[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۲
  • دوره جدید

رئیس کل دادگستری فارس: ۴۶ اخلالگر اقتصادی در فارس محاکمه شدند، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: دستگاه قضایی با همکاری اداره کل اطلاعات استان، 46 اخلالگر اقتصادی در حوزه‌های ارزی، فساد مالی و احتکار در این استان را شناسایی کرد و به اتهامات این افراد در دادگاه رسیدگی شد.
به گزارش ایرنا، علی القاصی سه شنبه در جلسه شورای اداری استان فارس که با حضور وزیر اطلاعات در شیراز برگزار شد، افزود: این افراد به مجازات‌های مختلف محکوم شدند. 
القاصی مهر گفت: رویکرد دستگاه قضایی در این زمینه رویکرد بدون اغماض با کسانی است که در نظام اقتصادی خلل ایجاد می‌کنند. 
رئیس کل دادگستری فارس افزود: مسئولان و متولیان امر باید برای مقابله با چنین اخلال‌ها و تخلف‌هایی باید پای کار باشند و به شکل میدانی ورود کنند.  او ادامه داد: اگر افرادی گران فروشی را به شکل کلان و عمده انجام دهند و مایحتاج عمومی‌را احتکار کنند به تخلف آنها در دادگاه ویژه بررسی و برای آنها احکام قطعی صادر خواهد شد. 
وی، برخورد با فساد و مقابله با آنرا را نیازمند عزم عمومی ‌و همگانی دانست و گفت: اراده برای مقابله با چنین تخلف‌هایی در همکاران ما در دستگاه قضایی وجود دارد و برنامه‌ریزی‌هایی هم برای این منظور شده است و ضرورت دارد که دستگاه‌های متولی نیز ورود کنند و ما هم به عنوان پشتیبان زمینه کامل ورود دستگاه به این مسائل را فراهم خواهیم کرد. 
القاصی مهر افزود: بخشی از مشکلات به مسائل مدیریتی باز می‌گردد و این اراده و عزم باید در دستگاه‌های اجرایی ایجاد شود. 
وی گفت: امروز آنچه که می‌تواند ما را از این وضعیت و شرایط نجات دهد روحیه انقلابی و ورود جدی به این مسائل است. 
حمایت قاطعانه از از سرمایه‌گذاری‌های سالم
رئیس کل دادگستری استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: حمایت دستگاه قضایی استان از سرمایه‌گذاری‌های سالم قاطع خواهد بود و امنیت چنین سرمایه گذاری‌هایی را تأمین خواهد کرد. 
وی افزود: تضمین می‌کنیم که اگر کسی بخواهد در هر نقطه‌ای از استان سرمایه‌گذاری کند حمایت خواهیم کرد و در مقابل اگر کسی هم بخواهد در راه تولید و سرمایه‌گذاری مانع تراشی کند برخورد جدی خواهد شد. 
القاصی ادامه داد: دستگاه قضایی استان با هرگونه فعالیت اقتصادی ناسالم و کسانی که در فضای موجود به دنبال ایجاد اخلال در نظام اقتصادی کشور و معیشت مردم هستند برخورد قاطع خواهد کرد. 
مقابله با حفر چاه‌های غیرمجاز 
رئیس کل دادگستری فارس، در بخش دیگری از سخنان خود خواستار مدیریت منابع آب با توجه به خشکسالی‌های استان شد و افزود: با توجه به اهمیت موضوع ضرورت دارد که با کسانی که اقدام به حفر چاه‌های غیر مجاز می‌کنند برخورد جدی شود. 
القاصی مهر ادامه داد: در همین رابطه تاکنون مجوزهایی برای پرکردن چاه‌های غیر مجاز صادر شده و این روند ادامه خواهد داشت. 
سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید محمود علوی وزیر اطلاعات از دیگر بخش‌های نشست شورای اداری استان پیش‌بینی شده است.
  وزیر اطلاعات عصر دوشنبه در آغاز سفر دو روزه به استان فارس، به دیدار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز رفت و صبح سه‌شنبه به زیارت بارگاه نورانی حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) مشرف شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی