[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۰۷
  • دوره جدید

اعتبار دو هزار میلیاردی برای توسعه راه و راه‌آهن در سال ۹۸، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ از اختصاص ۲۰درصد از منابع حاصل از فروش سوخت گازوئیل برای توسعه راه‌ها در سال آینده خبر داد.
شادمهر کاظم‌زاده، عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 98 در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: بر اساس اسناد بالادستی و ماده 70 قانون برنامه ششم توسعه، دولت موظف است 20درصد از منابع حاصل از فروش سوخت گازوئیل در سال را به منظور توسعه و نگهداری و مرمت راه‌ها، ریل و راه‌آهن هزینه کند.
 نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت در لوایح بودجه سالیانه، مسئله بهره‌مندی از منابع حاصل از فروش سوخت گازوئیل را ذکر کرده؛ اما به صورت تعمدی این عبارت ذکر شده که 20درصد از منابع حاصل از افزایش نرخ گازوئیل برای بهسازی و توسعه راه‌ها هزینه شود. از این رو، وقتی قیمت گازوئیل بالا نمی‌رود، طبعاً هیچ اعتباری نیز برای این بخش‌ها اختصاص داده نمی‌شود.
اختصاص 20درصد از منابع حاصل از فروش سوخت گازوئیل برای توسعه راه‌ها
وی افزود: اما اعضای کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 98 در نشست اخیر خود مقرر کردند که دولت باید در سال آینده 20درصد از منابع حاصل از فروش سوخت گازوئیل را به منظور توسعه و نگهداری و مرمت راه‌ها، ریل و راه آهن هزینه کند.
اعتبار دو هزار میلیاردی برای توسعه راه و راه‌آهن در سال 98
عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 98 گفت: بر اساس آمارها، روزانه حدود 80میلیون لیتر گازوئیل در کشور مصرف می‌شود که با احتساب سالیانه آن و کسر 20درصد، باید اعتباری حدود دو هزار و 100میلیارد تومان در سال 98 برای توسعه و نگهداری و مرمت راه‌ها، ریل و راه‌آهن اختصاص داده شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی