[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۴
  • دوره جدید

کمبود نیرو داریم، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس گفت: برای سال تحصیلی 99-98 در حوزه نیروی انسانی حدود 10 هزار نیرو کمبود داریم که باید نسبت به تأمین آن اقداماتی انجام شود.
به گزارش ایرنا، علی عسکر نجفی، پنجشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش فارس در شیراز افزود: اقداماتی برای تأمین این نیروها نیز آغاز شده و موضوع را در جلسات کارگروه توسعه مدیریت استان پیگیری می‌کنیم.
او ادامه داد: به همین منظور، قراردادهایی را با وزارت آموزش و پرورش منعقد کرده ایم که بخشی از نیروی مورد نیاز را از طریق حق‌التدریس‌های موجود در پیش دبستانی، آموزش دهندگان سوادآموزی و سرباز معلم تأمین کنیم. وی اظهار داشت: همچنین از بازنشستگانی که توان همکاری با ما در این زمینه دارند دعوت می‌کنیم که در صورت تمایل آمادگی خود را اعلام کنند.
نجفی تعداد واحدهای آموزشی استان فارس را 9هزار و 311 واحد برشمرد و اظهار داشت: از این تعداد 2هزار و 942 واحد غیر دولتی و مابقی دولتی است.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس افزود: تعداد کلاس‌های درسی فعال استان هم 42 هزار کلاس است که از این تعداد 32 هزار کلاس دولتی است که 19 هزار کلاس آن شهری و 13 هزار کلاس روستایی است.
نجفی بیان کرد: بر‌اساس برنامه ششم توسعه، 15درصد مدارس استان‌ها باید غیر دولتی باشد که استان فارس در این مقطع در سال‌های میانی این برنامه قرار دارد. وی، با اشاره به اینکه حدود 38 درصد دانش‌آموزان ما در حوزه فنی و حرفه‌ای مشغول تحصیل هستند افزود: این عدد تا پایان برنامه ششم باید به 50 درصد برسد که تحقق آن نیازمند افزایش امکانات هنرستان‌های استان است.
نجفی گفت: امکانات موجود هنرستان‌ها فرسوده و تجهیزات آنها اندک است که در یک برآورد کلی هم‌اینک نزدیک به 13 میلیارد تومان تجهیزات نیاز داریم تا بتوانیم دانش آموزان این واحدها را پوشش دهیم.
وی اضافه کرد: البته بخشی از این امکانات آماده توزیع است و اعتبار 13 میلیارد ریالی نیز در دستور کار است که تجهیزات خریداری شود و در اختیار هنرستان‌ها قرار گیرد. مدیرکل آموزش و پرورس استان فارس گفت: هم‌اینک نزدیک به یک هزار و 800 فضای آموزشی ما نیازمند تخریب و بازسازی است که در کشور 30درصد از این گونه فضاها نیازمند تخریب و بازسازی که این عدد در استان فارس حدود 27 درصد است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی