[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

آقای جنتلمن! از این مردم عذرخواهی کنید، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین - کاظم کرمی: وقتی برنامه پنج میلیون دلاری آقای کی‌روش برای جام ملت‌های آسیا تحویل فدراسیون داده شد، بسیاری از کارشناسان گفتند گذشته از مبلغ برنامه که بسیار گزاف و در شرایط کنونی اقتصادی سرسام‌آور است، در برنامه مربی پرتغالی هیچ نکته تازه‌ای بعد از جام جهانی دیده نمی‌شود. از همین رو، عده‌ای مجری تلویزیونی و رسانه‌ای جمع شدند و گفتند: «ما با اسپانیا این کردیم و با پرتغال آن کردیم»؛ اما آنان که دستی بر چراغ این فوتبال دارند، می‌دانستند ما در جام ملت‌ها نیز متزلزل خواهیم بود و طبق معمول، متوسل به شور و جو و غیره خواهیم شد. با شروع مسابقات جام ملت‌ها عوامل مکمل و حامیان برنامه نیز، به طور موازی آغاز به کار کردند. کنار زدن فردوسی‌پور در کارشناسی رسانه‌ای و سپردن محوری آن به میثاقی در ایران و احمدی در امارات (محل مسابقه) که نادیده گرفتن فاصله بین این‌ها بود، اولین ناقوس شکست را کوک کرد. هر بار تیم‌های ضعیف را بردیم، آن هم بیشتر با اشتباه‌های خود آن‌ها و ترانه فیک ایران از سالار عقیلی را به خورد بیننده دادیم  و لوس‌بازی‌های میثاقی در اردوی تیم ملی را عامل روحی روانی این کاروان بدون برنامه کردیم و روز به روز این بادکنک را بیشتر بادش کردیم. بادکنکی که بخشی از آن خود میثاقی بود که جوگیر و از میدان دیدن با بی‌چشم و رویی کامل بیشتر و بیشتر باد می‌شد. میدانی که از استاد خود (فردوسی‌پور) با نقشه مدیران و جاه‌طلبی و بی‌معرفتی خود به دست آورده بود و از هول آن همه چیز را فراموش کرده بود؛ اما روز بد فوتبال فرارسید... دیوار سخت ژاپن با برنامه‌های هزار برگ آن و ما باختیم و تمام! بله. به ژاپن باختیم و جام ملت‌ها برای ما تمام شد؛چون بعد از برد یمن هم سرود حماسی پخش می‌کردیم؛ چون تا آخرین لحظه آرزوی برخورد با فلسطین را داشتیم؛ چون به جز یکی دو گل، هیچ‌کدام از گل‌های ما از غنای تاکتیکی به دست نیامد؛ چون مجری، گزارشگر، کارشناس، همه و همه میکروفون را تبدیل به تریبون سیاسی کردند؛ چون هیچ‌وقت ظرفیت کی‌روش را نشناختیم،  یا او را کوبیدیم یا تا جایگاه اساطیر بالا برده و اجازه داریم هر کاری دلش می‌خواهد بکند و هرچه به ذهنش آمد، بگوید. ما از توانایی‌های او بهره نبردیم و روی اشکالات و خطاهای آشکار او قلم گرفتیم. بله.به حسرتمان در قهرمانی آسیا ۴سال دیگر افزوده شد؛ چون بادکنکی را بیش از ظرفیتش باد کردیم و بد جایی ترکید. باختن به ژاپن مگر تعجب دارد؟ جوگیر بودیم که تصور می‌کردیم می‌بریم و به فینال می‌رویم! این بار هم به جوگیری‌های همیشگی‌مان باختیم. 
اکنون باز اینجاییم و اینجا آخر دنیا نیست. آقایان مسئول که در جام جهانی و پس از آن جلسات متعدد به‌به و چه‌چه داشتید، بیرون بیایید از پیله منفعت‌طلبی‌های خود. نمی‌‌گویم با روش حریفی که از او شکست خوردیم «‌هاراگیری» کنید؛ اما از این مردم نجیب و همیشه همراه عذرخواهی کنید و کار را بسپارید.
جناب خوش‌تیپ، جنتلمن، چشم‌رنگی! از این مردمی که برای شما کف زدند عذرخواهی کنید و مدیران رسانه ملی! بدانید راه موفقیت در ورزش از مسیر «برنامه ورزشی - مجری ورزشی و در فضای ورزشی» می‌گذرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی