[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

پنجشنبه تلخ فوتبال شیراز، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: هفته نوزدهم لیگ دسته اول فوتبال ایران پنجشنبه برگزار شد و با شکست هر دو تیم شیرازی همراه بود. همچنین در هفته بیست و ششم و پایانی لیگ برتر فوتسال هم نماینده شیراز بازی خود را واگذار کرد تا از ۹امتیاز ممکن، هیچ امتیازی نصیب شیرازی‌ها نشده باشد.
در شیراز تیم قشقایی میزبان ملوان ته‌جدولی بود و در میان ناباوری با یک گل بازنده شد. مهدی فروردین برای این بازی این نفرات را در ترکیب اصلی تیمش قرار داده بود:‌ مسلم حق‌شناس، محمدحسین چگینی، امید کریمی، علی آزادمنش،‌ هادی خادم، محمدجواد عباسی، مسعود اسدی، سیدمحمد مهری، حسین صادقی، مرتضی سنجانکی و سروش سعیدی. ضمن اینکه این نفرات نیز در ترکیب ملوان حضور داشتند: حمید عرفانی، وحید حیدریه، امیرمهدی جان‌ملکی، عظیم گوک، حافظ یعقوبی، عباس عامری، میلاد کمندانی، محمد حسین‌پور، میلاد احمدی، محمدرضا نقدی‌پور و شهریار مغانلو.
این مسابقه که در هوای بارانی و زمین نامساعد پارس شیراز برگزار شد، در نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید؛ ولی در پنجمین دقیقه نیمه دوم بود که محمد حسین‌پور موفق به گل‌زنی برای ملوان شد. پس از این گل، بازیکنان قشقایی حملات بسیاری روی دروازه حریف خود ترتیب دادند؛ اما هرچه زدند به در بسته خورد. تعویض‌های فروردین هم نتیجه‌بخش نبود و در پایان، ملوان به سه امتیازی دست یافت که تصورش را هم نمی‌کرد. این پیروزی می‌تواند نقطه‌عطف ملوان در این فصل باشد و آن‌ها را برای همیشه از خطر سقوط نجات دهد.
مهدی فروردین، پس از این شکست در کنفرانس خبری گفت: از فدراسیون فوتبال گلایه دارم که اجازه ندادند بازیکنان جدید ما در این دیدار حساس بازی کنند. بدهی باشگاه برق جدید شیراز به بازیکنانش چه ارتباطی به تیم قشقایی دارد که ما را از استفاده از بازیکنان جدید محروم کردند؛ چراکه باشگاه قشقایی با مالک برق جدید شیراز برای انتقال تیم تسویه‌حساب کرده است و آن‌ها خودشان باید پول مربیان و بازیکنان را که شکایت کردند، بدهند.
سرمربی قشقایی افزود: واقعاً به تیم ما ظلم کردند؛ چراکه بازیکنان جدید ما 2هفته است که با تیم تمرین می‌کنند؛ اما اجازه بازی به آن‌ها داده نشد. او با بیان اینکه برابر ملوان بندر انزلی از داور بازی هم متضرر شدیم، افزود: پرسش من از کمیته داوران این است که چرا وقتی با یک تیم شمالی بازی داریم، از داوران این استان استفاده می‌کنند؟
وی اضافه کرد: فیلم این دیدار را به کمیته داوران ارسال خواهیم کرد که چگونه به نفع ملوان سوت زده شد و پنالتی ما را هم نادیده گرفتند تا تیم شهرشان از وضعیتی که داشت، خارج شود. با این حال به تیم ملوان تبریک می‌گویم.
فروردین اظهار کرد: سیاست باشگاه قشقایی، استفاده از بازیکنان بومی و جوان است و امیدوارم فدراسیون در راه استفاده از بازیکنان شهرمان سنگ‌اندازی نکند. فروردین در پایان گفت: از بازیکنان تیم قشقایی نیز قدردانی می‌کنم؛ زیرا با دل و جان و در زمین لغزنده‌ای که خاص تیم حریف بود، جانانه بازی کردند.
مازیار زارع، مربی ملوان هم گفت:‌ زدن یک گل در خانه حریف و آن هم برابر تیم خوب قشقایی، کار مهمی بود که بازیکنان ما انجام دادند و به جز گلی که به ثمر رساندیم، می‌توانستیم به گل‌های بیشتری دست یابیم.
زارع بیان کرد: طبیعی است تیمی که در خانه حریف بازی می‌کند و به گل می‌رسد، باید از گل خود دفاع کند و ما نیز پس از اینکه دروازه قشقایی را باز کردیم، احتیاط را پیشه کردیم و چون حریف به بازی مستقیم رو آورد، تعداد مدافعان میانی را افزایش دادیم و از دروازه تیم خود به خوبی حفاظت کردیم.
مربی ملوان بندر انزلی از تماشاگران تیمش که از انزلی به شیراز آمده بودند نیز تقدیر کرده و گفت: خرسندیم که توانستیم بازی را ببریم و دل هوادارانی را که از راه دور آمده بودند، شاد کنیم.
وی در پایان گفت: مدیران باشگاه در تلاش هستند تا مشکل محرومیت این تیم را در نقل و انتقال بازیکنان حل کنند و بتوانیم تیم را تقویت کنیم. هم‌اینک از چند بازیکن جوانان و امید استفاده می‌کنیم و آن‌ها توانستند با شایستگی، رضایت سرمربی تیم را جلب کنند و این بُرد روحیه‌بخش که در خارج از خانه به دست آوردیم، می‌تواند در روند رو به جلو تیم تأثیر خوبی داشته باشد.
اما در دیگر دیدار مهم پنجشنبه، تیم فجرسپاسی میهمان آلومینیوم اراک بود و تن به شکست یک بر صفر داد. داوود مهابادی از این نفرات در ترکیب اصلی تیمش استفاده کرد:‌ سعید جلالی‌راد، اكبر بختیاری، مجید بهروزی، جواد جلالی، سیدجلال عبدی، مجتبی حقدوست، اسماعیل بابایی، میلاد غریبی، رسول بهاروندی، محمدحسین كریم‌زاده، بابا محمدی‌.
در حالی که نیمه اول بازی با تساوی بدون گل به لحظات پایانی خود نزدیک می‌شد، داور مسابقه یک ضربه پنالتی به سود فجر اعلام کرد؛ اما اسماعیل بابایی این پنالتی را از دست داد تا همان نتیجه در پایان نیمه اول باقی بماند. اما در نیمه دوم، درست در همان دقیقه‌ای که قشقایی گل خورده بود، دروازه فجر هم باز شد. وحید فاروق، مهاجم آلومینیوم با ضربه سر دروازه سعید جلالی‌راد را باز کرد.
تلاش‌های فجر در ادامه مسابقه راه به جایی نبرد و در نهایت، این اراکی‌ها بودند که سه امتیاز ارزشمند بازی را به حساب خود واریز کردند. 
داوود مهابادی، سرمربی فجر شهید سپاسی، در كنفرانس خبری بعد از بازی گفت: در نیمه اول به دلیل شرایط نامساعد جوی، هر دو تیم نتوانستند فوتبال خوبی را ارائه كنند و نمی‌توانم راجع به كیفیت فنی صحبت خاصی كنم؛ ولی در همان تك‌موقعیت‌هایی كه به وجود آمد، تیم ما یك موقعیت بسیار عالی را از روی نقطه پنالتی از دست داد كه اگر تبدیل به گل شده بود، روند بازی در ادامه تغییر می‌كرد.
مهابادی ادامه داد: هرچه از نیمه دوم گذشت تیم ما از لحاظ مالكیت توپ و ایجاد موقعیت بهتر عمل كرد؛ ولی نتوانستیم از برتری كه داشتیم استفاده كنیم و این تیم حریف بود كه توانست به گل دست پیدا كند و در نهایت با همان تك‌گل، سه امتیاز بازی را كسب نماید.
وی افزود: اصلاً این باخت حقمان نبود و مساوی نتیجه بسیار عادلانه‌تری بود؛ با این وجود این برد را به كادر فنی، بازیكنان، شركت آلومینیوم و مردم اراك تبریك می‌گویم. تیم آلومینیوم تیم پرمهره‌ای است و در نیمه دوم انسجام دفاعی خوبی داشتند و توانستند فضاها را به خوبی پوشش دهند. آقای كمالوند هم از مربیان بسیار خوب فوتبال ایران است كه امیدوارم در آینده نیز موفق باشند.
مهابادی در خصوص داوری بیان داشت: داوری مورد خاصی نداشت و تیم داوری علی‌رغم اوضاع نامساعد جوی و هوای برفی شهر اراك، روز خوبی را سپری كرد.
در سایر دیدارها تیم گل‌گهر سیرجان با شکست مس در کرمان ۳۶امتیازی شد و در صدر جدول قرار گرفت. نود ارومیه هم دست به کاری بسیار بزرگ زد و با یک گل، سرخ‌پوشان پاکدشت را مغلوب کرد. کارون خرمشهر با یک گل بازی را به میهمانش مس رفسنجان واگذار کرد. شاهین شهرداری بوشهر در زمین خود با دو گل مغلوب بادران تهران شد و گل ریحان البرز با نتیجه چهار بر یک شهرداری ماهشهر را شکست داد.
بدین ترتیب در جدول رده‌بندی پس از گل‌گهر ۳۶امتیازی، سرخ‌پوشان پاکدشت با ۳۳ و مس کرمان با ۲۹امتیاز در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند. قشقایی با همان ۲۲امتیاز نیم‌فصل اول هشتم است و فجرسپاسی با ۱۷امتیاز در رتبه دوازدهم قرار گرفت.
هفته بیستم رقابت‌ها روز پنجشنبه همین هفته برگزار می‌شود. فجرسپاسی در خانه میزبان خونه به خونه است و قشقایی در پاکدشت به مصاف سرخ‌پوشان فرهاد کاظمی خواهد رفت.
اما در هفته پایانی لیگ برتر فوتسال هم تیم ارژن شیراز، آخرین دیدار خود را برابر فرش‌آرای مشهد برگزار کرد و در پایان با حساب سه بر یک مغلوب میزبان خود شد. گل ارژن را مصطفی فخری به ثمر رساند.
بدین ترتیب، ارژن لیگ را با ۲۷امتیاز و در رتبه یازدهم به پایان رساند. در سایر دیدارهای هفته پایانی، تیم پارسیان شهرقدس با از دست دادن دو امتیاز حساس در زمین سوهان محمدسیمای قم، به لیگ یک سقوط کرد!‌ سن‌ایچ ساوه ۵ بر ۳ شهروند ساری را شکست داد، شهرداری ساوه چهار بر یک مقاومت البرز را مغلوب کرد،‌ گیتی‌پسند صدرنشین هفت بر چهار حفاری اهواز را شکست داد،‌ مس سونگون رده‌دومی در زمین آذرخش بندرعباس با تساوی سه بر سه متوقف شد و اهورای بهبهان با پیروزی چهار بر سه در زمین مقاومت قرچک، موفق شد یک پله در جدول صعود کرده و بقای خود را در روز پایانی تثبیت کند.
بدین ترتیب، تیم‌های شهرداری ساوه و پارسیان شهرقدس راهی لیگ یک شدند و هشت تیم گیتی‌پسند اصفهان، مس سونگون، فرش‌آرای مشهد، حفاری اهواز، سن‌ایچ ساوه، سوهان محمدسیمای قم، شهروند ساری و مقاومت البرز به رقابت‌های دور پلی‌آف صعود کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی