[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۵
  • دوره جدید

افزایش ۲۰‌درصدی بودجه کمیته امداد در بخش وام‌های ضروری و اشتغال، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از افزایش ۲۰‌درصدی بودجه کمیته امداد در سال‌۹۸ در بخش وام‌های ضروری و اشتغال خبر داد.
احمد بیگدلی (عضو کمیسسیون اجتماعی مجلس) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در‌خصوص افزایش درخواست‌ها برای تحت پوشش قرار گرفتن کمیته امداد گفت: تعداد درخواست مراجعان برای این‌که تحت پوشش کمیته امداد قرار بگیرند یا از کمک‌های مالی به‌صورت تسهیلات استفاده کنند، افزایش یافته است.
وی در ادامه افزود: کمیته برای افراد تحت پوشش، طبق ماده‌16 قانون در قالب وام‌های ضروری، اعتباری را در نظر گرفته و از لحاظ تأمین اعتبار هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد، همچنین اگر درخواست‌های افراد برای این‌که تحت پوشش کمیته قرار گیرند، بیشتر شود به مقدار کافی اعتبار وجود دارد.
عضو کمیسسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: با توجه به این‌که تعداد زنان سرپرست در شهرستان‌ها بیشتر است درخواست‌های آنان نیز بیشتر از مردان است، اما تفاوت معناداری میان زنان و مردان وجود ندارد.
وی در ادامه بیان کرد: وام‌های ضروری معمولاً برای افراد تحت پوشش کمیته امداد در نظر گرفته شده و درخواست‌کننده‌ها، از قشر ضعیف جامعه هستند و بودجه وام‌های ضروری و اشتغال برای سال آینده حداقل تا 20درصد افزایش دارد، همچنین برای این‌که افراد تحت پوشش باشند، شاخص‌هایی وجود دارد.
بیگدلی با اشاره به اعطای وام کمیته امداد بیان کرد: افرادی که توان اشتغال‌زایی و خودکفا شدن را داشته باشند و بتوانند از تحت حمایت کمیته خارج شوند، به آنها وام تعلق می‌گیرد. همچنین درخواست همه پشت‌نوبتی‌های کمیته امداد و سازمان بهزیستی طبق ماده‌4 در سال‌97 پذیرش شده‌اند. 
وی در ادامه بیان کرد: اگر فردی برای این‌که از تحت حمایت بودن کمیته امداد خارج شود، طرحی داشته باشد، اعتبار لازم برای آن وجود دارد. در‌حال حاضر طبق آمارهای کلی، هیچ پشت نوبتی وجود ندارد، در‌حالی‌که سال گذشته درخواست‌های زیادی وجود داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی