[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۲
  • دوره جدید

حدود ۶۷‌هزار نفر در جامعه ایثارگران بیکار هستند، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران از بیکاری حدود ۶۷‌هزار نفر در جامعه ایثارگری خبر داد.
رضا ریاحی (مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به آمار بیکاری در جامعه ایثارگران گفت: حدود ۶۷‌هزار نفر در جامعه ایثارگران بیکار هستند و به مرور این آمار تغییر می‌کند. یعنی همین‌طور که ما اشتغال ایجاد می‌کنیم، همچنان افراد جدید هم وارد آمار بیکاری ما می‌شوند، زیرا برخی به هر‌حال درس‌شان را تمام می‌کنند و برخی هم سن‌شان به سن اشتغال می‌رسد.
ریاحی در پاسخ به این سؤال که وام‌های اشتغال و کارآفرینی تاکنون چقدر توانسته بیکاری در جامعه ایثارگران را به صفر نزدیک کند گفت: در این دو سال ۱۴‌هزار شغل ایجاد کرده‌ایم، البته در بعضی از شغل‌هایی که ایجاد کرده‌ایم، اشتغال برای دیگران به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم نیز ایجاد 
شده است.
او افزود: در سایت ما آمده ۵‌هزار شغل ایجاد کرده‌ایم، اما این آمار به شکل مستقیم است و آمار غیرمستقیم آن شاید به ۱۵‌هزار نفر هم برسد و این عدد در اشتغال غیرمستقیم چند برابر است. اشتغالی که ما ایجاد می‌کنیم و آماری که ارائه می‌دهیم تنها برای یک‌نفر است، اما در کنارش به طور غیرمستقیم افراد دیگری هم هستند که مشغول کار می‌شوند.
مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران در پاسخ به این سؤال که آیا اشتغال غیرمستقیم به افرادی به جز ایثارگران مربوط است گفت: فرقی نمی‌کند ما نگاهمان ملی است، در واقع فردی که برای ایثارگر اشتغال ایجاد می‌کند، می‌تواند در کنار ایثاگران افراد غیرایثارگر را هم به‌‌کار بگیرد.
او در پاسخ به این سؤال که آیا آمار ۶۷‌هزار نفر بیکاری مربوط به خود ایثارگران است یا فرزاندشان گفت: آمارها کلی است، ولی در‌حال حاضر بیشتر مشکل فرزندان ایثاگران مطرح است و خود جانبازان و ایثارگران مستمری‌بگیری هستند یا شاغلند و بالاخره یک دریافتی کسب می‌کنند. این آمار و این تسهیلات بیشتر ویژه فرزندان جانبازان و شهداست.
ریاحی مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران در پایان تأکید کرد: بیکاری در ایثارگران ما خیلی کم است و بعضاً حتی بیکاری در این زمینه برای خود ایثارگران وجود ندارد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی