[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۶
  • دوره جدید

پرداخت «عیدی» بازنشستگان کشوری تا پایان بهمن و همراه با حقوق، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری آخرین اخبار از زمان پرداخت عیدی، وام و سفرهای بازنشستگان را اعلام کرد.
به گزارش ایسنا، جمشید تقی‌زاده در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با بیان این‌که ۴۰‌سال از پیروزی انقلاب اسلامی ‌می‌گذرد و اقدامات خوبی در این مدت صورت گرفته است گفت: افق‌های روشنی پیش‌روی ما قرار گرفته است.
وی افزود: خبرهای خوشی برای بازنشستگان داریم. بر اساس طرح «‌در خانه نمانیم» اعتبارات سفرها را تا ۲۵درصد افزایش می‌دهیم.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان این‌که در سال گذشته حدود ۱۰۰‌هزار سهمیه و در سال جاری ۲۰۰هزار سهمیه سفر داشتیم گفت: با دستور وزیر رفاه اخیراً این سهمیه ۲۵‌درصد افزایش یافته و ۵۰‌هزار سهمیه برای سفر اضافه شده که با کمک هزینه ۷۴۰‌هزار تومان برای یک بازنشسته و همراه انجام می‌شود.
تخفیف ۷۰‌درصدی هتل‌های ایرانگردی برای بازنشستگان
تقی زاده ادامه داد :۷۰‌درصد تخفیف برای بازنشستگان در هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی درنظر گرفته بودیم که ادامه دارد. تا امروز یک‌میلیون سفر با اعتبار ۲۰۰‌میلیارد تومان در طول سال‌های گذشته انجام شده است.
آغاز ثبت‌نام برای پرداخت «وام» در سال‌۹۸
تقی زاده با بیان این‌که قول داده بودیم به ۴۰۰‌هزار نفر وام بدهیم و قرار بود ۲۰۰‌هزار نفر را تا آخر سال پوشش دهیم افزود: تاکنون برای ۱۳۵‌هزار نفر عملیاتی شده و از آن استفاده کرده‌اند و مابقی تا آخر سال پرداخت می‌شود.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان این‌که ثبت نام ۲۰۰‌هزار وام برای سال‌۹۸ از اول بهمن شروع شده و تا آخر اسفند ادامه دارد گفت: از اول فروردین اعطای وام ۲۰۰‌هزار نفر دیگر را شروع می‌کنیم.
پرداخت «عیدی» تا پایان بهمن
تقی زاده همچنین اعلام کرد که طبق وعده رئیس سازمان برنامه، عیدی بازنشستگان کشوری تا آخر بهمن همراه با حقوق به نحو شایسته پرداخت می‌شود.
تقی زاده همچنین با اشاره به این‌که کلنگ پنجاهمین خانه امید را در سقز به زمین زدیم گفت: امید است برای سال‌۹۸ هم خبرهای خوشی برای بازنشستگان داشته باشیم.
به گفته مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، در بخش بیمه تکمیلی نیز ۳۰‌درصد افزایش اعتبار بر مبنای دستور وزیر رفاه داریم و اعتبار آن به ۱,۴۰۰‌میلیارد تومان افزایش یافت. ۳۵هزار بازنشسته بیماری‌های خاص را تحت پوشش قرار دادیم و سعی‌مان بر این است که بیشترین پوشش را برای این افراد داشته باشیم.
تمام اختیارات خود را به کانون‌ها تفویض می‌کنیم
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان این‌که تمام اختیارات خود را به کانون‌ها تفویض می‌کنیم گفت: در بخش‌های دیگر سعی‌مان بر این بوده است که قانون مدیریت خدمات کشوری را از طریق نمایندگان مجلس دنبال کنیم. اکنون گروه‌های پنج‌گانه تشکیل شده و در کمیسیون‌های مختلف در جریان است و امیدواریم سال آینده بتوانیم مصوبه خوبی از مجلس بگیریم و قطعاً از دستاوردهای مهمی ‌است که می‌تواند بسیاری مشکلات را حل کند.
تقی زاده با بیان این‌که تلاش می‌کنیم امروز آپادانا سرام کارش را به‌نحو شایسته انجام دهد اظهار کرد: صبا فولاد بیشترین تولیدات را در بخش فولادهای اسفنجی دارد و کارهای ویژه‌ای در این بخش انجام شده است.
آخرین وضعیت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان
تقی زاده درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز گفت: همسان‌سازی به کمیسیون تلفیق رسیده و امید است در صحن مجلس حال و هوای خوبی برای بازنشستگان با مصوبات همسان‌سازی مجلس رقم بخورد.
وی افزود: برای سال آینده به ۱۵‌هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی نیاز داریم. پیشنهاد دولت ۲,۰۰۰‌میلیارد تومان بوده‌است. پیشنهاد کمیسیون اجتماعی به کمیسیون تلفیق ۸,۰۰۰‌میلیارد تومان دیگر بوده اما هنوز نهایی نشده است.
شرکت‌های مشترک صندوق بازنشستگی با شستا تفکیک می‌شوند
وی درباره حاکمیت شرکتی گفت: در راستای دستور وزیر رفاه اولین قدم این است که تمام شرکت‌های مشترک باشستا را تفکیک کنیم تا حاکمیت شرکتی را داشته باشیم. ۹۰‌درصد کار انجام شده و ۱۰‌درصد باقی‌مانده را به‌زودی تکمیل می‌کنیم. نسبت به توانمندسازی مدیریت‌ها نیز برنامه‌هایی در حال انجام است.
تقی زاده درباره خروج از بنگاهداری نیز گفت: سعی‌مان بر این است در زیرمجموعه رفاه هولدینگ‌های قدر و پرقدرتی را در بخش‌های تخصصی ایجاد کنیم تا در رقابت با شرکت‌های بزرگ کارهای خوبی انجام دهیم. تلاش شد ۹‌شرکت را از حالت زیان‌دهی خارج کنیم اما زمان‌بر است. هر هیئت مدیره‌ای که منصوب می‌کنیم برنامه‌ها و تخصص‌هایش را می‌گیریم و بعد در صورت تأیید اجازه ورود به کار را به او می‌دهیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی