[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

رشد سرمایه‌گذاری و اشتغال ، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز گفت: در 10 ماه نخست امسال، 2 هزار شغل جدید در این منطقه ویژه اقتصادی ایجاد شد که نسبت به پارسال رشد زیادی را نشان می‌دهد. نادر طیبی دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این درحالی است که در 12 ماه سال 96، حدود 330 شغل در این منطقه ویژه ایجاد شده بود. وی اظهار داشت: هم‌اینک 60 واحد اقتصادی در این منطقه مراحل ساخت خود را طی می‌کنند که اشتغال قابل پیش‌بینی برای این واحدها 320 نفر خواهد بود. 
صادرات 10 میلیون دلاری محصولات 
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز در ادامه گفت: از ابتدای امسال تا پایان دی ماه، افزون بر 10 میلیون دلار انواع ورق کامپوزیت، فوم ساختمانی، کیت آزمایشگاهی و مَقَرّه سیلیکونی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز تولید و به خارج کشور صادر شد.  مَقَرّه، پایه عایقی است که در دکل‌های انتقال برق در محل اتصال کابل‌های برق با دکل به کار می‌رود.
طیبی یادآور شد: مجموع تولیدات واحدهای مستقر در منطقه ویژه اقتصادی شیراز افزون بر 20 هزار تن است که علاوه بر تأمین نیازهای داخلی، به کشورهای حوزه خلیج فارس، عراق، آسیای میانه، افغانستان و اروپا صادر می‌شوند. 
جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز در بخش دیگری از این گفت و گو اظهار داشت: در 10 ماه نخست امسال، مجوزهای سرمایه‌گذاری داخلی به ارزش یک میلیارد و 818 میلیون ریال و سرمایه گذاری خارجی به ارزش هفت میلیون دلار در این منطقه ویژه صادر شده است. 
وی اظهار داشت: در 12 ماه پارسال، میزان مجوزهای صادره سرمایه‌گذاری داخلی چهار میلیارد و 774 میلیون ریال بود و همچنین مجوز سرمایه‌گذاری خارجی به ارزش یک میلیون و 700 هزار دلار نیز صادر شد. 
تدارک برای شهر بین‌المللی گردشگری 
طیبی در بخش دیگری از مصاحبه با ایرنا گفت: به پشتوانه قانون و مصوبات استانی، شهر بین‌المللی گردشگری و سلامت پارس به وسعت افزون بر 900 هکتار با هدف جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در زمینه توسعه گردشگری سلامت و توریست‌درمانی تحت مدیریت منطقه ویژه اقتصادی شیراز در غرب شیراز تأسیس شده است. وی افزود: عملیات زیرساختی و اجرایی آن به طور رسمی ‌آغاز شده است.  مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز ادامه داد: همچنین منطقه ویژه دانشگاهی شیراز با وسعت بیش از 500 هکتار با هدف جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی و تأمین دانشگاه‌های خارج از کشور در حال تأسیس است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی