[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۰۷
  • دوره جدید

ساعت کار شاغلان دارای شرایط خاص در کمیته امداد کاهش یافت، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیته امداد امام خمینی‌(ره) مواد 27 و 28‌قانون حمایت از حقوق معلولان را برای اجرا به تمام ادارات این نهاد ابلاغ کرد. بر این اساس ساعت کار شاغلان کمیته امداد که دارای شرایط خاص هستند، 10‌ساعت در هفته کاهش مى‌یابد.
به گزارش ایرنا از کمیته امداد، با ابلاغ قانون حمایت از حقوق معلولان برای اجرا از سوی پرویز فتاح رئیس کمیته امداد به معاونت‌‌ها و ادارات زیرمجموعه، بانوان کارمند در کمیته امداد دارای همسر یا فرزند معلول به‌شرط نگهداری فرد دارای معلولیت در منزل، از کاهش ساعت کاری به میزان 10‌ساعت در هفته بهره‌مند مى‌شوند.
همچنین مردان شاغل دارای همسر معلول یا دارای فرزند معلول تحت سرپرستی و فاقد مادر به‌شرط نگهداری در منزل و شاغلان دارای معلولیت‌‌های شدید و خیلی شدید نیز مى‌توانند از تسهیلات کاهش ساعت کاری به میزان 10ساعت در هفته استفاده کنند.
بر‌همین اساس، کارکنان مشمول این قانون با 6‌روز کاری در هفته به‌میزان یک ساعت و 40‌دقیقه و کارکنان با پنج روز کاری در هفته، به میزان 2‌ساعت در روز از ساعت کاری آنان کسر می‌شود. استفاده از 10‌ساعت کسرکار هفتگی به صورت یک‌جا و در یک روز مقدور نیست و همچنین این کسر ساعت کاری قابلیت ذخیره ندارد.
اجرای کسر ساعت کاری شاغلان با شرایط یادشده، بر اساس تکلیف مواد 27 و 28‌قانون حمایت از حقوق معلولان به دستگاه‌های مشمول انجام مى‌شود و مستندات ذکر شده در قانون باید به تأیید سازمان بهزیستی برسد.
قانون حمایت از حقوق معلولان اسفند ماه‌96 در مجلس شورای اسلامى ‌به تصویب رسید و در اردیبهشت‌ماه‌97 از سوی رئیس‌ جمهوری به تمام دستگاه‌‌های مشمول ابلاغ شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی