[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

بازدید از نیروگاه گازی شیراز ، روزنامه شیراز نوین

با هدف فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف در بین کارکنان برق فارس،  به همت پایگاه مقاومت بسیج صنعت برق فارس (پایگاه بسیج خواهران و پایگاه بسیج برادران) و با همکاری دفتر مدیریت مصرف، برنامه بازدید از نیروگاه گازی شیراز با حضور پرشور جمعی از کارکنان شرکت و فرزندان گرامیشان برگزار گردید. صنعت برق به عنوان صنعتی زیربنایی محسوب می‌شود که نقش مهمی‌ در توسعه اقتصادی و رفاه جوامع دارد. این انرژی پاک برای اقتصاد درحال توسعه ایران اسلامی‌ اهمیت به سزایی دارد بدیهی است  استفاده منطقی از این انرژی حیاتی  باعث ایجاد تحولات ساختاری شده و این امر، فرایند توسعه اقتصادی را تسهیل می‌بخشد. 
مدیریت مصرف برق به معنای مصرف نکردن نیست بلکه صحیح مصرف نمودن است. منظور ما از مدیریت مصرف، کاهش رفاه جامعه نیست بلکه هدف ما کاربرد منطقی و بخردانه از انرژی الکتریکی است. کارایی بیشتر، هزینه کمتر با استفاده بهینه برق امکان پذیر است. به گزارش دفتر روابط عمومی ‌شرکت برق منطقه‌ای فارس مهندس حسن غلامی ‌فرمانده پایگاه مقاومت بسیج صنعت برق فارس با بیان این مطلب که مصرف بهینه برق یکی از مهمترین اهداف صنعت برق کشور می‌باشد اظهار داشت: نظر به اینکه اشاعه مصرف بهینه برق در دستور کار شرکت توانیر و برق‌های منطقه‌ای سراسر کشور قرار گرفته است این پایگاه مبادرت به برگزاری بازدید از نیروگاه نمودند.
حسن غلامی ‌با اشاره به نحوه برگزاری بازدید از نیروگاه گازی شیراز خاطرنشان کرد: دفتر پایگاه مقاومت بسیج صنعت برق فارس در راستای فرهنگ سازی مصرف صحیح برق و نحوه تولید انرژی الکتریکی در بین کارکنان و فرزندانشان با برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده و هماهنگی قبلی و همکاری دفتر مدیریت مصرف برق فارس تعداد 80نفر از کارکنان و فرزندانشان از نیروگاه گازی شیراز بازدید به عمل آوردند. 
 فرمانده پایگاه مقاومت بسیج صنعت برق فارس در بخش دیگر از سخنانش از برق بعنوان کالای اساسی نام برد و تأکید کرد: امروزه برق جزء اساسی‌ترین کالای ضروری مردم محسوب می‌شود و زندگی بدون وجود برق امکان پذیر نمی‌باشد لذا در راستای حفظ منابع و ذخایر کشور نیاز به مصرف مناسب و ترویج فرهنگ صحیح برق می‌باشد.
وی در ادامه افزود: فرزندان کارکنان برق فارس در بازدید از واحد‌های سولزر و کرافت نیروگاه شیراز با نحوه تولید انرژی برق و استفاده صحیح آن آشنا شدند. شایان ذکر است نیروگاه گازی شیراز با ظرفیت تولید ۱۹۶ مگاوات، شامل ۸ واحد گازی سولزر، فیات، بی‌بی‌سی،  بی‌اس‌تی، کرافت و... می‌باشد که در بلوار شهید مدرس شیراز مقابل دانشگاه صنعتی واقع شده است. این نیروگاه در سال 1344 تأسیس و در سال 1348 به بهره برداری رسید. 
گزارش ارسالی حاکی از این است که در ادامه فرزندان و کارکنان شرکت برق منطقه‌ای فارس از دیسپاچینگ منطقه جنوب کشور بازدید نمودند و بمنظور اقامه نماز و صرف ناهار در شرکت برق منطقه فارس حضور یافتند.
گفتنی است در راستای ترویج فرهنگ مصرف بهینه برق یک دستگاه چراغ مطالعه LED مزین به پیام (برق دائم با مصرف بهینه) توسط دفتر خدمات مشترکین و مدیریت مصرف برق فارس به بازدیدکنندگان اهدا شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی