[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۳
  • دوره جدید

کشف ۳ تن مواد افیونی در فارس، روزنامه شیراز نوین

فرمانده انتظامی استان فارس با اشاره به کشف 3 تن انواع مواد افیونی طی یک ماه گذشته، از کشف 319 میلیارد تومان کالای قاچاق و دستگیری سارقان آرایشگاه‌های زنانه خبر داد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، سردار سرتیپ دوم ستاد، احمدعلی گودرزی سه شنبه 9 بهمن در یک کنفرانس خبری گفت: طی یکماه اخیر مأموران انتظامی استان فارس با انهدام 5 باند تهیه و توزیع موادمخدر بالغ بر 3 تن مواد افیونی کشف کردند.
وی ادامه داد: با تلاش مأموران انتظامی، طی این مدت 3 تن انواع مواد مخدر شامل 2 تن و 197 کیلو تریاک، 32 کیلو هروئین، 49 کیلو حشیش و 722 کیلو سایر مواد مخدر کشف و در این رابطه 28 دستگاه خودرو توقیف و 34 قاچاقچی دستگیر شدند. 
این مقام ارشد انتظامی در استان فارس گفت: طی 10 ماه سال جاری نیز 70 باند مواد مخدر منهدم و با توقیف 816 دستگاه خودرو، بالغ بر 40 تن انواع مواد مخدر در سطح استان کشف شده است. 
کشف 319 میلیارد تومان کالای قاچاق در فارس
گودرزی در خصوص کشفیات کالای قاچاق نیز گفت: مأموران انتظامی استان طی 10 ماه سال جاری، 3 هزار و 484 دستگاه خودرو سبک و سنگین حامل کالای قاچاق را توقیف و 6 هزار و 257 متهم را دستگیر و تحویل مراجع قضایی داده اند. 
وی با بیان اینکه در این مدت 243 فقره پرونده با ارزش بالای 1 میلیارد ریال کشف شده است، گفت: ارزش محموله‌های کالای قاچاق در 10 ماه سال جاری بنا بر اظهار نظر کارشناسان مربوطه، 319 میلیارد تومان می باشد. 
انهدام باند سارقان به عنف از آرایشگاه‌های زنانه شیراز
فرمانده انتظامی استان فارس از متلاشی شدن باند سارقان به عنف آرایشگاه‌های زنانه در شیراز خبر داد و گفت: اخیراً باندی از سارقین متشکل از دو نفر جوان با یک دستگاه موتورسیکلت در حالی که صورت خود را می پوشاندند، وارد آرایشگاه‌های زنانه در نقاط مختلف شهر شیراز شده و با تهدید سلاح سرد و ایجاد رعب و وحشت، افراد حاضر را تهدید و سپس اموال با ارزش زنان شامل طلاجات و وجه نقد را سرقت می‌کردند و متواری می‌شدند. 
گودرزی گفت: با تلاش‌های شبانه روزی و اقدامات گسترده اطلاعاتی و فنی،‌ دو سارق شناسایی و در یک اقدام منسجم و غافلگیرانه در شیراز دستگیر شدند؛ در بازرسی از مخفیگاه این افراد سلاح سرد، البسه مورد استفاده در سرقت‌ها ( کلاه کشی، نقاب، شال و هد بند) و 4 دستگاه تلفن همراه مسروقه کشف شد. 
وی افزود: در تحقیقات به عمل آمده، متهمان به  13 فقره سرقت به عنف از آرایشگاه‌های زنانه  و 4 فقره سرقت به عنف نافرجام و سرقت اموال به ارزش 4 میلیارد و 500 میلیون ریال در سطح شهر شیراز اعتراف کردند. 
گودرزی با تأکید بر اینکه کلیه آرایشگاه‌های زنانه باید به آیفون تصویری مجهز باشند، گفت: مسئولان مربوطه در این خصوص حساسیت بیشتری داشته باشند تا از وقوع اینگونه سرقت‌ها جلوگیری شود. 
برداشت 3 میلیارد از حساب شهروندان به روش «اسکیمر» 
فرمانده انتظامی استان فارس در خصوص اقدامات پلیس فتا گفت: در راستای رسیدگی به پرونده‌های ارجاع شده به پلیس فتا درخصوص برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی افراد، با بررسی‌های فنی مشخص شد که برداشت‌ها با استفاده از دستگاه «اسکیمر» ( دستگاه کپی کارت‌های بانکی) انجام شده است. 
  گودرزی گفت: با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی در نهایت متهمان که در جاده شیراز- سپیدان با طعمه گذاری در قالب فروش عروسک و میوه اقدام به کپی از کارت‌های بانکی مشتریان و برداشت غیرمجاز از حساب آنها می‌کردند، شناسایی و نفر اصلی تیم دستگیر و تجهیزات اسکیمر، لپ تاپ و خودرو متهم توقیف شد. 
  وی با بیان اینکه در این خصوص 5 متهم دیگر از همدستان این متهم نیز شناسایی و دستگیر شدند، افزود: در بررسی‌ها مشخص شد که تعداد 21 فقره کارت بانکی متعلق به شهروندان کپی و حدود 3 میلیارد ریال از حساب آنها برداشت شده است. 
کشف 66هزارلیترسوخت قاچاق در«شیراز» 
فرمانده انتظامی ‌استان از کشف 66 هزار و 500 لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل در بازرسی از یک کارگاه در«شیراز» خبر داد. 
گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: ماموران انتظامی بخش «زرقان» شهرستان شیراز از محل دپو سوخت قاچاق در یک کارگاه در منطقه «کتک» مطلع و پس از هماهنگی با مراجع قضایی بلافاصله در محل حضور یافتند. 
فرمانده انتظامی ‌استان افزود: ماموران در بازرسی از آن کارگاه موفق شدند میزان 66 هزار و 500 لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل کشف و یک نفر متهم را دستگیر کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی