[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

اولین شکست صدرنشین در روز درخشش دارابی‌ها، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین‌: هفته هشتم لیگ برتر فوتسال استان فارس، جمعه گذشته با برگزاری شش دیدار در شهرهای قیر، مرودشت، داراب، فسا، استهبان و جهرم به انجام رسید و تیم‌های شهید بیاتی نی‌ریز، نبرد و برمن داراب، ستاره استهبان و فجرآریا جهرم رقبای خود را شکست دادند و یک دیدار هم به تساوی انجامید. در ادامه مروری داریم بر بازی‌های هفته هشتم‌:
منتخب قیر و کارزین‌0-2‌شهید بیاتی نی‌ریز
تیم سوم جدول در زمین خود میزبان تیم رده پنجمی ‌اما اوج گرفته بیاتی نی‌ریز بود و برابر میهمانش تن به شکست داد. در این مسابقه نماینده نی‌ریز که یک هفته قبل اولین شکست فصل را به شهرداری مرودشت تحمیل کرده بود، سومین پیروزی خود در را در سومین بازی نیم‌فصل دوم کسب کرد تا بهترین تیم دور برگشت لقب بگیرد. آنها با این پیروزی 10‌امتیازی شدند و به رتبه چهارم جدول صعود کردند. منتخب قیر هم در همان رتبه سوم باقی ماند. هر دو‌تیم همچنان شانس صعود به مرحله نیمه‌نهایی را دارند.
ابوذر شاهسوند قره قانی، سرمربی تیم شهید بیاتی نی‌ریز می‌گوید: هر‌چه به هفته‌های پایانی مسابقات نزدیک می‌شویم، حساسیت بیشتر می‌شود. قعرنشینان جدول برای بقا می‌جنگند و صدرنشینان تلاش می‌کنند تا در پایان مرحله گروهی تیم اول باشند. 
وی ادامه داد‌: بازی ما با نماینده قیر، خیلی سنگین و پر‌فشار بود. میزبان می‌توانست با گرفتن سه‌امتیاز، مدعی صعود از گروه باشد و از شرایط میزبانی هم بهره می‌برد. آنها از ابتدای بازی به پرس از جلو روی آوردند تا فشار کمتری احساس کنند. آنها از توپ‌های بلند برای حمله استفاده می‌کردند تا به گل برسند و همین کار را در دور رفت هم انجام داده بودند که با تمرکز نداشتن بازیکنان، ما به‌گل هم رسیدند و نتیجه گرفتند اما این‌بار، این نوع بازی برای ما کاملاً شناخته شده بود. این‌بار بازیکنان ما باهوش عمل کردند و همین باعث شد از توپ‌های بلندی که فرستادند، چندبار ضد حمله بخورند. بالاخره در ۵دقیقه مانده به پایان بازی، روی یک ضد حمله و توپ‌ربایی مسعود زارعی و پاس زیبای او، گل اول را توسط حسن نجفی به‌ثمر رساندیم. در ادامه تیم میزبان از سیستم پاورپلی استفاده کرد تا نتیجه را جبران کند اما ما با دوندگی زیاد اجازه کار را به‌حریف ندادیم و در ادامه با ضربه دقیق سجاد شاهسوند به گل دوم هم رسیدیم و بازی را بردیم. ضمن این‌که ما در این بازی میلاد رحمانی و محسن صنعتی را به‌دلیل مصدومیت در اختیار نداشتیم.
سرمربی شهید بیاتی نی‌ریز درباره تماشاگران میزبان گفت‌: تماشگران تیم قیر، واقعاً سنگ‌تمام گذاشتند برا تیمشان و از دقیقه اول تا آخر بازی تشویق کردند، به‌طوری که صدای ما کنار زمین به بازیکنان داخل زمین نمی‌رسید. 
ابوذر شاهسوند در پایان گفت‌: امیدواریم در دو‌بازی پایانی بتوانیم هر ۶امتیاز را کسب کنیم تا در جدول جایگاه بهتری داشته باشیم.
اسامی ‌بازیکنان تیم شهید بیاتی نی‌ریز در بازی مقابل منتخب قیر‌: سجاد شاهسوند قره‌قانی، سیدسبحان طغرایی، مسعود زارعی، رسول رمضانی، حسن نجفی، رضا غوری، میلاد بلاغی، مهدی جمشیدی و سعید زارع. 
سرپرست علی ثمن؛ سرمربی ابوذرشاهسوند قره‌قانی؛ مدیر فنی حسین مرادی؛ مربی دروازه‌بان‌ها ابراهیم ‌هاشم‌بیگی و تدارکات صادق صادقیان. 
شهدای شهرداری مرودشت‌2-2‌شهدای گراش
نبرد تیم‌های دوم و چهارم جدول برنده‌ای نداشت و نماینده مرودشت باز هم امتیاز از دست داد. شهرداری در زمین خود میزبان شهدای گراش بود و در پایان با تساوی دو- دو متوقف شد تا با از دست دادن دو امتیاز، به‌همین مقدار هم از صدر جدول فاصله بگیرد. با این‌حال، همچنان نماینده مرودشت شانس مسلم صعود به نیمه‌نهایی است. 
یکی از اعضای کادر فنی تیم مرودشتی در‌خصوص این بازی می‌گوید‌: با توجه به محرومیت سه بازیکن اصلی‌مان به نام‌های سجاد اکبری‌زاده، جواد کشتکار و شهرام امیری، متأسفانه تعداد بازیکن کمی ‌داشتیم و بازیکنانی که در اختیار داشتیم، کم سن و سال و کم‌تجربه بودند. با این‌حال بازی را خوب شروع کردیم و توانستیم دو‌گل هم توسط حسن زارعی و آرش احدی به ثمر برسانیم اما در نهایت دو امتیازحساس این بازی را از دست دادیم. ضمن این‌که ما در این مسابقه آقای کشاورز که مسئول فنی تیم هستند را هم به‌دلیل محرومیت در اختیار نداشتیم.
اکبری زاده افزود‌: ما دو بازی دیگر هم داریم که نسبتاً بازی‌های سختی هستند ولی بازی‌های رقیب اصلی‌مان یعنی نبرد داراب سخت‌تر است و ما همچنان شانس اول صعود از گروه اول هستیم. البته یک نکته دیگر هم وجود دارد، آن‌هم این‌که کمیته فوتسال و کمیته داوران، با توجه به حساسیت بیشتر بازی‌ها، باید سعی کنند از داوران با تجربه‌تر و بهتر استفاده کنند. هفته گذشته تیم ما از ناحیه داوری شدیداً لطمه خورد، به‌طوری که هم نتیجه را باختیم و هم به‌صورت خنده‌داری بازیکنان اصلی تیم ما محروم شدند که یکی از دلایلش نبود ناظر داوری در این بازی بود. ما در استان فارس داوران توانمند و خیلی خوبی داریم که در کشور حرف اول را می‌زنند.
وی ادامه داد‌: روز جمعه با تیم انتهای جدولی مقاومت در زرین‌دشت بازی داریم ک بازی سختی است. ما به جایگاه این تیم نگاه نمی‌کنیم، چون به وضوح می‌توان گفت هر شش تیم گروه ما همگی در یک سطح هستند و به‌عنوان مثال تیم انتهای جدولی نیم‌فصل اول یعنی بیاتی نی‌ریز توانسته در نیم‌فصل دوم نتایج خیره‌کننده‌ای کسب کند.
اسامی بازیکنان شهرداری مرودشت: سجاد اکبری‌زاده، شهرام امیری، میثم کرمی‌، محمد کرمی، آرش احدی، حسن زارعی، جواد کشتکار، محمود علیزاده، احسان رستگار‌نیا، ابراهیم عابدی، مهدی زارع، محمد بنی‌هاشمی و ‌جواد قنبری.
 سرمربی‌: مرتضی کشاورز، سرپرست‌: علی بهادری‌نیا، تدارکات: یاسر افتخاری.
نبرد داراب‌4-1‌مقاومت زرین‌دشت
زننده‌گل تیم مقاومت زرین‌دشت‌: مهدی کمالی
بالاخره در آخرین دیدار گروه یک در هفته هشتم، تیم صدرنشین نبرد داراب در ادامه روند رو به رشد خود، موفق شد میهمان ته‌جدولی خود را با شکستی سنگین مواجه کند. بدین ترتیب نبرد با 17‌امتیاز خود را از تیم دوم جدول جدا کرد و حالا تنها یک امتیاز تا قطعی کردن صعود فاصله دارد.
وحید صارمی ‌سرپرست تیم مقاومت زرین‌دشت درباره این شکست گفت‌: در این بازی از سوی تماشاگران حریف به ما خیلی فحاشی شد و علناً حتی تهدید به مرگ شدیم. روز بسیار سختی بود و خوشحالم و خدا را شاکر هستم که بازیکنانم به‌سلامت به منزل برگشتند. متأسفانه داوران و ناظران بازی هم اسیر جو تماشاگران شدند و در دو‌صحنه که مطمئنم پنالتی به نفع ما اتفاق افتاده بود، از اعلام خطا چشم‌پوشی کردند و در برگشت یکی از همان توپ‌ها به‌ضرر ما پنالتی گرفته شد. می‌شود از کلمه ترس برای داوران عزیز استفاده کرد، چون در دو صحنه بازی تعطیل شد ولی با تهدید بازیکنان حریف، بازی ادامه پیدا کرد! در صحنه‌ای با سنگ دروازبان ما رو زدند ولی باز هم بازی را ادامه دادند.
وی افزود‌: این سالن به هیچ‌وجه تأییدیه بازی در کلاس استانی را ندارد. حداقل یک نرده بین تماشاگر و زمین بازی کشیده نشده و بازیکن ما جرأت نمی‌کند برود به آن سمت حتی برای زدن کرنر! به هر‌حال در روزی که بر ما سخت گذشت، بازی را واگذار کردیم. اصلاً از گردن گرفتن این باخت ابایی نداریم ولی به کمیته فوتسال استان باید آفرین وخسته نباشید گفت. به چه قیمتی باید بازی‌ها انجام شود؟ بین نیمه بازیکن حریف آمده و به بازیکن من می‌گوید اگر بازی غیر از برد ما تمام شود، مینی‌بوس را با بازیکنان آتش می‌زنیم! آخر بردن بازی به چه قیمتی؟
اما الیاس فرد، سرمربی تیم نبرد داراب در پاسخ به اظهارات وحید صارمی‌ گفت‌: مردم فهیم فسارود، مدت 15سال است در لیگ برتر فوتسال حضور دارند. اکثر تیم‌های لیگ برتر فوتسال استان فارس در این‌روستا حضور پیدا کرده‌اند و هیچ‌گونه مشکلی به‌وجود نیامده. همیشه تماشاگران ما با نظم مسابقات را دنبال می‌کنند. ما در بازی رفت اسیر توهین و ناسزاهای دروازبان و تماشاگران حریف بودیم، درصورتی‌که با چاقو و قمه وارد  سالن شده بودند اما جرأت اعتراض نداشتیم. حتی تماشاگران آنها وارد زمین شدند. حالا این اتفاق به‌خاطر اندک تماشاگری که به زرین‌دشت رفته بودند، به مذاق تماشاگران ما خوش نیامده بود ولی هیچ تماشاگری در سالن ورزشی مادوان وارد زمین نشد. تیم ما خوب بازی کرد و نتیجه گرفت. در مورد آن دروازه‌بان هم اگر تماشاگران ما سنگ انداخته بودند، قطعاً ناظر برگزاری، بازی را تعطیل می‌کرد. دروازه‌بان زرین‌دشت با یک حرکت ناشایست خودش را عمداً به زمین زد که این حرکت موجب ناراحتی مسئولان شد و تماشاگران سالن را ترک کردند و راهی خانه‌هایشان شدند. لازم به‌ذکر است که ما همیشه به همه تیم‌ها احترام گذاشته‌ایم.
بازیکنان مقاومت زرین‌دشت‌: مصطفی قاعدی، محمدجواد اطاعت (دروازبان)‌هادی کمالی، مهدی کمالی، ابراهیم قاعدی، سلمان پروار، علی مدنی، عادل ولی‌پور و افشین حسینی.
وحید صارمی ‌سرپرست، یوسف مختاری سرمربی، روح الله جمالی مربی.
فجرآریا جهرم‌3-2 احسان زاهدشهر فسا
جهرمی‌ها اولین شکست صدرنشین را رقم زدند. آنها روز جمعه در زمین خود میزبان احسان زاهد‌شهر بودند و با پیروزی سه بر دو مقابل این تیم، رتبه دومی ‌خود را حفظ کردند و در فاصله دو هفته مانده به پایان رقابت‌ها، شانس زیادی برای صعود خواهند داشت.
محمدصادق زارع‌زاده مربی تیم فجرآریای جهرم در‌خصوص این پیروزی می‌گوید‌: بازی حساس دوتیم صدر جدولی از ابتدا با شور و هیجان و بازی خوب دو‌تیم آغاز شد. تیم ما برای صعود به مرحله بعد نیاز به‌ بردن این بازی داشت و با این‌که ابتدا با دریافت یک گل عقب افتادیم، در ادامه توانستیم با تلاش فراوان گل خورده خود را جبران کنیم. در ادامه باز‌هم این تیم صدر‌نشین احسان زاهد شهر بود که توانست با زدن گل دوم از ما پیش بیفتد و‌لی در همان نیمه اول بازی را به تساوی کشاندیم.
وی افزود‌: در نیمه دوم موقعیت‌های کمتری بر روی دروازه‌ها به‌وجود آمد اما در لحظات پایانی بازی، توانستیم گل پیروزی را به ثمر برسانیم و این بازی حساس و مهیج با نتیجه ۳بر ۲ به نفع ما به پایان رسید تا گامی ‌به‌سوی صعود برداشته باشیم.
زارع زاده ادامه داد‌: تیم احسان زاهد‌شهر تیمی ‌یک‌دست و خوبی است. این تیم تا پیش از بازی با ما هیچ شکستی در کارنامه نداشت و هنوز هم صدر جدول را در اختیار دارد. واضح است که با استرس کمتری بازی‌های خود را انجام می‌دهند و ما باید تمام تلاش خود را برای برد در مقابل این تیم خوب به‌کار می‌گرفتیم. تلاش ما برای این بازی تمرکز روی گل کردن موقعیت‌ها بود چون تیم ما تهاجمی ‌بازی می‌کند. در نیمه دوم، بازی خوبی را نشان دادیم و بازیکنان ما نمایش دلپذیر و چشم‌نوازی داشتند و امیدوارم توانسته باشیم دل هواداران و مردم شهرمان را با این بازی خانگی شاد کرده باشیم.
مجتبی هوشمند سرمربی تیم صدرنشین و صعود کرده‌ی احسان زاهدشهر هم درباره این بازی گفت‌: تماشاگران زیادی از زاهدشهر برای حمایت ما به جهرم آمده بودند. شروع بازی هم با برتری ما همراه بود كه این برتری با گلزنی عباس صبور همراه شد. در ادامه تیم میزبان بازی را به‌تساوی كشاند اما علی رونده گل دوم ما را به ثمر رساند. سپس باز هم تیم فجر آریا بود كه گل تساوی را روی یک ضربه ایستگاهی به ثمر رساند و بازی با نتیجه تساوی دو- دو در نیمه اول به‌پایان رسید. با شروع نیمه دوم ما باز هم توپ و میدان را در اختیار گرفتیم اما حملاتمان با فرصت‌سوزی بازیكنان از دست رفت و در‌حالی‌كه بازی رو‌به پایان بود، عباس صبور از تیم احسان با دریافت كارت زرد دوم از بازی اخراج شد و تیم میزبان از این فرصت نهایت استفاده را كرد و گل برتری خود را به ثمر رساند.
هوشمند افزود‌: ما با اشتباه خودمان بازی را واگذار كردیم. موقعیت‌های فراوانی را در این بازی از دست دادیم. ضمن این‌که توپ بازی از استانداردهای لازم جهت یک بازی در این سطح نبود و داور باید به این نكته توجه می‌كرد.
سرمربی تیم احسان زاهد‌شهر در مورد استقبال تماشاگران گفت‌: تماشاگران زیادی از این بازی دیدن كردند. هر‌چند‌كه روی گل دوم تیم ما، آنها مشكلاتی را برای داور به‌وجود آوردند اما در مجموع خوب بودند.
هوشمند در‌خصوص بازی بعدی تیمش گفت‌: روز جمعه ما در خانه، میزبان تیم ستاره استهبان خواهیم بود و امیدواریم بتوانیم با پیروزی در این بازی صعود خودمان را به‌عنوان تیم اول هم مسجل كنیم.
وی در پایان گفت‌: باید تشكر ویژه‌ای از روزنامه شیراز نوین به عمل بیاوریم كه اخبار مربوط به لیگ برتر فوتسال استان را كه واقعاً با بی‌توجهی همراه است را پوشش می‌دهد و امیدواریم این حرکت تداوم داشته باشد.
بازیکنان تیم فجر آریا جهرم‌: ابوالفضل زارعیان، مهدی محبی زاده، محمدمهدی شاه‌علیان، مهدی فرزادی‌نیا، محمدصالح ‌زارع‌زاده، جواد محبی‌زاده، نوید مصلی‌نژاد، جلال بهمنی، علی مدبری، احمد سهرابی، علی روستا، علی جمالی، سید حسن حسینی مقدم و علی تنو. 
سرپرست و مدیر عامل‌: حسین پورشجاعی، مربیان‌: محمدصادق زارع‌زاده، علی منفرد، محمد شهابی، منصور رنجبر، مهرداد بهفر و احسان رادگهر.
بازیكنان تیم احسان زاهدشهر‌: محمد رحیم‌پور، محمدصادق فلاحتی، علی اكبر‌هاشمی‌مهر، سعید جعفری، محمد دادخواه، عباس صبور، علی مرزبان، سجاد‌هاشمی مهر و رضا بهرامیان.
سرپرست: امید‌هاشمی‌نسب، سرمربی: مجتبی هوشمند، مربی: محمدعلی حسینی و تداركات: حمیدرضا دهقان خلیلی.
معراج میان شهر فسا‌2-3‌شهید برمن داراب
در گروه دوم تیم معراج میان شهر فسا که هفته گذشته بازی خود را به تیم همشهری و صدرنشین واگذار کرده بود، این‌بار در مقابل تیم قعرنشین جدول تن به یک شکست خانگی ناباورانه داد. معراج با از دست دادن سه امتیاز مهم این مسابقه، شانس خود برای صعود به نیمه‌نهایی را به‌حداقل رساند. اما شهید برمن داراب با این پیروزی هفت امتیازی شد و با یک پله صعود در رتبه پنجم ایستاد. معراج حالا با 10‌امتیاز و یک پله سقوط در رتبه چهارم قرار دارد و برای صعود در دو هفته پایانی نیاز به رخ دادن اتفاقات زیادی خواهد داشت.
ستاره استهبان 2-1 علم و ادب فیروزآباد 
و بالاخره تیم ستاره استهبان موفق شد با شکست دادن نماینده فیروزآباد، امیدهای خود برای صعود به نیمه‌نهایی را حفظ کند. آنها با این پیروزی 13‌امتیازی شدند و با یک پله صعود در رتبه سوم قرار گرفتند. یعنی با یک امتیاز کمتر نسبت به فجرآریای جهرم. نبرد این دو‌تیم در دو هفته پایانی برای کسب رتبه دوم جدول دیدنی خواهد بود.
برنامه بازی‌های هفته نهم 
روز جمعه(پس‌فردا) هفته ماقبل پایانی مرحله گروهی برگزار می‌شود و این احتمال دارد که در پایان همین هفته، تکلیف سه تیم صعود‌کننده دیگر هم مشخص شود. به‌جز احسان زاهدشهر، هنوز تیم دیگری نتوانسته صعودش به مرحله نیمه‌نهایی را قطعی کند.
در گروه یک، تیم نبرد داراب به قیر می‌رود و با کسب یک تساوی به مرحله نیمه‌نهایی صعود خواهد کرد. شهید بیاتی نی‌ریز و شهدای گراش نیز در نی‌ریز به مصاف هم می‌ورند و شهرداری مرودشت در زرین‌دشت به‌میدان خواهد رفت تا در‌صورت کسب هر سه امتیاز، صعود خود به‌جمع 4‌تیم را جشن بگیرد.
اما در گروه دوم، تیم معراج میان شهر فسا در حساس‌ترین بازی میزبان فجرآریا جهرم است و برای زنده نگه داشتن امید صعود، نیاز مبرم به هر سه امتیاز دارد. تیم‌های ته جدولی برمن داراب و علم و ادب فیروزآباد هم در داراب به مصاف هم می‌روند و تیم احسان زاهدشهر در زمین خود پذیرای ستاره استهبان است. دیداری که برای نماینده استهبان بسیار حساس و تعیین کننده خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی