[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب را با زبان هنر بیان کنیم، روزنامه شیراز نوین

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس از گرامیداشت چهلمین فجر پیروزی در قالب برنامه‌های هنری خبر داد. به گزارش روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس، محمد کرم‌اللهی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: به عنوان یک نهاد هنری، وطیفه خویش می‌دانیم حقیقت انقلاب اسلامی و دستاوردهای چهل‌ساله را با زبان هنر بیان کنیم.
برپایی عصر خاطره بزرگ انقلاب اسلامی
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس گفت: در نخستین روز از دهه مبارک فجر، آیین باشکوه عصر خاطره انقلاب اسلامی میزبان علاقه‌مندان، خصوصاً نسل جوان و خانواده شهدای انقلاب اسلامی شیراز است. وی افزود: این مراسم با همراهی دستگاه‌ها و تشکل‌های فرهنگی، اعم از مجمع پیشکسوتان جهاد و شهادت فارس، مرکز مستندات انقلاب اسلامی شیراز و دستگاه‌های فرهنگی فارس از ساعت 15 روز 12بهمن در تالار رازی واقع در خیابان ملاصدرا دانشکده مهندسی2 برگزار خواهد شد. این مدیر فرهنگی ادامه داد: از دیگر فعالیت‌های ما در این ایام، شرکت در نمایشگاه بزرگ دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهل سال گذشته در فارس است که با فراخوان استانداری و مشارکت کلیه دستگاه‌ها برگزار می‌شود. وی گفت: در این نمایشگاه که در بوستان آزادی برپا می‌شود، چهار مجموعه هم‌خانواده سازمان تبلیغات اسلامی یعنی اداره کل تبلیغات اسلامی فارس، حوزه هنری استان، مرکز تبیان و خبرگزاری مهر به صورت مشترک یک غرفه خواهند داشت. کرم‌اللهی تصریح کرد: ماهیت نهاد فرهنگی و هنری با دستگاه‌های سیاسی و اجتماعی و صنعتی متفاوت است، خصوصاً ما که نهادهای برآمده از دل انقلاب اسلامی هستیم، موظفیم در این رویداد گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی را عرضه نماییم.
رونمایی از آثار فاخر ادبی
وی گفت: از دیگر رویدادهای مهم حوزه هنری فارس در این ایام، رونمایی از تازه‌ترین تولیدات ادبی و انقلابی است که این روزها مجموعه‌های آفرینش‌های ادبی و پایداری حوزه هنری با تمام توان در حال انجام آخرین مراحل انتشار این آثار هستند. رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس ادامه داد: این آثار توسط انتشارات رخشید منتشر خواهد شد که نخستین آن‌ها در مراسم عصر خاطره رونمایی می‌شود. این اثر شیراز در آیینه انقلاب اسلامی شامل مجموعه عکس‌های انقلاب اسلامی در شهر شیراز در سال 1357 است. وی افزود: در حوزه ادبیات نیز چند کتاب منتشر خواهد شد، از جمله تازه‌ترین اثر چهره ماندگار نقد ادبی کشورمان استاد عبدالعلی دستغیب که با عنوان کتاب شعر به بررسی ماهیت شعر از منظری فلسفی می‌پردازد. کرم‌اللهی گفت: سهم ارادت مجموعه‌ای از تازه‌ترین شعرهای آیینی پروانه نجاتی، شاعر نام‌آشنای ادبیات انقلاب اسلامی، مجموعه‌ای از نقدهای‌ هاشم کرونی شاعر و منتقد ادبی نام‌آشنای شهرمان با عنوان فراتر از خط‌کشی‌ها شامل نقدهایی بر مجموعه آثار شاعران عصر انقلاب اسلامی در این ایام منتشر خواهد شد. وی افزود: درآمدی بر طنز در شعر متعهد انقلاب اسلامی اثر دکتر فاطمه تسلیم جهرمی و بیش از تمام اهل زمین دوست دارمت، مجموعه شعرهای تازه ایوب پرندآور، شاعر توانمند جهرمی به کوشش پریچهر کوهنورد دو اثری است که از هنرمندان جهرمی منتشر می‌شود.
زنگ تئاتر انقلاب اسلامی و اجرای دو نمایش
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس در بخش دیگری از سخنان خویش اظهار داشت: به صدا درآمدن زنگ تئاتر انقلاب اسلامی هم‌زمان با سراسر کشور و اجرای دو اثر نمایشی، از دیگر برنامه‌های ماست. وی گفت: نمایش روزهای بی‌قوام به نویسندگی ایوب آقاخانی و کارگردانی هنرمند توانمند اصغر گروسی به مدت یک هفته شامل 10اجرا در سالن مجموعه هنر شهر آفتاب به روی صحنه خواهد رفت. کرم‌اللهی افزود: نمایش خیابانی من بهمنم که به زندگی جانباز قهرمان مرحوم بهمن گلبارنژاد می‌پردازد نیز به همین مناسبت در 5نوبت به صورت میدانی اجرا خواهد شد. وی اظهار داشت: چند نشست هنری اعم از برنامه‌های بررسی هنرهای تجسمی، شعر، داستان و طنز در عصر انقلاب اسلامی از جمله رویدادهای دیگر ماست که در برنامه‌های هفتگی اجرا خواهد شد. رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس در پایان اظهار داشت: شرکت خانواده بزرگ هنرمندان انقلاب اسلامی در راهپیمایی عظیم 22بهمن، پیامی است مبنی بر در صحنه بودن هنرمندان و تجدید بیعتی دوباره با آرمان‌های حضرت امام(ره)، شهدا و مقام معظم رهبری و حسن ختامی بر برنامه‌های ما.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی