[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۸
  • دوره جدید

امیدبتون نورآباد، صدرنشین جدید فوتبال فارس، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین‌: لیگ برتر فوتبال بزرگسالان استان فارس در هفته‌‌ای که گذشت با برگزاری هفت دیدار پیگیری شد و تیم امید بتون نورآباد ممسنی با پیروزی در دیدار عقب‌افتاده‌ی خود، صدرنشین رقابت‌ها شد.
هفته پانزدهم این رقابت‌ها با برگزاری 6‌دیدار در شهرهای مُهر، نورآباد، شیراز و مرودشت به‌انجام رسید و تیم‌های هلال احمر گراش، لیدوما نورآباد، عقاب شیراز و سپاهان مرودشت رقبای خود را شکست دادند و دو دیدار هم به تساوی انجامید. در یک دیدار عقب‌افتاده هم که روز دوشنبه برگزار شد، تیم امیدبتون نورآباد با کسب یک پیروزی قاطع به صدر جدول رسید.
در ادامه مروری داریم بر بازی‌های برگزار شده در هفته گذشته‌:
لیدوما نورآباد 1-0 امید بتون نورآباد 
گل‌: گودرز انصاری دقیقه‌60
حساس‌ترین بازی هفته پانزدهم، روز پنجشنبه هفته گذشته در نورآباد برگزار شد. شهرآورد نورآباد با یک گل به سود تیم رده ششمی ‌لیدوما به‌پایان رسید تا این تیم به رتبه چهارم جدول صعود کرده و مانع از صدرنشینی رقیب همشهری شود.
حسینی، سرمربی تیم لیدومای نورآباد در مورد این بازی گفت‌: این دیدار برای دو تیم حساسیت‌های ویژه‌ای داشت. از یک‌سو تیم امید بتن که در رتبه دوم‌ جدول رده‌بندی جای داشت، امید زیادی داشت که با کسب پیروزی خود را به صدر جدول برساند و از سوی دیگر تیم ما که کاملاً در هفته‌های اخیر دگرگون شده و از هفت مسابقه اخیر خود فقط یک تساوی داشته و شش مسابقه را با پیروزی پشت سر گذاشته بود به‌دنبال کسب پیروزی و احیای خود در جدول رده‌بندی و حضور در جمع مدعیان بود. این بازی ساعت14:30 با سوت داور با تجربه استان آقای تارخ آغاز شد. در دقایق ابتدایی این مسابقه، دوتیم بیشتر سعی در محک زدن یکدیگر داشتند و بیشتر بازی در میانه میدان و با جنگ‌های فیزیکی دنبال می‌شد و خطر آنچنانی روی دروازه‌ها ایجاد نشد. نهایتاً نیمه اول بدون گل به پایان رسید.
حسینی افزود‌: در نیمه دوم شاهد بازی متفاوتی نسبت به نیمه اول بودیم. تیم لیدوما با برنامه‌تر بازی را اغاز کرد و فشار همه جانبه‌ای روی دروازه امید بتون وارد آورد و در دقیقه60بازی توسط گودرز انصاری مهاجم کهنه‌کار و قدرتمند خود قفل دروازه امید بتن را باز کرد. بعد از این گل ورزشگاه شهید لشکری منفجر شد و هواداران که بیشتر طرفدار لیدوما بودند شور هیجان خاصی به‌ بازی دادند. تیم ما که انرژی تازه‌ای گرفته بود، چند دقیقه بعد از گل، از آشفتگی خط دفاع امید بتون استفاده کرد اما سعید حسینی مهاجم سرعتی ما در‌حالی‌که دروازه‌بان را هم جا‌گذاشته بود و موقعیت بسیار مناسبی برای گل دوم داشت‌، با بدشانسی این فرصت را از دست داد. در ادامه تیم امید بتون که چیزی برای از دست دادن نداشت با روی آوردن به توپ‌های مستقیم، قصد داشت گل خورده را جبران کند ولی دفاع مستحکم ما اجازه خلق هیچ فرصتی را به رقیبش نداد. تیم ما با استفاده از سرعت بالای تیمی ‌و مهاجمان خود دست به ضد حمله زد و صاحب موقعیت‌های زیادی هم شد که اگردقت بیشتری می‌کردند، می‌توانستند به گل‌های بعدی هم برسند. در دقایق پایانی بازی تیم امید بتون که به آب و آتش می‌زد تا فرصتی برای گلزنی پیدا کند و روی تجربه بازیکنان خود از یک ‌توپ سر‌گردان درون محوطه جریمه، یک‌پنالتی ساخت. این‌بار نوبت به هنر‌نمایی مصطفی آزمون دروازه‌بان با تجربه و آماده ما بود که برای دومین هفته متوالی، یک ضربه پنالتی را در دقایق آخر بازی مهار کند. در نهایت بازی سنگین و حساس لیگ برتر استان را تیم لیدوما برد تا در جمع چهار تیم برتر استان قرار بگیرد و به آینده امید‌وار باشد.
سرمربی لیدوما در پایان گفت‌: ما نقاط ضعف و قوت تیم‌ حریف را کاملاً می‌شناختیم و روی همین حساب، بازیکنان خلاق این تیم که یکی از آنها آقای عرب بازیکن شماره10و بهترین گلزن این تیم بود را کاملاً مهار کردیم و روی نقطه ضعفشان که مدافعان کند و دروازه‌بان نا‌آماده این تیم بود، برنامه‌ریزی کرده بودیم و در نهایت مزد بازی زیبا و شجاعانه خود را گرفتیم و پیروز میدان شدیم.
قهرمانی، سرمربی امیدبتون هم پس از این شکست گفت‌: متأسفانه در چند بازی اخیر تعدادی از بازیکنان ما دچار مصدومیت شدند و نتوانستیم به خوبی از این بازیکنان استفاده کنیم. در بازی با تیم لیدوما هم چند بازیکن مثل ارسلان نکوهیان، افشین عسکری، حاج مهرداد ابتدایی و محمدخاجوی مصدوم بودند و متأسفانه دو بازیکن کلیدی ما به‌نام سجاد احمدی و شهاب نیکنام هم درهمان اوایل نیمه‌ی اول مصدوم شدند و مجبور به تعویض اجباری شدیم و دو بازیکن مصدوم دیگر را جایگزین کردیم. با این‌حال در نیمه دوم بازی صاحب یک پنالتی شدیم که متأسفانه از دست رفت.
وی در پایان افزود‌: این بازی متأسفانه به‌صورت کاملاً احساسی انجام گرفت و کیفیت لازم را نداشت. 
بنتو اسیر مهر 2 -3 هلال احمر گراش 
گل‌های بنتو‌: ابراهیم دست‌نشان و محمد بلاغی
در دیگر دیداری که روز پنجشنبه هفته گذشته برگزار شد، تیم‌های هشتم و دهم جدول در شهر مُهر به مصاف هم رفتند اما بازی با برتری میهمان به‌پایان رسید. هلال احمر گراش سه بر دو میزبان خود را شکست داد و با 17‌امتیاز از میزبان خود در جدول هم پیشی گرفت. 
حسینیان، سرپرست تیم بُنتو در پایان این دیدار گفت‌: دیدار بین دو تیم انتهای جدولی را شاهد بودیم که هیچکدام وضعیت مناسبی در جدول نداشتیم. در این بازی تیم ما روی یک اشتباه فردی اولین گل را دریافت کرد اما دو دقیقه بعد توانستیم گل خورده را جبران کنیم، اما تا پایان نیمه اول دو گل دیگر دریافت کردیم تا این نیمه با نتیجه سه بر یک به‌سود هلال احمر به‌پایان رسید. در نیمه دوم با استفاده از نکات فنی مربی، توانستیم یک گل به ثمر برسانیم ولی متأسفانه با نتیجه سه بر دو بازی را واگذار کردیم.
وی افزود‌: در این مسابقه یک ضربه پنالتی به‌ضرر ما اعلام و دروازه‌بان ما با کارت قرمز داور از زمین مسابقه اخراج شد، اما باید از قضاوت خوب داور این مسابقه تشکر کنم که یکی از بهترین داوری‌های لیگ را در این دیدار به نمایش گذاشت.
سرپرست بُنتو در‌خصوص بازی بعدی تیمش گفت‌: این هفته در شیراز مهمان تیم زاگرس هستیم. بازی رفت را دو بر یک برده‌ایم و ان‌شالله بتوانیم در بازی برگشت هم پیروز این مسابقه باشیم. به امید خدا با این برد تیم جان تازه‌ای می‌گیرد و به جایگاه اصلی خود در جدول خواهد رسید.
بازیکنان بنتو اسیر مهر‌: محسن مقدسی، زبیر ارکان، رضا قاسمی، احد لرستانی، حسن جلالی‌فر، محمدبلاغی، محمد عسکری، مسلم محمدی، سعید محمودی، موسی مرادی، ابراهیم دست‌نشان، داریوش ایاز، ابوذر زارعی و محمد عاشوری.
مربی‌: رضا جام. سرپرست: قنبر باقری. تدارکات: محمدعلی مقدسی.
الیاد شیراز 1-3 عقاب شیراز
یکی از دربی‌های پرتعداد شیراز، روز جمعه بین تیم‌های الیاد و عقاب برگزار شد. الیاد ته‌جدولی در این بازی هم شکست خورد تا فاصله‌اش با سایر تیم‌ها بیشتر شود، اما عقاب با این سه امتیاز 30‌امتیازی شد و امیدهایش برای کسب عنوان قهرمانی را افزایش داد. الیاد با تنها 5‌امتیاز، 4‌گل زده و 29گل خورده در 15‌بازی، ضعیف‌ترین تیم لیگ محسوب می‌شود.
سپاهان مرودشت 2-1 آتیه سازان کوار 
در دیگر دیدار روز جمعه، تیم سپاهان مرودشت که در رتبه هفتم قرار داشت، میزبان تیم رده پنجمی ‌آتیه‌سازان کوار بود و با پیروزی برابر این تیم موفق شد به رتبه ششم برسد. 
کاظمی سرمربی سپاهان پس از این پیروزی گفت‌: خدا را شکر توانستیم پیروزی خوبی به‌دست بیاوریم. این پیروزی را به‌مجموعه باشگاه سپاهان و فوتبال مرودشت تبریک می‌گویم. بازیکنان ما با دل و جان تلاش می‌کنند و توانستیم با ارائه یک بازی خوب و با برنامه‌ریزی به پیروزی برسیم. در مجموع بازی بسیار خوبی بود. به تیم آتیه‌سازان و عباسی هم تبریک می‌گویم. ایشان با بضاعتی که دارد تیم تاکتیکی و با برنامه‌ای ساخته است.
کاظمی ‌ادامه داد‌: ازیک نظر خوشحالم که این نگرش به سپاهان بازگشته و تیم با تمام توان برای رسیدن به پیروزی تلاش می‌کند. تیم ما کم‌کم دارد شبیه سپاهان واقعی می‌شود، اما این نکته هم وجود دارد که ما در این بازی یک فرصت به حریف دادیم و گلی که خوردیم در جریان بازی نبود. ما روی اشتباه داوری و پنالتی ناحقی که گرفته بود، گل خوردیم.
سرمربی سپاهان مرودشت در پایان گفت‌: از کسانی که به احترام فوتبال مرودشت و سپاهان به ورزشگاه می‌آیند تشکر می‌کنم،. آنها این تیم را نباید تنها بگذارند. 
فهرست 20‌نفره تیم سپاهان در دیدار با آتیه‌سازان کوار‌: محمدرضا امیری، محمدکارگر، مهدی میرزایی، حمیدکشاورز، وحید بهمنی، محمدرنجبر، سعیدزارع، علی رضایی، مرتضی جعفرنیا، علی شیروانی، جوادکشتکار، وحید ابراهیم‌زاده، سعید رضایی، وحید کشاورز، بهروز براتی، سیدعلا حسینی، محمدرضا خلیفه، سیدرضا موسوی، علی عمادی و علی زارع.
پارسه شیراز 2-2 زاگرس شیراز 
گل‌ها: علی حسینی‌خواه و محسن سلطانی برای پارسه، بهنام پاشایی و صائب محمودی برای زاگرس
جدال دو تیم پایین‌نشین شیرازی برنده نداشت. پارسه، تیم یکی مانده به آخر جدول در برابر زاگرس رده نهمی ‌نتیجه‌ای بهتر از تساوی دو- دو کسب نکرد تا در همان رتبه یازدهم باقی بماند. اما زاگرس با دو پله سقوط در رتبه دهم قرار گرفت تا هر سه‌تیم پایین جدول شیرازی باشند!
تقی زاده سرمربی تیم پارسه در‌خصوص این بازی گفت‌: بدون اغراق باید بگویم یکی از تاکتیکی‌ترین و فنی‌ترین بازی‌هایی که در این فصل انجام دادیم، این بازی بود. موقعیت‌های خوبی داشتیم که متأسفانه استفاده نکردیم. در تمام نود دقیقه فقط 3‌بار توپ روی چهارچوب دروازه ما آمد که با اشتباه مدافع تعویضی ما، از این سه مرتبه 2‌توپ منجر به گل شد. البته گل اول حریف با اشتباه محرز داوری همراه بود. متأسفانه در این بازی مصدومیت کاپیتان ما یعنی مسلم قریب‌نیا کار ما را خیلی مشکل کرد و همان‌طور که گفتم در روز خیلی خوب تیم ما، مصدومیت کاپیتان تیم، اشتباه مدافع تعویضی و البته اشتباه فاحش داور مانع پیروزی ما شد.
تقی زاده در‌خصوص کیفیت داوری افزود‌: باید گفت که امروزه داوران چهارم که بایستی به تیم داوری کمک کنند، کنار زمین فقط روی اعصاب کادر فنی تیم‌ها هستند. در مورد قضاوت‌ها هم ناظران کار بلدی مثل ناصر صناعی، عباس شهرجو، حسام تولایی و ولی‌الله خلیفه و دیگر پیشکسوتان هستند که خیلی خوب نظر خواهند داد و با تذکرات این عزیزان به تیم‌های داوری، ان‌شاالله مشکلات حل شود.
سرمربی پارسه در پایان گفت‌: برای بازی هفته شانزدهم از سه‌شنبه تمرینات خود را شروع کرده‌ایم و هدفی جز پیروزی نداریم.
 فصحت، سرمربی زاگرس شیراز هم گفت: این بازی در شرایط آب و هوای خوبی شروع شد. در ۱۵‌دقیقه اول این تیم حریف بود که بازی را بهتر پیش برد ولی در ادامه ما توانستیم بر بازی مسلط شویم. نیمه اول با نتیجه صفر- صفر به پایان رسید ولی در شروع نیمه دوم و در دقیقه‌۶۰ روی غفلت مدافعان یک گل دریافت کردیم. پس از این گل دست به تغییراتی زدیم و توانستیم گل خورده را جبران کنیم و سپس گل دوم را هم به‌ثمر رساندیم. در ادامه داور بازی، مربی تیم حریف را سختگیرانه از زمین اخراج کرد. بعد از اخراج، اعتراضات زیادی به داور شد و داور به‌خاطر همان اخراجی که کرده بود، سعی کرد مقداری به نفع حریف سوت بزند و در دقیقه‌۸۶ یک خطای اشتباه بر‌علیه ما اعلام کرد و همان ضربه خطا با تعلل مدافعان ما به‌گل تبدیل شد و این بازی با نتیجه مساوی به پایان رسید.
فصحت در پایان گفت‌: با وجود این‌که میهمان بودیم، تعدادی از هواداران بی‌وقفه تیم ما را تشویق می‌کردند و جا دارد که همین‌جا از آنها کمال تشکر را داشته باشم.
 اسامی ‌بازیکنان تیم پارسه‌: فرزاد روستا، مسلم قریب‌نیا، محسن سلطانی، امین اعتمادی، امیر جمالی، محمد رحمانی، سروش فیروزی، حامد عزیزی، علی حسینی‌خواه، روح اله نامجو، مهدی عامری، مسعود خوشنام، مهدی رحمت‌آمیز و مهدی کمالی. 
 مربیان: جعفر تقی‌زاده و محمد مطوری. سر پرست: کریم دهقان. 
بازیکنان تیم زاگرس‌: رسول غفاری،حسن طاهری، بهنام پاشایی، محمد رفیعی،‌هادی خبیر، ابوالفضل دستیاران، مجید شجاعی، حمید جعفری، سالار مرادخانی، احسان زارع و صائب محمودی.
بازیکنان تعویضی: عرفان مرادی، حسین روستا، محمد حسین‌وند، حمید کامجو‌، یوسف ایابیان، فرشاد زارعی و محمد شفیعی.
سرمربی: قاسم فصحت، مربیان: مرتضی سیمکانی و حسین همتی، سرپرست: اسدالله سروستانی، مدیر فنی: اسکندر دهقان، مربی بدنساز: علی مهرآبادی، تدارکات: استاد محمود، روابط عمومی: ایمان میرزایی.
کاروتک شیراز 1-1 ایمان سبز شیراز 
بالاخره در آخرین بازی هفته که روز یکشنبه در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز برگزار شد، بازی دو تیم بالای جدولی شیراز به تساوی انجامید. تیم ایمان سبز با توقف در این بازی رتبه اولی خود را به‌خطر انداخت (‌و یک‌روز بعد آن را از دست داد) و کاروتک هم با یک پله سقوط در رتبه پنجم قرار گرفت.
حسین غلامی‌ سرمربی کاروتک پس از این بازی گفت‌: بازی با تیم صدرنشین، بازی خوب و جانداری بود. به نظر من تماشاگرانی که آمده بودند، همه از بازی راضی بودند چون هر دو تیم برای بردن آمده بودند. تیم ما با توجه به شناختی که از حریف داشت در طول هفته تمرینات خیلی خوبی را پشت سر گذاشت و بچه‌ها اگر کمی ‌بیشتر دقت می‌کردند می‌توانستند برنده بازی هم باشند. تیم حریف بازیکنان با تجربه‌ای داشت، از جمله سه بازیکنی که سال گذشته در لیگ دو کشور بازی می‌کردند و از قابلیت‌های خوبی برخوردار بودند. اما تیم ما با توجه به نکاتی که به بازیکنان گفته بودیم و آن را خوب اجرا کردند، اما درضربات آخر کم دقتی کردند و البته یک توپ هم به تیر دروازه حریف کوبیدند.
غلامی ‌ادامه داد‌: در نیمه دوم و در دقیقه‌55 تیم حریف یک اخراجی داد و پس از آن ما کاملاً تیم برتر میدان بودیم و در زمین حریف حضور داشتیم اما در یک ضد حمله، تیم حریف با استفاده از بازیکن سرعتی خود صاحب یک ضربه پنالتی شد که این توپ را علی‌محمد دهقان(بازیکن سابق فجرسپاسی در لیگ برتر) در دقیقه‌87 تبدیل به گل کرد. اما تیم ما در دقیقه‌90 روی یک ضربه کرنر گل تساوی را به‌ثمر رساند و بازی با نتیجه 1-1 به پایان رسید و امتیازات تقسیم شد.
وی بهترین بازیکن این مسابقه را سلمان پارسایی از تیم ایمان سبز معرفی کرد. 
سرمربی کاروتک در‌خصوص بازی هفته شانزدهم تیمش گفت‌: ما این هفته بازی سختی با تیم صدرجدولی امید بتون در نورآباد خواهیم داشت و امیدوارم بتوانیم با دست پر برگردیم و شانس خود را برای قهرمانی حفظ کنیم. 
اما مصلایی، سرمربی ایمان سبز هم گفت‌: بازی خوب و جانداری را شاهد بودیم. دو تیم با برنامه بازی می‌کردند تا این‌که در نیمه دوم از دقیقه‌50 تیم ما 10نفره شد. درادامه توپ و میدان در اختیار کاروتکی‌ها بود اما ما با داشتن بازیکنان با تجربه‌ای که داریم، یک موقعیت هم به حریف ندادیم و در دقایق پایانی روی ضد حمله صاحب یک پنالتی شدیم که بازیکن با‌سابقه و با تجربه ما یعنی علی محمد دهقان تیم ما را پیش انداخت اما متأسفانه در دقیقه‌92روی یک شوت ناگهانی بازی به تساوی کشیده شد و در نهایت امتیازات تقسیم شد.
مصلایی در‌خصوص بازی بعدی تیمش گفت‌: ما در هفته شانزدهم باتیم پارسه شیراز بازی داریم که تیمی ‌با‌سابقه و باتجربه هستند و امسال با بدشانسی در انتهای جدول قرار گرفته‌اند. با شناختی که از تیم خودم و تیم حریف داریم، می‌رویم که با یک بازی خوب و با کسب ۳امتیاز از زمین بیرون بیاییم. 
سرمربی ایمان سبز در پایان گفت‌: از لطف و حمایت روزنامه شیراز نوین تشکر ویژه دارم. همچنین از تیم داوری با تجربه و پاک این مسابقه آقایان مجتبی مختاری‌، سعید زیبا و یاسر جانبازی نیز کمال تشکر را دارم.
بازیکنان تیم ایمان سبز در این مسابقه‌: میثم شجاعیان، سلمان پارسایی، کامبیز بیرمی، علی محمد دهقان، امیر رجایی، علی غلامی‌ 45(ابراهیم کلانتری)، ناصر محیط، حامد یاری‌65 (بابک کاویانی)، مصطفی رحمانی‌75(سهیل کاویانی)، سینا مصلایی و علی عابدی‌پور. 
کادر فنی‌: ابراهیم مصلایی(‌سرمربی‌)، مسعود صالحی‌، حمید مهرعلی‌، قاسم جنگجو (مربیان)، حاج محمد جمال آبادی(سرپرست) و مجید مهدوی(‌قائم مقام باشگاه‌).
امید بتون نورآباد 3-0 هلال احمر گراش 
در یک دیدار عقب‌افتاده نیز تیم امید بتون نورآباد عصر روز دوشنبه در شهر خود میزبان هلال احمر گراش بود و با پیروزی برابر این تیم و با توجه به توقف تیم ایمان سبز، به‌تنهایی در صدر جدول تکیه زد. امید بتون با 33‌امتیاز، بالاتر از ایمان سبز 32‌امتیازی در صدر قرار گرفت. هلال احمر گراش هم با این شکست 17‌امتیازی در رتبه نهم جدول باقی ماند.
قهرمانی سرمربی امیدبتون در پایان این بازی گفت‌: متأسفانه در این بازی هم مصدومان ما زیاد بودند. از ارسلان نکوهیان، سجاد احمدی، مهرداد ابتدایی و شهاب نیکنام نتوانستیم استفاده کنیم و محمدشریف خسروی راهم به‌دلیل مصدومیت تعویض کردیم. تیم هلال احمر گراش هم تیم بسیارخوبی‌ست که همیشه فوتبال زیبا و جوانمردانه ارائه می‌دهد و ما به زحمت توانستیم یک گل از روی ضربه پنالتی به‌دست آوریم و در دقایق پایانی هم درحالی‌که تیم گراش حمله می‌کرد، به دوگل دیگر هم رسیدیم و پیروز میدان شدیم و در‌صدر جدول هم قرار گرفتیم.
سرمربی تیم صدرنشین در پایان گفت‌: نکته قابل توجه این است که ما درطول هشت روز سه بازی انجام داده‌ایم. البته از کمیته محترم مسابقات تشکر می‌کنیم که برنامه‌ریزی خوبی دارند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی