[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۱
  • دوره جدید

دستاورد انقلاب شکوفایی استعدادهای محرومان است، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) فارس گفت: مهمترین دستاورد این نهاد طی چهل سال گذشته این بوده که محرومیت نتوانسته است مانعی برای شکوفایی استعدادهای قشر محروم و مستضعف جامعه باشد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، محمد بذرافشان دوشنبه ٨ بهمن در یک کنفرانس خبری با یادآوری اینکه کمیته امداد مولود انقلاب است و طی چهل ساله گذشته منشأ اثرات فراوانی بوده، افزود: امروز بیش از هزار کرسی استادی دانشگاه در فارس و استان‌های همجوار مربوط به فرزندان محروم تحت پوشش کمیته امداد است. 
مدیرکل کمیته امداد با بیان اینکه برخی شهدای مدافع حرم نیز پرورش یافته خانواده‌های تحت پوشش این نهاد هستند، اضافه کرد: امروز بیش از هشتصد نفر قرآن‌آموز در رشته حفظ از فرزندان خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد هستند. 
به گفته بذرافشان طی چهل سال گذشته ٩٦ هزار و ٨٨٨دختر از کمک هزینه جهیزیه و ١٩ هزار و ١٤٨ هزار پسر تحت پوشش کمیته امداد از کمک هزینه تسهیلات ازدواج برخوردار شده‌اند. 
وی ارزش ریالی کمک هزینه تأمین جهیزیه به دختران و کمک هزینه ازدواج برای پسران تحت پوشش را بالغ بر ٨٦میلیارد تومان اعلام کرد. 
مدیرکل کمیته امداد فارس با بیان اینکه از ابتدای ایجاد این نهاد در استان تاکنون ٧٣٢ هزار دانش آموز و ١٨٢هزار و ٦٨٠ دانشجو از خدمات تحصیلی بهره‌مند شده‌اند. 
بذرافشان با بیان اینکه  ٢٧ هزار و ٨٤٠ نفر طی چهل سال گذشته به مشهد مقدس اعزام شده‌اند، افزود: در حوزه اشتغال نیز ١٠٦ هزار طرح تاکنون اجرا شده که شتاب آن طی سال‌های اخیر توجه بیشتری شده است. 
مدیرکل کمیته امداد فارس با اشاره به ایجاد ١٢٨ هزار فرصت شغلی برای خانواده‌های تحت پوشش، گفت: با ایجاد فرصت‌های شغلی ٣٠ هزار خانوار خودکفا و از چرخه پوشش امداد خارج شده‌اند. 
بذرافشان همچینن از برگزاری جشن اشتغال دو هزار خانوار تحت پوشش با حضور مقامات ملی در ١٤ اسفندماه به میزبانی شهر شیراز خبر داد. 
وی عنوان کرد: از سه سر فصل بند ب تبصره ١٦، صندوق امداد ولایت و اشتغال توسعه پایدار روستایی اعتبارات حوزه اشتغال تأمین می‌شود. 
به گفته مدیرکل کمیته امداد فارس ١٤ هزار و ١٧٠ میلیارد ریال تسهیلات بانکی طی چهل سال گذشته به مددجویان برای ایجاد اشتغال پرداخت شده است. 
بذرافشان یادآور شد: در حوزه آموزش نیز به ٣٧٧ هزار نفر آموزش‌های لازم داده شده است. 
وی با اشاره به افزایش تعداد مراکز نیکوکاری کمیته امداد به ١٠٢ مرکز طی چهل سال گذشته در فارس، گفت: بالغ بر ١٠٠ هزار حامی‌فعال به مجموع حامیان کمیته امداد اضافه شده است. 
مدیرکل کمیته امداد فارس ادامه داد: در سه سال متوالی گذشته، فارس در جذب حامیان و زکات رتبه نخست را به خود اختصاص داده است. 
بذرافشان ادامه داد: در جذب درآمدها فارس رتبه دوم کشور در ده ماهه امسال کسب کرده و تلاش می‌شود با جذب بیشتر سرفصل‌های پیش‌بینی شده تا پایان امسال رتبه نخست را کسب کنیم. 
وی با بیان اینکه در احداث مسکن نیز  ٣٦ هزار باب مسکن روستایی و شهری از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون خرید و فروش شده است، گفت: ١٤٠٠ واحد سهم پیش‌بینی شده فارس در سال جاری بوده است که در دهه فجر افتتاح می‌شود. 
 مدیرکل کمیته امداد فارس خاطرنشان کرد: قریب به ٧٠ هرار واحد مسکونی روستایی و شهری طی چهل سال گذشته توسط کمیته امداد بهسازی و تعمیر شده‌اند.در حوزه مسکن مهر نیز ١٤٨٥ واحد در سال ٩٥ تکمیل توسط کمیته امداد استان تکمیل شد. 
بذرافشان با یادآوری این مطلب که تاکنون سه هزار واحد مسکن برای مددجویان ساخته و تحویل داده شد، گفت:  یکهزار و ٨٣٢ واحد مصوب هم از سفر رهبر معظم انقلاب نیز در اختیار مددجویان گذاشته شد. 
وی با بیان اینکه در حوزه درمان نیز ٥٦٠ هزار و ۳۰۰ نفر مددجوی شهری و روستایی بیمه شده‌اند، خاطرنشان کرد: مددجویان شهری از همه ظرفیت بیمه امداد استفاده می‌کنند و مددجویان روستایی نیز از بیمه سلامت بهره‌مند هستند.
مدیرکل کمیته امداد فارس اضافه کرد: دو هزار و ٣٣٢زن نیز مشمول بیمه روستایی و مستمری بگیر در استان فارس شده‌اند. 
بذرافشان همچنین اعزام ١٤٠٠ مددجو به مشهد مقدس، کلنگ‌زنی اداره منطقه ٦ امداد شیراز و اداره سر چهان، افتتاح ساختمان اداری کوار، افتتاح یک‌هزار و ٤٠٠ واحد و تجلیل از خیرین برتر استان را از بزنامه‌های شاخص کمیته امداد در دهه فجر ذکر کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی