[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۰
  • دوره جدید

اولویت با معیشت و اشتغال است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با بیان این که اولین اولویت در مسائل استان معیشت و اشتغال است، گفت: برای رفع مشکلات معیشتی باید اشتغال وجود داشته باشد و برای کار نیاز به سرمایه‌گذاری داریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت اله رحیمی ‌در جمع ائمه جمعه استان اظهار داشت: برای ایجاد اشتغال و رفع مشکلات معیشتی دو راهبرد را مد نظر داریم؛ پایداری بنگاه‌های موجود و توسعه آن‌ها و از سوی دیگر جذب سرمایه‌گذاری‌های جدید به منظور ایجاد بنگاه‌های اقتصادی بیشتر و اشتغال برای مردم.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که معاندین نظام اسلامی ‌تلاش دارند بگویند ما نمی‌توانیم چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی ‌را جشن بگیریم، افزود: به کوری چشم دشمنان، مردم در کنار رهبری، نظام و دولت ایستاده‌اند و دولت خود را خادم ملت می‌داند.
وی با اشاره به این که معاندین و دشمنان نظام جمهوری اسلامی ‌در فضاهای مجازی و مکتوب، هجمه گسترده‌ای را به نظام صورت می‌دهند، گفت: گروهی از سربازان مدافع نظام، ائمه جمعه هستند که در خطبه‌های نماز جمعه علاوه بر تشریح وضعیت کشور، موفقیت‌ها را بیان و کاستی‌ها را به صورت منصفانه نقد می‌کنند که این موضوع به حفظ پایداری و پیشرفت نظام اسلامی ‌کمک می‌کند.
استاندار فارس نماز جمعه را محصول نظام جمهوری اسلامی ‌و دستاوردی بسیار عظیم دانست و افزود: پذیرای نقدهای منصفانه همراه با ارائه راهکارها هستیم و این نقدها می‌تواند موجب گره‌گشایی از مشکلات شود. دکتر رحیمی‌ وضعیت امروز کشور را به دلیل ماهیت استکبارستیزی و دین باوری نظام اسلامی ‌دانست و با بیان این که برخی قدرت‌ها در دنیا دین باوری را برنمی‌تابند، اظهار داشت: اصلی‌ترین چالش ما با دنیای استکبار همین باورها و رویکردها است و برای آن‌ها تفاوتی نمی‌کند که کدام دولتی بر سر کار باشد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به این که در 40 سال گذشته نظام جمهوری اسلامی ‌همواره در حال مبارزه با استکبار بوده است و در هر مقطع، به شکلی متفاوت شاهد تهاجم دشمنان بوده‌ایم، ادامه داد: در یک مقطع جنگ تحمیلی ایجاد شد که دشمن مشخص بود و در جبهه روبروی ما قرار داشت؛ اما امروز جنگ اقتصادی در تک تک خانه‌ها گسترده شده است و مقابله با این جنگ انسجام بالایی را طلب می‌کند.
وی با تأکید بر این که همواره در طول 40 سال گذشته شاهد تجربیات این چنینی از تهاجم دشمنان به نظام اسلامی ‌بوده‌ایم، گفت: اثبات کرده‌ایم از این تهدیدها و تحریم‌ها باکی نداریم و هزینه پایبندی به نظام اسلامی را پرداخت می‌کنیم.
استاندار فارس با بیان این که برخی از تنگناهای امروز به خاطر استقامت و پافشاری برای حفظ استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ‌است، تصریح کرد: هزینه‌های این پایداری بر همه ملت و دستگاه‌ها تقسیم می‌شود ولی وظیفه ما به عنوان دستگاه‌های مجری این است که فشارها را کاهش دهیم.  دکتر رحیمی ‌با اشاره به این که تلاش کردیم بر بازار عرضه کالا و خدمات نظارت کافی وجود داشته باشد، گفت: شخصاً جلسات تنظیم بازار را شرکت کرده‌ام و از توان همه دستگاه‌ها و نهادها برای ایجاد آرامش و ثبات در بازار استفاده خواهیم کرد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که ایجاد خدمات زیربنایی مانند راه آهن، جاده و فرودگاه، بر معیشت و اقتصاد مردم استان اثرگذار خواهد بود و موجب خرسندی مردم می‌شود، گفت: باید پروژه‌ها به گونه‌ای برنامه‌ریزی شوند که بخش خصوصی برای مشارکت انگیزه و رغبت لازم را پیدا کند.
وی با اعلام این که صدور مجوز پروژه‌ها بدون نام در دستور کار مدیریت ارشد استان فارس قرار گرفته است، افزود: در این مجوزها همه مراحل زمان‌بر اداری توسط دستگاه‌های اجرایی مرتبط انجام می‌شود و مجوزهای بدون نام آماده واگذاری به متقضایان خواهند می‌شود.
استاندار فارس یکی از مزیت‌های این رویکرد را عدم مواجهه حضوری سرمایه‌گذاران با کارشناسان و کارمندان دانست و اظهار داشت: تاکنون بیش از 60 طرح در بخش صنایع تبدیلی کشاورزی آماده واگذاری به متقاضیان سرمایه‌گذاری شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی