[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

طرح احراز هویت مشتریان در پرداخت موبایلی اجرایی نشده است، روزنامه شیراز نوین

معاون نظارت و توسعه شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) اعلام کرد: طرح انطباق دارنده سیم کارت و حساب بانکی در پرداخت‌های مبتنی بر تلفن همراه هنوز اجرایی نشده است.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، برخی رسانه‌ها به نقل از شرکت‌های خدمات پرداخت اعلام کردند بانک مرکزی بخشنامه‌ای را برای انطباق هویت صاحبان حساب و شماره تلفن همراه در پرداخت‌های موبایلی صادر کرده و این شرکت‌ها ملزم شده‌اند در احراز هویت مشتریان، این موضوع را مورد توجه قرار دهند.
در این زمینه «مهدی طوبایی» معاون نظارت و توسعه شاپرک در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اظهار داشت: طبق این بخشنامه، برای کنترل هویت مشتریان باید سیم‌کارتی که نرم‌افزار پرداخت موبایلی روی آن نصب می‌شود به نام فردی باشد که از کارت بانکی استفاده می کند.
وی هدف از این کار را کاستن از کلاهبرداری‌ها دانست و گفت: این بخشنامه و الزام بانک مرکزی براساس دستور مراجع قضایی و با هدف افزایش امنیت در پرداخت‌ها بوده است.
طوبایی تأکید کرد: اجرای این بخشنامه نیاز به زیرساخت‌هایی دارد که هنوز فراهم نشده است.
«به محض آنکه انجام شود، این شیوه در دستور کار قرار می‌گیرد و افراد باید از سیم‌کارت‌هایی برای پرداخت موبایلی استفاده کنند که سند آن به نامشان صادر شده باشد. وی افزود: برای آماده‌سازی زیرساخت‌ها به شرکت‌های پرداخت اعلام شده که زمینه‌های لازم را برای اجرای این بخشنامه فراهم کنند. «این کار اکنون در مراحل فنی بوده و اجرایی نشده است.»
معاون شرکت شاپرک تأکید کرد: به طور حتم با فراهم شدن زیرساخت‌ها و آماده‌سازی کار، اطلاع‌رسانی‌های لازم برای تعیین تکلیف آن دسته از مشتریانی که شماره سیم‌کارت و حساب بانکی آن‌ها یکی نیست، انجام می‌شود و مردم در این زمینه نباید نگرانی داشته باشند.
به گزارش ایرنا، گزارش شاپرک در آذرماه امسال نشان می‌دهد 5.94درصد از تراکنش‌های بانکی با استفاده از ابزارهای موبایلی و 5.56درصد توسط ابزارهای اینترنتی انجام می‌شود؛ 88.49درصد باقیمانده در اختیار پایانه‌های فروشگاهی است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی