[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

نگاه ویژه به توسعه ورزش در روستاهای فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس گفت: در استان فارس نگاه ویژه‌ای به توسعه ورزش و فعالیت‌های ورزشی در روستاها طی سال‌های اخیر ایجاد شده است.
سید کمال پاکفطرت در گفت‌وگو با ایسنا منطقه فارس، با بیان اینکه امسال برای اولین بار مسابقه ورزشی در رشته‌های تیمی ‌در بخش مرکزی شهر شیراز به عنوان پایلوت به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب برگزار شد، گفت: این مسابقه که در رشته‌های فوتبال، فوتسال و والیبال مردان برگزار شد با استقبال خوب روستاهای بخش مرکزی روبه‌رو بود. 
وی افزود: برگزاری مسابقه جهانی رزم سواره در روستای کوار نشان داد که روستاهای فارس قابلیت نه تنها مسابقات داخلی که بین‌المللی را دارند. 
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس با بیان اینکه برگزاری مسابقات ورزشی در روستاهای استان در دستور کار قرار گرفته است، گفت: تلاش می‌شود که برگزاری مسابقات ورزشی به همه بخش‌ها و شهرستان‌های فارس تسری یاید و شاهد برگزاری مسابقات ورزشی در سطح روستاهای فارس باشیم. 
پاکفطرت با بیان اینکه بخش مرکزی بیشترین کانون جمعیتی فارس را دارد به همین دلیل به عنوان پایلوت برای آغاز مسابقات ورزشی روستایی در نظر گرفته شد، گفت: هم‌اینک ٣٧ تیم در رشته فوتبال، ٣٤ تیم در رشته فوتسال و ١٨ تیم والیبال در دور رفت و برگشت مسابقات ورزشی روستایی به رقابت می‌پردازند. 
وی ادامه داد: از ابتدای  سال97 خانه‌های ورزش  روستایی  در فارس تجهیز شده‌اند و این روند تا رسیدن به 130 خانه ورزش روستایی ادامه دارد. 
به گفته مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس، هیئت روستایی عشایری و بازی‌های بومی ‌محلی فارس نیز با هدف تقویت و توسعه ورزش در روستاهای استان تشکیل شده است. در این میان اجرای برنامه حرکات اصلاحی برای زنان روستایی از برنامه‌های ملی است که این هیئت در پیش گرفته است تا سلامت زنان روستایی نیز ارتقا یابد. 
پاکفطرت با بیان اینکه روستاهای مختلف در فارس از ظرفیت‌های مطلوبی برخوردارند که باید از آنها به بهترین شکل ممکن استفاده شود، تأکید کرد: باید ابتدا ظرفیت‌های روستایی را در حوزه ورزش و رشته‌های بومی‌و محلی شناسایی کنیم و به مردم نیز بشناسانیم. 
این مقام مسئول که معتقد است هیچ مقوله‌ای همچون ورزش در توسعه فرهنگی روستاها اثرگذار نیست و جوانان را به ماندن در روستا امیدوار نمی‌کند، تصریح کرد: با توسعه ورزش در روستاها می‌توان از مهاجرت جوانان به دلیل مشکلات و مسائل اقتصادی جلوگیری کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی