[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

نفرات برتر رقابت‌های شطرنج کشور در کازرون معرفی شدند، روزنامه شیراز نوین

رقابت‌های شطرنج کشور که به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی به میزبانی شهر کازرون برگزار شد، با معرفی نفرات برتر پایان یافت.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، رئیس هیئت شطرنج شهرستان کازرون، در گفت‌وگو با ایرنا بیان داشت: این رقابت‌ها در رده سنی زیر هشت سال تا بالای 65سال با حضور بیش از 300شطرنج‌باز از استان‌های بوشهر، هرمزگان، کرمان، زنجان، خوزستان، گیلان، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، تهران، یزد و فارس به مدت 2روز در سالن مجتمع رفاهی فرهنگیان کازرون برگزار شد.
صمد محمودی افزود: در این مسابقه‌ها، در رده سنی زیر هشت سال، امیرعلی نعمت‌اللهی، در رده سنی زیر 10سال حسین طهماسبی و رده سنی زیر 12سال، بردیا نیک‌نام هر سه از استان فارس به مقام اول رسیدند.
به گفته وی، در رده سنی زیر 14سال، سینا قاسمی نیک از شیراز و در رده سنی زیر 16سال، شادمهر مهبودی از کازرون رتبه اول را کسب کردند.
محمودی ادامه داد: همچنین یحیی عظیمی از گناوه استان بوشهر در رده سنی بالای 50سال و محمد محمدیان نیز از همین استان در رده بالای 65سال به مقام نخست رسیدند.
او بیان کرد: در خاتمه، مهرداد صداقتی از تهران، عدنان ندیمی‌فر و محمد‌هادی شاهسوندی، هر دو از شیراز بیشترین امیتاز این رقابت‌ها را کسب کردند.
وی اضافه کرد: آروین ابریشمی شیرازی که یکی از داوران بین‌المللی است نیز در این مسابقه‌ها قضاوت کرد.
رئیس هیئت شطرنج شهرستان کازرون اظهار داشت: یکی از اهداف برگزاری این رقابت‌ها استفاده از تجربیات شطرنج‌بازان شاخص برای افزایش سطح معلومات شرکت‌کنندگان و آمادگی آن‌ها برای حضور در مسابقه‌های بین‌المللی است.
محمودی افزود: این مسابقه‌ها با استقبال استادان بزرگ شطرنج کشور مواجه شد و حضور آن‌ها در شهرستان کازرون، بیانگر ارزش و جایگاه این شهرستان در این رشته فکری است.
شهرستان کازرون در فاصله 120کیلومتری غرب شیراز قرار دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی