[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۰۷
  • دوره جدید

آیت‌الله مکارم‌شیرازی: فارس مهد پرورش فقها و مفاخر علمی ‌بسیاری است، روزنامه شیراز نوین

آیت الله العظمی ‌ناصر مکارم شیرازی مرجع تقلید شیعیان گفت: شیراز و فارس مهد پرورش فقها و مفاخر بسیاری بوده است. به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی‌ نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان فارس، آیت‌الله العظمی ‌ناصر مکارم شیرازی در دیدار نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: در طی سال‌ها و قرن‌های گذشته شهر شیراز و استان فارس مهد پرورش فقها و مفاخر علمی‌ فراوانی بوده که بسیاری از آنها نیز ناشناخته و گمنام مانده‌اند اما تالیفات ارزشمندی از آنها به یادگار مانده و دارای جایگاه علمی‌ و فقهی رفیعی بوده‌اند. 
این مرجع تقلید در ادامه گفت: تقویت زیرساخت‌های علمی ‌و فقهیِ حوزوی، از ضروریات شهر شیراز است که باید با حمایت مسئولان و مردم صورت بگیرد تا بار دیگر شاهد شکوفایی فقاهت و علم در این شهر مقدس باشیم.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در فارس و امام‌جمعه شیراز نیز گزارش و توضیحاتی از وضعیت حوزه‌ی علمیه شیراز ارائه داد. امام جمعه شیراز گفت: در شهر شیراز ظرفیت‌های علمی‌و فقهی فراوانی در حوزه‌های علمیه وجود دارد که می‌تواند منشأ اثر و تحولات بسیاری باشد اما زیرساخت‌های حوزوی موجود، پاسخگوی نیاز و ظرفیت بالقوه فعلی نبوده و باید تقویت و توسعه یابد.  آیت‌الله دژکام گفت: با اتفاق نظر و هم‌افزایی مناسب میان حوزه‌های علمیه و استفاده صحیح از ظرفیت‌های موجود، می‌توان تحولات عظیم معنوی و فرهنگی در سطح جامعه ایجاد کرد که برای تحقق این امر، باید برنامه‌ریزی مناسبی انجام شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی