[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۲
  • دوره جدید

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس برنامه‌های ایام دهه فجر و فاطمیه را تشریح کرد ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس از تدارک گسترده برای اجرای برنامه‌های عزاداری و بصیرتی در ایام دهه فجر و فاطمیه در شهر شیراز خبر داد.
به گزارش روابط عمومی ‌اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عباس موسوی با گرامیداشت ایام فاطمیه و همچنین چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ‌اظهار داشت: تقارن این دو مناسبت، فرصت‌های بسیاری را برای گسترش فعالیت‌های فرهنگی امامزادگان و بقاع متبرکه فارس به‌عنوان قطب‌های فرهنگی فراهم کرده است.
وی افزود: برنامه‌های ویژه‌ای در ایام فاطمیه و چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ‌در استان فارس از طرف اداره کل اوقاف و امور خیریه تدارک دیده‌شده است که اعزام 65 مبلغ اعزامی ‌از قم و 100 مبلغ بومی‌ به امامزادگان و بقاع متبرکه فارس، طنین افکندن ندای الله‌اکبر در کلیه بقاع و اماکن متبرکه، حضور فعال در فضای مجازی و ارتباط با رسانه‌ها در راستای تبیین دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب اسلامی ‌و برپایی ایستگاه‌های صلواتی و نمایشگاه در سطح بقاع متبرکه با موضوع دهه فجر بخشی از این برنامه‌ها است.
این مسئول در تشریح برخی از برنامه‌های شهر شیراز در این ایام ابراز داشت: بقعه شاه داعی الی الله در روز 21 بهمن‌ماه شاهد سخنرانی بصیرتی است و هیئت‌امنا این بقعه متبرکه علاوه بر دعوت از زائران و مجاوران برای حضور در راهپیمایی، در این همایش باشکوه شرکت می‌کنند.
موسوی گفت: امامزاده سید تاج‌الدین غریب (ع) شیراز نیز از روز 18 تا 21 بهمن با حضور مداحان و سخنرانان و با اجرای برنامه‌های عزاداری و بصیرتی، این ایام را گرامی‌ می‌دارند.
وی ادامه داد: در امامزاده شمس‌الدین میرآخر (ع) و با حضور دکتر محمدمهدی حسنی و حسن معلمی ‌و در روزهای 16 و 17 بهمن‌ماه نیز گرامیداشت ایام دهه فجر و فاطمیه را شاهد خواهیم بود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس اظهار داشت: آستان امامزاده سید صدرالدین (ع) نیز در روزهای 14و 15 بهمن‌ماه و با حضور دکتر کاویانی و حاج حسن رضایی این ایام را گرامی ‌می‌دارد.
وی افزود: در آستان مقدس امامزاده سید علاءالدین حسین (ع) شیراز نیز به مدت پنج شب شاهد عزاداری خواهیم بود و در روز 21 بهمن با حضور صالحیان از قم یک سخنرانی بصیرتی خواهیم داشت.
موسوی گفت: در حرم علی بن حمزه (ع) نیز در روزهای 20 و 21 بهمن‌ماه برنامه‌های عزاداری و سخنرانی بصیرتی به مناسبت این ایام دایر است.
این مسئول اضافه کرد: 19 بهمن‌ماه و با حضور تجرد، سخنرانی بصیرتی در قدمگاه حضرت عباس(ع) برقرار است و یکی از مداحان اهل‌بیت نیز در این مراسم به سوگواری می‌پردازد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس ابراز داشت: روز 19 بهمن‌ماه نیز شاهد برنامه‌های بصیرتی با سخنرانی آقایان عاشوری در امامزاده محمد (ع) صغاد خواهیم بود و امامزاده محمد (ع) ده پیاله نیز روز 20 بهمن‌ماه با دعوت از حجت‌الاسلام روحانی برنامه‌های بصیرتی را پیگیری می‌کند.
وی افزود: نظیر چنین برنامه‌هایی در امامزاده حسین(ع) دروازه اصفهان، امامزاده شاهزاده قاسم(ع) زرقان، امامزاده محمد (ع) قصرالدشت، امامزاده عبدالله (ع) بازار، امامزاده بنت الحسن (ع) و امامزاده شاه قیس (ع) برگزار می‌شود.
موسوی گفت: اجرای برنامه‌های عزاداری و بصیرتی در ایام دهه فجر و فاطمیه در چند امامزاده و بقعه متبرکه دیگر شیراز ازجمله امامزاده ابراهیم(ع) سیبویه، بقعه ابوالوفاء (ع)، امامزاده حسن کیا (ع)، امامزاده سید ذوالفقار (ع) و امامزاده جلال‌الدین یحیی (ع) ازجمله برنامه‌های تدارک دیده‌شده برای این شهر است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی