[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

توجه به روستاها به منزله پیشگیری از آسیب‌ها است، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس تأکید دارد که توجه به روستاها از ابعاد مختلف و هزینه کردن در این بخش، به منزله اقدامات پیشگیرانه در بروز و اشاعه آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی است.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، سید کمال پاکفطرت چهارشنبه 10 بهمن در جلسه هم‌اندیشی اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز، با تبریک فرارسیدن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: انقلاب اسلامی ‌در کنار تأثیر بر ابعاد ایدئولوژیک و فرهنگی و اجتماعی، در بعد عمرانی منشأ خیرات و برکات بی‌شماری بوده است. پاکفطرت با تصریح اینکه در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نگاه متحولانه‌ای به بخش‌های مختلف من‌جمله ورزش اعمال شد، گفت: امروز نیازمند تحول در نگاه به توسعه فعالیت‌های مختلف در سطح روستاها هستیم. این ورزشی‌نویس پیشکسوت، گفت: امروز نیازمند تغییر در دیدگاه‌هایمان نسبت به روستاها هستیم، باید باور داشته باشیم که توجه به مباحث فرهنگی و ورزشی به روستاها، اثرگذاری بیشتر و عمیق‌تری نسبت به انجام این فعالیت‌ها در شهرها دارد. او با تصریح اینکه نباید از انجام و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی در روستاها غافل شد، گفت: هرچه به روستاها توجه بیشتری داشته باشیم، مطمئناً مقوله پیشگیری را در ابعاد مختلف مد نظر قرار داده‌ایم؛ انجام فعالیت در شهرها به منزله هزینه کردن در مسیر درمان است. پاکفطرت با بیان اینکه بخش اعظمی ‌از آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی از حاشیه شهرها نمود پیدا کرده و گسترش می‌یابد، گفت: بی‌توجهی به روستاها یعنی افزایش مهاجرت و این به منزله توسعه حاشیه‌نشینی و گسترش و تعمیق آسیب‌های اجتماعی است.
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس تصریح کرد: توجه به روستاها در ابعاد مختلف عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، اثرگذاری سریعتر و عمیقتری را خواهد داشت و این اثرات در شهرها و کلانشهرها نمود و بروز پیدا می‌کند. پاکفطرت در عین حال تأکید کرد که ورزش و فعالیت‌های ورزشی می‌تواند هر جامعه‌ای را از انحطاط حفظ کند زیرا جامعه را از آسیب‌های اجتماعی و حتی فرهنگی مصون و واکسینه می‌کند.
او با بیان اینکه استانداری و دفتر امور روستایی استانداری فارس نگاهی تحول‌خواه در بحث ورزش روستاها داشته و دارد، گفت: بی‌تردید اگر بتوانیم از روستاها در ابعاد مختلف من‌جمله ورزش حمایت کنیم، قطعاً شاهد رشد و اعتلای ورزش در ابعاد حرفه‌ای، قهرمانی و پهلوانی آن هم خواهیم بود. پاکفطرت با تصریح اینکه شمار زیادی از ورزشکاران قهرمان در رشته‌های مختلف ایران، ابتدا در روستاها فعالیت ورزشی داشته و از این مناطق رشد کرده‌اند، گفت: امروز هم استعدادهای زیادی در میان جوانان روستایی وجود دارد که اگر کشف شده و پرورش پیدا کنند، قطعاً به قهرمانان ملی و بین‌المللی بدل خواهند شد.
مدیرکل امور روستایی استانداری فارس ایجاد تقویم رویدادهای فرهنگی و ورزشی در سطح روستاها را یک اقدام بسیار مهم ارزیابی و تأکید کرد: برگزاری رویدادها و مسابقات ورزشی در سطح روستاها، تأثیر بسیار شگرفی در ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی خواهد داشت.
پاکفطرت با بیان اینکه امروز در حوزه ورزش فارس و شیراز، افراد فعال در سطوح مختلف فارغ از نگاه‌های سیاسی و جناحی، برای اعتلای ورزش تلاش کرده و می‌کنند، گفت: مسئولان هیئت‌های ورزشی نیز بدانند که هرچه بیشتر تلاش کنند، قطعاً در اولین مرحله خودشان از اثرات آن تلاش‌ها بهره‌مند خواهند شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی