[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

درمانگاه پوستچی به بیمارستان فوق تخصصی تبدیل می‌شود، روزنامه شیراز نوین

 در بازدید مسئولان سازمان اوقاف کشور از درمانگاه موقوفه پوستچی، موضوع تبدیل این درمانگاه به بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی چشم‌پزشکی شیراز مطرح شد.
به گزارش روابط عمومی ‌اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، در بازدید معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی، مدیرکل حراست و مدیرکل حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف کشور و مسئولان اداره کل فارس از درمانگاه موقوفه چشم‌پزشکی مرحوم پوستچی، مسئله تبدیل این درمانگاه به بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی چشم‌پزشکی مطرح شد. در این بازدید و با توجه به مراجعه روزانه متوسط هزار نفر به این درمانگاه و لزوم خدمات‌رسانی مناسب به مردم، بحث تأسیس و تجهیز بیمارستان جدید و تعیین تکلیف درمانگاه فعلی با حضور مسئولان کشوری سازمان اوقاف موردبررسی قرار گرفت. همچنین مقرر شد که موضوع در کمیسیون سرمایه‌گذاری استان فارس مطرح و با هماهنگی شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تصمیمات لازم برای تبدیل این درمانگاه موقوفه به مرکز تخصصی و فوق تخصصی چشم‌پزشکی در آینده اتخاذ شود. مسئولان سازمان اوقاف و امور خیریه کشور نیز در این دیدار و برای محقق شدن این کار، قول مساعد برای همکاری خود را اعلام کردند.
درمانگاه موقوفه چشم‌پزشکی مرحوم پوستچی با بهره‌گیری از پزشکان متخصص و فوق تخصص و نصب تجهیزات خریداری‌شده از طرف اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، خدمات ارزنده‌ای را به مردم ارائه می‌دهد و امید است که با تبدیل این درمانگاه به بیمارستان، شاهد گسترش این خدمات به مردم فارس و کشور باشیم. گفتنی است مرحوم پوستچی در خرداد 1331 جهت معالجه و مداوای خود به انگلستان عزیمت و در طول مدت اقامت خود همواره با نزدیکان و آشنایان درخصوص احداث درمانگاه و بیمارستان چشم پزشکی صحبت می‌نمود و چندی قبل از فوت خود اقدام به وقف بخشی از اموال خود در جهت یاری رساندن به همنوعان خود و احداث درمانگاه چشم پزشکی کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی