[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

رونمایی از ۴ محصول دانش‌بنیان ، روزنامه شیراز نوین

در آستانه ایام الله دهه فجر و چهل سالگی انقلاب اسلامی‌ ایران، با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از ۴محصول دانش‌بنیان در مرکز خدمات کسب و کار شهرک فناوری صنایع  شیمیایی شیراز رونمایی شد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، با حضور محسن صالحی‌نیا، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی ایران از چهار محصول دانش‌بنیان شامل تجهیزات ازدیاد برداشت مخازن نفتی و تجهیزات صنایع نفت و گاز در شیراز رونمایی شد. این محصولات شامل دستگاه سانتریفیوژ قطره نفت با کاربردی در روش‌های ازدیاد برداشت از میادین نفتی، لباس ضد اشعه با استفاده از فناوری نانو، غشای سرامیکی با کاربرد تصفیه آب و پساب‌های صنعتی و شیر سوزنی فشار بالا ۱۰۰۰psi بود. معاون وزیر، صنعت، معدن و تجارت در این مراسم بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان با هدف استقرار در شهرک‌های صنعتی تأکید کرد و گفت: از حضور واحدهای دانش‌بنیان در شهرک صنعتی حمایت می‌شود. محسن صالحی‌نیا در ادامه با اشاره به تلاش متخصصان این شرکت دانش‌بنیان مستقر در طراحی و ساخت نسل جدید تجهیزات ازدیاد برداشت از مخازن نفتی، گفت: با تلاش و همت متخصصان جوان دانشگاهی در این مجموعه دانش‌بنیان اقدامات مناسبی برای تکمیل زنجیره تولید و رفع نیازهای کشور انجام شده است. 
وی حضور نخبگان دانشگاهی در این شرکت دانش‌بنیان را نقطه قوت این شرکت دانست و گفت: تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه و بهره‌گیری از توان و ظرفیت سایر واحدهای صنعتی در ساخت تجهیزات از مهمترین مزایای استقرار این واحد در شهرک‌های فناوری مستقر در شهرک‌های صنعتی است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: با توجه به ظرفیت‌های موجود در بین فارغ‌التحصیلان دانشگاهی سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی مناسبی برای ایجاد زیرساخت‌های استقرار این واحد‌های دانش بنیان در شهرک‌های صنعتی انجام شده است تا این واحدها با حداقل هزینه مستقر و به فعالیت در عرصه تولید بپردازند.  صالحی‌نیا با بیان اینکه این مجموعه دانش‌بنیان در مرکز خدمات فناوری و کسب و کار شهرک صنعتی شیراز مستقر شده است، گفت: در اغلب استان‌های کشور زیرساخت‌های مورد نیاز در قالب شهرک‌های فناوری پیش‌بینی شده است. وی در ادامه و توسعه فعالیت‌های مجموعه‌های دانش‌بنیان با هدف تکمیل زنجیره‌ای تولید تأکید و اضافه کرد: این سازمان نیز در این چارچوب حمایت‌های خود را انجام خواهد داد.
صالحی‌نیا همچنین از حمایت‌های این سازمان از مجموعه‌های تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی در زمینه‌های رفع مشکلات در بخش تولید  آنها خبر داد و گفت: در بخش حمایت و پشتیبانی مالی نیز از طریق تسهیلات این سازمان از واحدهای صنعتی و دانش‌بنیان حمایت می‌کند. 
به گزارش ایسنا، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از بخش‌های مختلف مرکز خدمات فناوری و کسب و کار شهرک فناوری صنایع شیمیایی شیراز بازدید و با توانمندی‌ها و ظرفیت‌های این مرکز آشنا شد. 
در این بازدید مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: شهرک فناوری صنایع شیمیایی شیراز نخستین و تخصصی‌ترین شهرک صنعتی صنایع شیمیایی کشور است که با هدف توسعه و گسترش تعاملات و ارتباطات فناوری صنایع مرتبط با نفت، گاز و پتروشیمی ‌مستقر در فارس و جنوب کشور با واحدهای فناور و مراکز علمی، پژوهشی و دانشگاهی ایجاد شده است. 
احد فتوحی افزود: شهرک فناوری صنایع شیمیایی دارای 10 هکتار مساحت و مرکز خدمات کسب‌وکار نیز دارای 5 هزار و 300 مترمربع زیربنا بوده که با اعتباری افزون‌بر 100 میلیارد ریال ایجاد شده است. 
وی با بیان اینکه هم‌اینک در مرکز خدمات فناوری و کسب‌وکار شیراز 29، شرکت در حوزه‌های فنی و مهندسی و مشاوره‌ای، آزمایشگاه‌های مرجع، واحدهای دانش‌بنیان، فن‌بازار منطقه‌ای فارس، کلینیک صنعت و بخش‌های علمی ‌و تحقیقاتی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی این استان مستقر شده است، گفت: این شرکت‌ها  آماده ارائه خدمات مختلف مشاوره‌ای و ارائه دانش فنی و مهندسی به صنایع شیمیایی و نفت و گاز و پتروشیمی‌ هستند. 
فتوحی خاطرنشان کرد: ارزش ریالی قراردادهای مشاوره‌ای این شرکت‌ها در 10ماهه امسال بیش از 12میلیارد ریال بوده است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی