[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۰۷
  • دوره جدید

طبق تحقیقات جدید ۹۰درصد رسیدهای خرید سرطان‌زا هستند، روزنامه شیراز نوین

به نقل از دیلی میل،تحقیقات جدید نشان می‌دهد حدود ۹۰درصد رسیدهای خرید حاوی مواد شیمیایی سرطان‌‌زا هستند و نباید آن‌ها را در کیف یا خودرو نگهداری کرد.
تحقیقات نشان می‌دهد این مواد شیمیایی به سرطان‌های وابسته به هورمون منجر می‌شود و قبلاً نیز با ناباروری، اوتیسم، ADHD، چاقی مفرط، دیابت نوع دوم و تولدزودهنگام نوزاد مرتبط شده بود.
در همین راستا، پروفسور نیکلا اولئا از دانشگاه گرانادا در اسپانیا توصیه می‌کند رسیدهای بانکی در کیف یا خودرو نگهداری نشوند.
جوهر روی رسیدهای بانکی با گذر زمان محو می‌شود. همچنین این رسیدها از جنس کاغذهای گرمایی است که در آن‌ها BPA وجود دارد.
BPA  به رسیدها افزوده می‌شود تا نوشته‌های آن هنگام استفاده از جوهر تیره‌رنگ‌تر شود و در بطری‌های پلاستیکی و ظرف‌های غذایی وجود دارد. محققان بین‌المللی به رهبری دانشگاه گرانادا ۱۱۲کاغذ رسید و بلیت را در برزیل، اسپانیا و فرانسه آزمایش کردند.
این تحقیقات نشان می‌دهد بیش از ۹۰درصد رسیدهای جمع‌آوری شده در برزیل و اسپانیا حاوی این ماده هستند؛ اما فقط نیمی از رسیدهای فرانسوی آن را دارا بودند.
در همین راستا دانشمندان هشدار داده‌اند باید در نگهداری این رسیدها تجدیدنظر کرد. اولئا در این‌باره می‌گوید: به عنوان مثال، بلیت‌ها نباید با مواد غذایی مانند گوشت یا ماهی تماس داشته باشند. علاوه بر آن، نباید رسیدها را مچاله کرد و در سطل زباله انداخت، با آن‌ها بازی کرد یا روی آن‌ها چیزی نوشت. نگهداری آن‌ها در خودرو یا کیف نیز عمل هوشمندانه‌ای نیست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی