[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۰۷
  • دوره جدید

برگزاری استاژفنی کاراته در شهرستان جهرم، روزنامه شیراز نوین

با حضور بیش از ۸۰کاراته‌کا، استاژفنی کومیته در شهرستان جهرم برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سبک شیتوریو کاراته دو ایران در استان فارس، احمدرضا بلاغی با اعلام این خبر گفت: در این استاژ با هماهنگی هیئت کاراته استان و اداره ورزش و جوانان و هیئت کاراته شهرستان جهرم، هنرجویان ضمن مرور تاکتیک‌های کومیته (مبارزه) با چند متد جدید مبارزه نیز آشنا شدند. دبیر سبک شیتوریو کاراته دو ایران در استان فارس با بیان این مطلب که آموزش و همسان‌سازی دانش هنرجویان و مربیان از اولویت‌های این سبک در استان فارس افزود: یکی از اهداف برگزاری این گونه کارگاه‌های آموزشی، کشف استعدادهای نوجوان و جوان در شهرستان است. بلاغی، سرمایه‌گذاری روی نوجوانان و جوانان را زمینه‌ساز ساختن جامعه‌ای بانشاط و مقاوم دربرابر مشکلات دانست و افزود: در ورزش، کشف افراد بااستعداد و گزینش آن‌ها در سنین پایین و سپس هدایت، کنترل و ارزیابی آن‌ها در صعود به بالاترین سطح از مهارت اهمیت زیادی دارد. مدرس این استاژفنی ادامه داد: موفقیت در ورزش قهرمانی در گرو سه عامل  استعداد ذاتی مناسب، شرایط روحی روانی مطلوب و تسلط به مهارت‌های تکنیکی است.
دبیر سبک شیتوریو کاراته دو ایران در استان فارس با بیان اینکه بسیاری از مربیان و صاحب‌نظران عرصه ورزش اعتقاد دارند از بین عوامل قابل شناسایی در بین افراد، استعداد ذاتی در اولویت قرار دارد و یکی از مهم‌ترین عوامل در زمینه ورزش قهرمانی است، افزود: افراد از بدو تولد دارای استعدادهای آنتروپومتریکی، فیزیکی و فیزیولوژیکی ذاتی خاص خود هستند که هرکدام برای به‌کارگیری در ورزش خاص مناسب و مفید است.
بلاغی ابراز امیدواری کرد با اجرای  طرح استعدادیابی سبک شیتوریو ایران در استان فارس، افراد مستعد در رشته کاراته در شهرستان‌های استان شناسایی و زمینه رشد و پیشرفت آن‌ها در بعد قهرمانی فراهم شود.
گفتنی است در حاشیه این استاژفنی که با حضور محمدجواد شلتوک‌کار رئیس سبک شیتوریو کاراته دو ایران در استان فارس، فرشاد راهپیما رئیس هیئت کاراته شهرستان جهرم و مصطفی اکبری دبیر هیئت کاراته شهرستان و رئیس هیئت کاراته بسیج جهرم برگزار شد، جابر صابری از مربیان جوان این شهرستان به عنوان نماینده سبک شیتوریو ایران در شهرستان جهرم معرفی شد.
سبک شیتوریو کاراته دو ایران از سبک‌های قدیمی و ریشه‌دار کاراته در کشور است که ریاست آن برعهده علیرضا احسانی، پیشکسوت پرسابقه و عضو اسبق تیم ملی کاراته  است.
در کارنامه احسانی، سرمربیگری تیم‌های ملی ایران، عربستان سعودی، تیم‌های منتخب شیتوریو و دانشجویان کشورمان در تورنمت‌های مختلف و… دیده می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی