[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۵
  • دوره جدید

فرماندار اقلید مطرح کرد ایجاد مانع در راه اشتغال به بهانه قانون، روزنامه شیراز نوین

فارس: صالح مشتاقی‌لار بعدازظهر دیروز در جلسه شورای اداری این شهرستان  که با حضور امام‌جمعه، معاون فرماندار، فرماندهان نظامی و انتظامی و سایر مسئولان شهرستانی در سالن شهید بهمن شریفی فرمانداری اقلید برگزار شد، با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه(س) و تأکید بر لزوم ایجاد اشتغال پایدار در این شهرستان اظهار داشت: قانون برای انجام کار و رفع مسائل است، نه اینکه به بهانه اجرای قانون جلوی پیشرفت را بگیریم و برگزاری جلسات، با هدف و در راستای هم‌فکری و بررسی مسائل و رفع مشکلات است.
وی، فرمانداری را دستگاهی هماهنگ‌کننده که در راستای حاکم کردن سیاست‌های دولت در بخش‌های مختلف و نیز دفاع از مردم منطقه وظیفه دارد عنوان و تصریح کرد: با همکاری و تعامل تمام ادارات و نهادها و اقتدار و مسئولیت‌پذیری مسئولان، می‌توان به اهداف و رسالت واقعی دولت در خدمت مؤثر به مردم دست یافت.
مشتاقی‌لار با تأکید بر اهمیت و لزوم ایجاد و ارتقای امنیت و نظم در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و... گفت: نخستین گام در راستای حفظ امنیت، کارآفرینی و ایجاد اشتغال است.
فرماندار اقلید ادامه داد: اگر زمینه برای جذب سرمایه‌گذار ایجاد شود یا جذابیت سرمایه‌گذاری برای مردم این شهرستان افزایش یابد، مؤثرترین گام برای ارتقای امنیت برداشته خواهد شد؛ چراکه بیکاری موجب فقر و فقر مایه ایجاد ناهنجاری و آسیب‌های اجتماعی می‌شود. ازاین‌رو باید با ایجاد فرصت مناسب برای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی و ایجاد اشتغال و توسعه امنیت کوشید.
این مسئول با بیان اینکه جوهره حیات کار است و اگر بخواهیم جوانان سالم داشته باشیم و در برابر اعتیاد، فساد و... مقابله کنیم باید تلاش مؤثری در زمینه ایجاد اشتغال صورت گیرد، یادآور شد: این مسائل فقط به دست مردم یا با سرمایه‌گذاری سرمایه‌داران محقق نمی‌شود؛ بلکه با همت جهادی تمام مسئولان و تعامل به‌دست می‌آید و چشم مردم به حرکت مسئولان است.
وی با اشاره به ظرفیت‌های جغرافیایی، آب‌وهوایی، گردشگری و... شهرستان اقلید، همت در راستای بهره‌گیری از این فرصت را خواستار شد.
فرماندار اقلید تفاوت بین افراد مؤثر و غیرمؤثر را در چگونگی ایفای نقش بیان کرد و با انتقاد از عملکرد برخی ادارات گفت: کار و خدمت باید در راستای رضای خداوند و رفاه مردم باشد و با توجه به اینکه مسئولان در این زمینه وظیفه سنگینی به عهده دارند، هر فردی که فکر می‌کند نمی‌تواند از عهده انجام‌وظیفه و مسئولیتی که به وی سپرده شده است برآید، می‌تواند استعفا دهد.
مشتاقی‌لار بابیان اینکه دولت برخی مواقع مظلوم واقع می‌شود، عملکرد آن در بحث اقتصاد مقاومتی و برجام و... را مثبت ارزیابی کرد و گفت: به برکت برجام مسائلی مانند صنعت بیمه و کشتی‌رانی، افزایش صادرات نفت و... اتفاق افتاده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی