[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۷۹
  • دوره جدید

رئیس دانشگاه شیراز: رشد تحصیلات تکمیلی مهمترین دستاورد انقلاب است، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه شیراز با تأکید براینکه انقلاب اسلامی ‌دستاوردهای بیشماری در بخش‌های مختلف داشته، اعتقاد دارد که گسترش تحصیلات تکمیلی و تربیت نیروهای متخصص و ماهر از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ‌در حوزه آموزش‌عالی به‌شمار می‌رود.
حمید نادگران در گفت‌وگو با ایسنا منطقه فارس، با بیان اینکه دانشگاه شیراز رویه تداوم توسعه و گسترش تحصیلات تکمیلی را به خوبی دنبال می‌کند، افزود: امروز ٥٠ درصد از دانشجویان شاغل به تحصیل، در مقطع تحصیلات تکمیلی هستند که در شمار نیروهای متخصص جامعه محسوب می‌شوند. 
وی همچنین استقلال را مهمترین دستاورد انقلاب در بعد سیاسی خواند و گفت: کشوری است که از جایی دستور نمی‌گیرد و برنامه‌ریزی‌‌ها را خود انجام می‌دهد حتی اگر نواقصی در آن وجود داشته باشد، به درجه خوبی از استقلال رسیده است. 
رئیس دانشگاه شیراز تصریح کرد: اهدافی برای انقلاب ترسیم شد که علی‌رغم همه مشکلات و تنگناها اما امروز به بسیاری از آنها دست یافته‌ایم.  نادگران مهمترین مشکل در بعد آموزش کشور را بازبینی نشدن برنامه‌های آموزشی در سطح دانشگاه‌ها و بازبینی نشدن رویدادها در سطح آموزش عالی نظیر حضور در مجامع بین‌المللی و تعامل با دستگاه‌های آموزشی و پژوهشی مبرز دنیا ذکر و تأکید کرد که در چهل سالگی انقلاب به این دو مهم باید بیش از گذشته پرداخته شود. 
وی با اشاره به وجود ١٧ هزار دانشجو در دانشگاه شیراز، خاطرنشان کرد: پیش از انقلاب تنها دو هزار دانشجو در مجموع دانشگاه شیراز و علوم پزشکی مشغول به تحصیل بودند. 
رئیس دانشگاه شیراز گفت: این دانشگاه طی چهار دهه گذشته در عرصه‌های مختلف دستاوردهای بسیار خوبی داشته و امروز نیز رویکرد دانشگاه شیراز کیفی‌سازی آموزش است که به جد دنبال می‌شود. 
نادگران همچنین ارتباط با صنعت، داشتن طرح‌های درجه یک ملی، انجام برخی امور توسط دانشگاهیان و حضور دانشگاهیان در متن جامعه را از دیگر دستاوردهای پس از انقلاب اسلامی‌ در استان فارس و شهر شیراز عنوان کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی