[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

شورا و شهرداری فقط نگاهشان به فجر و قشقایی است، روزنامه شیراز نوین

رئیس هیئت فوتبال شهرستان شیراز، با انتقاد از آنچه حمایت نشدن ورزش این شهرستان عنوان می‌کرد، گفت: جایگاه شورا و شهرداری در ورزش شیراز مشخص نیست. به گزارش ایسنا منطقه فارس، کاووس عباسی چهارشنبه 10بهمن در جلسه هم‌اندیشی هیئت‌های ورزشی شهرستان شیراز درباره برنامه‌های بزرگداشت دهه فجر، با بیان اینکه در سراسر جهان برگزار کننده اصلی المپیک‌ها و رویدادهای بزرگ ورزشی، شهرداری است، گفت: در ایران هم بسیاری از شهرها و استان‌های کوچک‌تر از فارس و شیراز، شهرداری و شورا حامی اصلی ورزش هستند. جایی که شهرداری بوشهر 6میلیارد برای فوتبال هزینه می‌کند، شیراز از قافله عقب مانده است.
عباسی با بیان اینکه در گذشته حضور کمال پاک‌فطرت در شورا، نقطه قوتی برای ورزش محسوب می‌شد، گفت: نمی‌گویم تنها پاک‌فطرت حمایت می‌کرد؛ اما امروز همان اندک حمایت هم وجود ندارد.
وی با تصریح اینکه نشاط، شادابی، امید و سلامتی همه در گرو ورزش و توجه به ورزش است، گفت: نقش شورا و شهرداری که تنها دریافت عوارض و کار عمرانی نیست. امروز باید شهرداری و شورا در صدر برنامه‌های خود، فعالیت‌های ورزشی برای همه مردم را داشته باشد.
رئیس هیئت فوتبال شهرستان شیراز با بیان اینکه نگاه شورا و شهرداری تنها به دو تیم فجر و قشقایی معطوف شده است، گفت: ورزش و رشته فوتبال تنها این دو تیم نیست.
او در عین حال گفت: حتی اگر به دنبال رونق اقتصادی و گردشگری هستیم، مسیر آن از ورزش عبور می‌کند. جایی که مردم برای تماشای مسابقات و رویدادها هزینه می‌کنند و شغل و رونق ایجاد می‌شود، فعالیت‌های ورزشی و گسترش آن در تمام ابعاد است.
عباسی گفت: زمانی در این شهر شاهد حضور تیم‌هایی از رشته‌های بسکتبال، والیبال و فوتبال در سطح لیگ برتر بودیم؛ اما امروز چه داریم؟
عباسی با تأکید براینکه رسانه‌ها در انعکاس مشکلات و مطالبات ورزش باید جدی‌تر و پویاتر ورود کنند، گفت: امروز خوشبختانه استاندار یک فرد بومی است که فارس و شیراز را خوب می‌شناسد.زمانی برخی استانداران را اگر وسط شیراز رها می‌کردی، نمی‌توانست شخصاً راه استانداری را پیدا کند.
رئیس هیئت فوتبال شهرستان شیراز ابراز امیدواری کرد که نمایندگان شورای شهر و شهردار شیراز با همدلی و همراهی بیشتری از ورزش این شهر حمایت کرده و به اعتلای آن کمک کنند.
رئیس هیئت ورزش‌های همگانی شهرستان شیراز نیز با تأیید مطالب طرح شده از سوی رئیس هیئت فوتبال شیراز، همکاری شهرداری در توسعه ورزش همگانی را مطلوب ارزیابی نکرد.
بهتاش فضلی با اشاره به وجود 32کمیته و انجمن ورزشی در زیرمجموعه هیئت ورزش همگانی شیراز، گفت: امروز بهترین داوران و کارشناسان در هیئت ورزش همگانی حضور و فعالیت دارند که باید از وجود این ظرفیت بهره برد.
فضلی با تأکید بر اینکه تمام هیئت‌های ورزشی از عدم حمایت شورا و شهرداری شیراز گلایه‌مند هستند، گفت: باید قدر ورزش و فعالیت‌های ورزشی و تأثیر شگرف آن بر رفع مشکلات اجتماعی را بدانیم.
رئیس هیئت ورزش‌های همگانی شهرستان شیراز ابراز امیدواری کرد که با حضور استاندار جدید فارس و نگاه مثبت وی به حضور ورزش و گسترش فعالیت‌های ورزشی، شاهد ارتقای این حوزه باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی