[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۰۷
  • دوره جدید

راه‌اندازی پویش ملی مبارزه با سرطان، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پویش ملی مبارزه با سرطان با هدف افزایش آگاهی و جلب مشارکت مردم در‌خصوص قابل پیشگیری بودن سرطان و شیوه‌های آن با شعار «سرطان قابل پیشگیری و درمان است، با خود مراقبتی و امید» راه‌اندازی می‌شود.
به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا رئیسی اهداف اصلی این پویش را شامل افزایش آگاهی و جلب مشارکت مردم در‌خصوص قابل پیشگیری بودن سرطان و شیوه‌های آن (با تأکید برمشکلات منطقه‌ای)، اصلاح باورهای نادرست مردم در‌خصوص سرطان از جمله درمان‌ناپذیر بودن آن، جلب مشارکت سیاست‌گذاران و مجریان سلامت (درون و برون بخشی) در کنترل عوامل خطر سرطان با تأکید بر مشکلات منطقه‌ای دانست.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: گروه‌های هدف این پویش، مردم به‌ویژه نوجوانان و جوانان، بیماران و خانواده‌ها، سیاست‌گذاران و مجریان خارج حوزه سلامت و سیاست‌گذاران و مجریان حوزه سلامت هستند.
وی افزود: ذینفعان و شرکای برنامه پویش، وزارت بهداشت، دانشگاه‌های علوم پزشکی، سازمان صدا و سیما، وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت ورزش و جوانان، شهرداری‌ها، سازمان نظام پزشکی، انجمن‌های علمی، سازمان‌های مردم نهاد و خیریه، افراد حقیقی همچون هنرمندان، ورزشکاران خواهند بود.
دکتر رئیسی بیان کرد: مراحل اجرای پویش طراحی برنامه (با تأکید بر مداخلات مبتنی بر اولویت‌های منطقه‌ای)، جلب مشارکت ذینفعان، تهیه محتواهای آموزشی و تبلیغاتی، اجرای برنامه، برگزاری هفته مبارزه با سرطان اول تا هفتم بهمن‌۹۷، پایش و ارزشیابی این برنامه هستند.
 به گزارش وبدا، معاون بهداشت وزارت بهداشت رونمایی از «برنامه ملی مدیریت سرطان»، آماده‌سازی و انتشار گزارش‌های سالیانه ثبت سرطان، اجرای فاز یک برنامه‌های فرد محور کنترل عوامل خطر بیماری‌های غیرواگیر (از جمله سرطان) در سطح شبکه بهداشتی درمانی به‌منظور پیشگیری از سرطان، اجرای فاز یک برنامه‌های تشخیص زودهنگام سرطان‌ها در سطح شبکه بهداشتی درمانی و افتتاح مراکز تشخیص زودهنگام سرطان در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی را از اهم برنامه‌های این پویش دانست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی