[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۰۷
  • دوره جدید

لایحه واگذاری سراهای محله به سمن‌ها بررسی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی ‌شهر شیراز از بررسی لایحه واگذاری سراهای محله به سمن‌ها خبر داد‌.
به گزارش روابط عمومی ‌و امور بین‌الملل شورای اسلامی ‌شهر شیراز، «احمد تنوری» گفت: پیشنهاد ساماندهی و تجمیع اموراجتماعی شهر در نحوه مدیریت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری مستند به بندهای ۱-۳-۶-۱۵-۱۸-۱۹ در ماده ۴اساسنامه سازمان درحوزه آسیب‌های اجتماعی در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر شیراز بررسی شد. وی افزود: باتوجه به اساس‌نامه سازمان فرهنگی و شرح وظایفی که در حوزه آسیب‌های اجتماعی تعریف شده است مقرر شد معاونت اجرایی و خدمات شهری به همراه رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ضمن ارائه گزارش از اقدامات انجام شده در حوزه آسیب‌های اجتماعی در جلسه آتی کمیسیون، پیشنهادات خود را نیز به منظور تفکیک وظایف دو حوزه ارائه دهند.
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی ‌شهر شیراز با اشاره به پیشنهاد شهرداری مبنی بر واگذاری مدیریت سرای محله‌های شیراز به سازمان‌های مردم‌نهاد افزود: در صورت تصویب شورا، نخستین بار در کشور برون‌سپاری سرای محله‌ها در شیراز اجرایی خواهد شد.
وی افزود: در راستای جذب مشارکت مردمی ‌و جلوگیری از ورود نیروی جدید به شهرداری برای مدیریت این سراها، لیستی از سمن‌های فعال در استانداری، فرمانداری، نیروی انتظامی‌ و اداره ورزش و جوانان دریافت شده است که با ارزیابی رزومه آنها، در صورت تصویب در صحن علنی، مدیریت سرای محله‌ها برون‌سپاری و به آنها واگذار می‌شود.
تنوری ادامه داد: در صورت واگذاری مدیریت، این سمن‌ها موظفند برنامه سالانه خود را به سازمان فرهنگی ارائه دهند تا پس از تصویب در کمیسیون فرهنگی شورا در سرای محله‌ها اجرایی شود.
وی خاطر‌نشان کرد: مقرر شد دو کمیته‌ی تخصصی تشکل‌های مدنی و اجتماعی کمیسیون فرهنگی شورا به بررسی این پیشنهاد پرداخته و نتیجه حاصله را به کمیسیون ارائه دهند.
تنوری همچنین درگذشت استاد دکتر« بیژن سمندر » را به جامعه هنری و ادبی و درگذشت آیت الله حاج شیخ «عبدالکریم حقیقت» را به مردم استان فارس تسلیت گفت و از تهیه طرح بزرگداشت مشاهیر حوزه فرهنگی شهر شیراز در کمیسیون خبر داد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی