[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۲
  • دوره جدید

برگزاری دوره آموزشی نظارت بر ذبح شرعی، روزنامه شیراز نوین

دوره آموزشی نظارت بر ذبح شرعی با حضور حجت الاسلام والمسلمین کلانتری مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور، حجت الاسلام والمسلمین قراخانلو مسئول نظارت بر ذبح و صید شرعی حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور، حجت الاسلام و المسلمین قائمی ‌مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی فارس، قاسمی ‌رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، مهندس مدیرکل دامپزشکی استان فارس و روحانیون ناظر ذبح برگزاری شد. به گزارش روابط عمومی ‌سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، حجت الاسلام والمسلمین قائمی ‌مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در این سازمان گفت: هدف از برگزاری گردهمایی امروز ایجاد هم دلی و وفاق و آشنایی ناظرین ذبح شرعی که در استان فارس فعالیت می‌کنند با یکدیگر می‌باشد.
در ادامه قاسمی‌ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: در آستانه 40 سالگی انقلاب هستیم و خوشبختانه توفیقات بسیار خوبی در عرصه کشاورزی داشته‌ایم. وی افزود: در بخش کشاورزی در کشور از 26 تا 29 میلیون تن محصولات کشاورزی در حال حاضر به بیش از 120 میلیون تن تولید در کشور رسیده‌ایم که این مهم با تلاش کشاورزان، مسئولین و نظام تحقق یافته است. این مقام مسئول خاطرنشان کرد: اقدامات بسیار مهمی ‌در حوزه دام و طیور انجام شده است که نمونه بارز آن صادر نمودن محصولات لبنی و مرغ می‌باشد. وی در ادامه بیان داشت: استان فارس مقام چهارم را در تولیدات دامی ‌در کشور در اختیار دارد و استان فارس رتبه اول را در تولید گوشت قرمز در اختیار دارد.
قاسمی ‌اظهار داشت: استان فارس با تولید بیش از 10 میلیون تن محصولات کشاورزی بیش از 10 درصد تولیدات کشاورزی کشور را در اختیار دارد و این استان 2،5 میلیون تن ظرفیت فرآوری محصولات کشاورزی در زمینه فرآوری انگور، مرکبات، سیب و... دارد و این استان ویترین محصولات باغبانی کشور است. وی در خاتمه تأکید کرد: ما به واسطه دین و مذهبی که داریم خواستار غذای حلال هستیم حتی کشورهای دیگر نیز وقتی برند حلال را بر روی محصولی می‌بینند از این نوع محصولات استفاده می‌نمایند. در ادامه حجت الاسلام و المسلمین کلانتری مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور گفت: نظارت شرعی بسیار مهم است و همراه با آن بایستی نظارت بهداشتی نیز باشد. وی افزود: در ایران ذبح هم در داخل کشور و هم در خارج از کشور به صورت شرعی انجام می‌شود و استان فارس یکی از استان‌هایی است که در زمینه آموزش ناظرین و ذابحین در کشور پیشرو می‌باشد. این مقام مسئول خاطرنشان کرد: ما به دنبال ایجاد سازمانی تحت عنوان سازمان حلال در کشور هستیم که در حال حاضر به دستور رئیس جمهور شورای سیاست گذاری حلال در کشور راه‌اندازی شده است که شامل 4 کمیته است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی