیم و ميدان را در اختيار اين جوانان جوياى نام قرار دادیم. در هفته‌های اول و دوم نيم‌فصل دوم توانستیم مقابل تیم‌های اول و دوم جدول كه مدعى قهرمانى هستند، به‌خوبى صف‌آرايى كنیم و آنها را تحت فشار قرار دهیم. اميدواریم كه این هفته بتوانیم در برابر تيم آتيه‌سازان كوار سه امتياز را بگيریم كه دور از دسترس نيست. ما این امیدواری را داریم که باشگاهمان بتواند با جوانگرايى وتربيت بازيكنان جوان، در ادامه راه موفقيت‌هاى لازم را كسب کند.
وی در انتها گفت‌: هیچ مربی دیگری حاضر نمی‌شد با این تیم کار کند. همه فکر ابرویشان هستند و رفتند بازیکن اسمی و با تجربه آوردند و حقوق می‌دهند‌، ولی من بازیکنانی رو آوردم که اگه سر تمرین هر تیمی می‌رفتند اصلاً نگاهشان هم نمی‌کردند، حتی لیگ شیراز؛ چه برسد سوپر لیگ استان‌، شاید با مطلب شما همه بدونن ما چه کار بزرگی داریم انجام می‌دهیم.
شنبه ساعت 13‌/ ورزشگاه شهید دستغیب شیراز
ایمان سبز شیراز- لیدوما نورآباد 
یکی از بازی‌های حساس هفته، در اولین ساعات هفته آینده در شیراز برگزار می‌شود. تیم صدرنشین ایمان سبز شیراز به مصاف لیدوما تیم پنجم جدول می‌رود تا با کسب هر سه امتیاز، صدرنشینی خود در هفته‌های آینده را هم تضمین کند. اما لیدوما هم این شانس را دارد که در‌صورت کسب سه امتیاز، یک یا دو پله در جدول بالا بیاید.
مهدوی سرمربی تیم ایمان سبز در‌خصوص وضعیت تیمش گفت‌: تیم ما با هدف پیشرفت، قهرمانی و حضور در لیگ‌های کشور پا به عرصه فوتبال گذاشته و زیر ساخت‌های این تیم بنا بر حضور با اقتدار و قهرمانی در لیگ‌های کشور طرح‌ریزی شده که در سال‌های آینده به این مهم جامه عمل می‌پوشانیم. در‌حال حاضر تیم ما در شرایط خیلی خوبی به‌سر می برد و هم از لحاظ فنی و هم روانی، بچه‌ها آماده دیدار با تیم لیدوما نورآباد هستند. حریف ما تیمی است که در چند بازی گذشته عملکردی عالی داشته و تحول در این تیم مشهود است. این بازی یکی از زیباترین بازی‌های این دوره از مسابقات خواهد بود.
سیدامین حسینی سرمربی لیدوما نیز بیان داشت‌: تیم ما یکی از تیم‌های با سابقه استان است. این تیم با مدیریت حاج مهدی باقری فعالیت خود را از دسته اول استان اغاز کرد و در سال‌91 به لیگ برتر استان رسید و هر‌ساله جزو تیم‌های مدعی بوده است. دو فصل مقام سوم را کسب کردیم و در سایر فصل‌ها هم جزو 4‌تیم برتر جدول بودیم و امسال نیز به دنبال کسب رتبه‌های بالای جدول هستیم. در این فصل تیم را با تلفیقی از بازیکنان با تجربه و با‌سابقه تیم لیدوما و جوانان شهرستان بستیم و امید زیادی داشتیم که نتیجه بگیریم، ولی متأسفانه در ابتدای فصل ناهماهنگی بین بازیکنان جدید و عدم‌ آمادگی بعضی بازیکنان با تجربه فصل گذشته باعث شد شش هفته اول را از دست بدهیم و تنها 2امتیاز بگیریم. اما با تلاش زیاد، تمرینات مناسب و اضافه کردن چند بازیکن از جمله دروازه‌بان با تجربه استان فارس یعنی مصطفی آزمون و همچنین جوان اول استان فارس یعنی مهدی لموچی که سابقه آقای گلی مسابقات دانش‌آموزان جهان را هم دارد، شرایط را تغیر دهیم و از هفت مسابقه اخیر شش مسابقه را با نتایج خوب پیروز شده‌ایم که از آن جمله می‌توان به شکست تیم خوب کاروتک در شیراز با نتیجه دو بر یک اشاره کرد و همین‌طور پیروزی سه بر یک در شیراز مقابل پارسه. هفته گذشته هم تیم ‌زاگرس شیراز را در نورآباد 5بر صفر شکست دادیم تا مشخص شود نتایج ابتدای فصل ما به‌دلیل مشکلات بوده و پتانسیل فنی تیم لیدوما خیلی بالاتر از نتایجی بود که در آن مقطع گرفتیم. ما روز شنبه در یک مسابقه سخت و نفس گیر، در زمین چمن ورزشگاه شهید دستغیب به‌دیدار تیم صدرنشین لیگ ‌برتر استان یعنی ایمان سبز شیراز خواهیم رفت. مسابقه‌ای که می‌تواند تیم ما را به‌جمع مدعیان قهرمانی ببرد و از آن طرف هم تیم ایمان سبز برای حفظ و ادامه صدرنشینی نیاز مبرمی به پیروزی در این دیدار دارد. این‌ مسابقه اوج هیجان این هفته مسابقات لیگ برتر خواهد بود.
شنبه ساعت 14‌/ ورزشگاه شهید لشگری نورآباد
امیدبتون نورآباد- سپاهان مرودشت
امیدبتون تنها تیمی است که در این هفته توانایی این را دارد که ایمان سبز را از صدر جدول پایین بکشد. آنها در صورت پیروزی برابر تیم رده ششمی سپاهان مرودشت و در صورت پیروزی تیم همشهری‌شان در شیراز، به رتبه نخست جدول صعود می‌کنند. امیدبتون هفته گذشته در شیرازبا یک گل الیاد ته‌جدولی را شکست داد اما سپاهان در زمین خود مقابل ایمان سبز با تساوی بدون گل به کار خود پایان داد. 
کاظمی سرمربی سپاهان درخصوص بازی پیش رو گفت: برای کسب نتیجه مطلوب به نورآباد می‌رویم. این بازی برای ما یک بازی عادی است، اما کمی دشواری دارد. باید شجاع باشیم و پر از انگیزه و میل به پیروزی. دقیقاً همانند بازی اخیرمان مقابل ایمان سبز شیراز که بسیار خوب بازی کردیم. ما در این هفته تمرینات بسیار خوبی را با تمامی نفرات برگزارکردیم و آماده یکی بازی خوب و مهم‌تر از آن یک بازی جوانمردانه در مقابل امید بتن هستیم. تمام تلاشمان را می‌کنیم که با دست پر به مرودشت برگردیم.
اما قهرمانی سرمربی امید بتن ممسنی از اهداف بزرگ تیمش می‌گوید‌: تیم امید بتن امسال تأسیس شده و اهداف بزرگی در سر دارد. ما می‌خواهیم حتماً به لیگ‌های کشوری برسیم. توان مالی خوبی هم داریم و می‌توانستیم از همین ابتدا از لیگ‌های کشوری کارمان را شروع کنیم اما خواستیم با فوتبال بالا برویم. ضمن این‌که سعی کردیم امسال تقریباً تمام تیم را با مُهره‌های بومی ببندیم، چون دوست داریم استعدادهای نورآباد را شکوفا کنیم. در حال حاضر هم تیم دوم جدول هستیم و همه تلاشمان این است که امسال به قهرمانی برسیم. بازی این هفته با تیم سپاهان مرودشت است که یک تیم خوب با کادر فنی قوی است اما ما برنامه‌ریزی کرده‌ایم که حتماً با برد از زمین بیرون بیاییم.
یکشنبه ساعت 15‌/ ورزشگاه شهید دستغیب شیراز
پارسه شیراز‌- بُنتو اسیر مُهر 
آخرین دیدار هفته را دو تیم از نیمه پایین جدول برگزار می کنند. پارسه امسال وضعیت خوبی ندارد و میانگین کمتر از یک امتیاز در هر بازی را به ثبت رسانده. شاگردان تقی زاده حالا برای فرار از قعرنشینی تلاش می‌کنند و در صورت پیروزی در بازی امروز می‌توانند به هفته‌های پیش رو امیدوار‌تر شوند. آنها هفته گذشته با یک گل مغلوب یکی از تیم‌های همشهری‌شان یعنی کاروتک شدند. بُنتو هم یک دیدار نیمه تمام مقابل عقاب را پشت سر گذاشت و حالا با یک بازی کمتر در رتبه هشتم قرار دارد. آنها در صورت پیروزی در این بازی بیرون از خانه، شانس صعود یک پله‌ای را خواهند داشت.
حسینیان سرمربی تیم بُنتو در مورد وضعیت تیمش می‌گوید‌: این هفته بازی برگشت ما مقابل پارسه در دستغیب برگزار خواهد شد. بازی رفت را در مُهر واگذار کردیم که علت اصلی این شکست، نبود هفت بازیکنمان بود که مصدوم بودند. حالا برای بازی یکشنبه هم سه مصدوم دیگر داریم اما بقیه هستند و امیدواریم به بازی برسند. ما سال گذشته در لیگ برتر شهرستان بازی می‌کردیم و امسال با خرید سهمیه وارد لیگ استان شدیم. می‌توانستیم بدون خرید هم به لیگ برتر بیاییم اما ابتدا باید در مسابقات دسته اول حضور پیدا می‌کردیم. این باشگاه متعلق به گروه تولیدی بُنتو هست. بُنتو یک نوع حلوای خرمایی هست که این گروه تولیدی هم در زمینه فرآوری و بسته‌بندی همین محصول فعالیت دارد که ان‌شالله در ابتدای سال‌98 افتتاح خواهد شد.
تقی زاده سرمربی باتجربه پارسه نیز در خصوص وضعیت تیمش گفت‌: تیم ما وضعیت خوبی در جدول ندارد. باوجود این‌که بازیکنان خوب و با تجربه‌ای داریم، نتوانسته‌ایم نتایج دلخواه را کسب کنیم. یک مقداری هم اشتباهات فردی باعث شده امتیازاتی را از دست بدهیم. در نیم‌فصل دوم با اضافه کردن سه چهار بازیکن تیم را تقویت کرده‌ایم اما آنها هم هنوز در قالب تیم جا نگرفته‌اند. با این حال امیدواریم از این هفته یک استارتی بزنیم و خودمان را از این وضعیت نجات بدهیم. مجموعه تیم پارسه با قدمت پنج شش ساله هم روی نیمکت کادر فنی خوب وبا تجربه‌ای دارد و هم خیلی از بازیکنان حداقل سابقه حضور در لیگ سه کشور را دارند. اما متأسفانه باوجود در اختیار داشتن این ابزارها نتوانسته‌ایم نتیجه مطلوب را کسب کنیم و امیدواریم از این هفته امتیازات مهدی ارزشمند نظرمان را جمع کنیم. حریف این هفته ما هم انگیزه زیادی دارد و مثل اکثر تیم‌های شهرستانی که مقابل تیم‌های شیرازی قرار می‌گیرند، انگیزه‌های فراوانی دارد. امیدوارم بتوانیم احساسی بازی نکنیم و از موقعیت‌هایمان استفاده کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی