[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۲
  • دوره جدید

برگزاری کلاس‌های آموزشی با محوریت تحکیم قوانین در فارس ، روزنامه شیراز نوین

کارشناسان پایش در کلیه شهرستان‌های استان فارس از طریق دوره‌های آموزش حضوری مدیریت بهینه و نحوه صحیح  نظارت و پایش را فراگرفتند.
به گزارش روابط عمومی‌اداره کل حفاظت محیط زیست فارس: در راستای آموزش کارشناسان واحدهای تابعه و رفع ابهامات موجود در قوانین، مقررات و دستورالعمل‌های ابلاغی سازمان و به منظور مدیریت بهینه روند نحوه نظارت و پایش واحدهای صنعتی از تاریخ 2/10/97 لغایت 30/10/97 تعداد 5 جلسه آموزشی به صورت متمرکز در سطح استان با مرکزیت پنج شهرستان شیراز، استهبان، خنج، کازرون و خرمبید برگزار شد.
معاون نظارت و پایش محیط زیست فارس اظهار داشت: براساس برنامه ریزی انجام شده این دوره‌ها به صورت منطقه‌ای در 5 محور برگزار شد، شهر خرمبید برای شهرستانهای شمالی استان ( اقلید، آباده، ارسنجان،پاسارگاد، سعادت شهر، بوانات ) شهر خنج برای شهرستانهای جنوبی استان (لارستان، گراش،قیر،مهر،لامرد) شهر کارزرون برای شهرستانهای غربی استان (کازرون، نورآباد، رستم، فراشبند) شهر استهبان برای شهرستانهای شرقی (زرین‌دشت،جهرم،فسا، نیریز، داراب، آباده طشک، قطرویه) و شهر شیراز برای شهرستانهای حوزه مرکزی استان (سپیدان، سروستان،فیروزآباد، مرودشت،خرامه) انتخاب شد.
مهندس لیلا تاجگردون افزود: در این نشست‌های آموزشی رؤسا و کارشناسان پایش شهرستانهای همجوار در شهر مرکزی حضور یافته و همزمان از اداره کل نیز رؤسای ادارات پایش یا امور آزمایشگاه، کارشناسان مسئول اداره امور آزمایشگاه یا پایش به همراه کارشناسان پسماند، هوا و فاضلاب در این دوره‌ها حاضر و مباحث مهم قوانین و دستورالعمل‌های نحوه نظارت و پایش واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی تشریح شد.
وی افزود: همچنین در خصوص واحدهای مشمول خوداظهاری، نحوه رصد سامانه‌های پایش مستمر آنلاین، نحوه پایش و بازدید از شهرک‌های صنعتی، نواحی صنعتی، مناطق ویژه اقتصادی و تصفیه خانه‌های فاضلاب شهری، نحوه نمونه‌برداری از واحدهای صنعتی و پیگیری اخطاریه‌های ابلاغی، تأکید بر تشکیل مستمر جلسات کارگروه مدیریت پسماند شهرستان‌ها و پیگیری مصوبات آن، نحوه تکمیل فرم اظهار نامه پسماندهای صنعتی و ویژه برای واحدهای صنعتی استان و... بحث و بررسی شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی