[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۱
  • دوره جدید

قیمت فعلی گوشت قرمز در بازار کاذب است، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: رقم فعلی گوشت قرمز که در بازار وجود دارد کاذب است و با تصمیمات اتخاذ شده امیدواریم قیمت‌ها کاهش و به ثبات نسبی دست پیدا کند.
علی اکبری عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار و تأثیر قاچاق دام زنده در این زمینه، گفت: معمولاً در کمیسیون موضوعاتی را که در جامعه التهاب ایجاد می‌کند با برگزاری جلساتی بررسی و از دستگاه‌های مختلف نیز دعوت می‌کنیم تا حداقل فشار بر جامعه وارد شود.
سوداگران بازار گوشت را مختل کرده‌اند
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرایط فعلی متفاوت است و عوامل محیطی کشور را تحت فشار قرار داده، بنابراین باید برنامه‌ریزی برای تأمین کالا و خدمات متناسب با شرایط صورت بگیرد تا بتواند اثرگذار باشد، تصریح کرد: مدتی است که در زمینه گوشت به عنوان کالایی که در سبد غذایی همگان قرار دارد، متأسفانه علی‌رغم ظرفیت فراوان دانشی، نیروی انسانی و منابع تولید، عده‌ای به دلیل سوداگری و منفعت‌طلبی مشکلاتی را ایجاد کرده‌اند. 
850هزار تن از گوشت مورد نیاز در داخل کشور تولید می‌شود
وی با اشاره به اینکه از 960هزار تن مصرف سالانه گوشت کشور، 850هزار تن آن در کشور تولید می‌شود و حدود 20درصد آن نیاز به واردات دارد، ادامه داد: عمده میزان واردات گوشت به صورت منجمد است که در اختیار مراکز مصرف بزرگ مانند پادگان‌ها و سازمان‌ها قرار می‌گیرد؛ زیرا اگر به یکباره این بخش‌ها وارد بازار شوند قیمت افزایش پیدا می‌کند.
بدنه جامعه از گوشت وارداتی منجمد کمتر استفاده می‌کنند
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه بدنه جامعه از گوشت وارداتی منجمد کمتر استفاده می‌کنند، اضافه کرد: در شرایط فعلی به دلیل اختلاف به وجود آمده در زمینه ارز، عداه‌ای با سوداگری دام زنده را از کشور خارج می‌کنند. دام زنده ذخیره ژنتیکی و بخشی از سرمایه ملی محسوب می‌شود و باید به هر شکلی دام مولد را حفظ کنیم.
قاچاقچیان دام زنده باید در مقابل دستگاه‌های نظارتی پاسخگو باشند
اکبری با تأکید بر اینکه کسانی که دست به خروج دام مولد از مرزها به صورت قاچاق می‌زنند باید در مقابل دستگاه‌های نظارتی پاسخگو باشند، عنوان کرد: انتظار داریم دستگاه‌های نظارتی مانند مرزبانی، بازرسی، تشکل‌ها و تعاونی‌هایی که رابط بین بخش خصوصی و دستگاه‌های تصمیم‌گیر هستند کمک کنند تا از قاچاق دام زنده جلوگیری کنند.
پیش‌بینی شرکت پشتیبانی امور دام از کنترل بازار
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دستگاه‌های تصمیم‌گیر به نحوی عمل می‌کنند تا نگرانی به وجود آمده در زمینه دام زنده و قیمت گوشت قرمز از بین برود، تصریح کرد: شرکت پشتیبانی امور دام پیش‌بینی کرده است با واردات و عرضه گوشت قرمز گرم در بازار شاهد کاهش قیمت باشیم.
گوشت وارداتی با قیمت 40هزار تومان به فروش می‌رسد
عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه گوشت وارداتی تقریباً با قیمت کیلویی 40هزار تومان در بازار عرضه می‌شود، خاطرنشان کرد: رقم فعلی گوشت قرمز که در بازار وجود دارد کاذب است و با تصمیمات اتخاذ شده، امیدواریم قیمت‌ها کاهش و به ثبات نسبی دست پیدا کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی