[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۲
  • دوره جدید

هشدار مخابرات منطقه فارس به شهروندان در مورد پیشگیری از کلاه‌برداری تلفنی، روزنامه شیراز نوین

با توجه به گزارش‌های رسیده، در خصوص کلاه‌برداری تلفنی از مردم از طریق دایورت شماره بر روی یکی از مراکز مخابراتی یا صداوسیما، از تمام شهروندان درخواست می‌شود با توجه به این مورد، اطلاعات حساب بانکی و کارت‌های اعتباری خود را از طریق این تماس‌ها در اختیار هیچ شخص یا ارگانی قرار ندهند.
به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه فارس، اخیراً برخی کلاه‌برداران با آگاه شدن شهروندان از شیوه‌های کلاه‌برداری کارت به کارت و تلفنی، شیوهای جدیدی را جهت اغفال مردم و کشاندن آنان به باجه‌های خودپرداز بانک‌ها پیاده می‌نمایند؛ به این نحو که شماره تماس‌گیرنده با دایورت شدن روی شماره یکی از مراکز مخابراتی و یا صداوسیما و یا مراکز دیگر، موجب جلب اعتماد شده و از این طریق کلاه‌برداری کارت به کارت در مواردی اتفاق افتاده است.
براساس این گزارش و با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده، اکثریت این شماره‌ها مربوط به شماره‌های تلفن همراه اعتباری می‌باشد که به شماره تماس نهادهای عمومی ‌دایورت شده و اعتماد مخاطب را به این وسیله جلب نموده است.
بنابراین از تمام شهروندان و مشتریان تمام اپراتورهای مخابراتی در استان درخواست می‌شود در صورت وقوع موارد مشابه از دادن اطلاعات شخصی و محرمانه مالی و حساب‌های بانکی به این افراد خودداری کرده و همچنین به‌منظور پیشگیری از تکرار موارد مشابه، مورد مذکور را به مراجع انتظامی‌ذی ربط، سامانه پاسخگویی۲۰۲۱ و یا به حوزه بازرسی مخابرات منطقه فارس اطلاع دهند.
شگردهای کلاه‌برداران بانکی با استفاده از وسایل ارتباط‌جمعی، اکثراً شناسایی و به عموم مردم آموزش داده ‌شده است و در این مورد نیز، تمام شهروندان، صرفاً به‌حساب دایورت شماره روی یکی از مراکز مخابراتی یا صداوسیما و نهادهای عمومی ‌دیگر نباید اطمینان کرده و اطلاعات شخصی و بانکی خود را در اختیار تماس گیرنده قرار دهند.
گفتنی است امکان دایورت شماره تلفن صرفاً به‌منظور تسهیل ارتباطات مخابراتی و تلفنی کاربران و مشتریان طراحی‌شده و هرگونه سوء استفاده از این خدمت، پیگرد قضایی و قانونی به همراه دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی