[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۰۷
  • دوره جدید

فعالان صنعت ساختمان از بسته‌های تشویقی و فرصت باقی مانده استفاده نمایند، روزنامه شیراز نوین

معاون مالی و اقتصادی شیراز با اشاره به مصوبه شماره 4329/97/ص مورخ 2/11/1397 شورای اسلامی شهر شیراز در‌خصوص قیمت منطقه‌بندی مبنای محاسبه عوارض ساختمانی، از افزایش تعرفه‌های ریالی صدور پروانه‌های ساختمانی در سال98خبر داد.
محمد‌هادی‌هاشم پور با بیان این‌که اطلاعیه مربوط به مصوبه مذکور پیش از این نیز از طریق جراید کثیرالانتشار روزهای 14 و 15‌بهمن ماه اعلام عمومی‌ شده است خاطرنشان کرد: قیمت منطقه‌بندی ملاک عمل محاسبات عوارض، قیمت فروش هر مترمربع زمین (B)، قیمت فروش هر مترمربع آپارتمان (BP) و قیمت هر مترمربع خدمات تجاری ملاک عمل شهرداری شیراز در سال‌1398 که طی مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز و تأییدیه فرمانداری شهرستان شیراز با رعایت و تصمیمات هیئت تطبیق ملاک عمل سال 1398 شهرداری شیراز تغییر یافته و برابر تبصره 1 ماده‌50 قانون مالیات بر ارزش افزوده در کلیه جراید محلی به اطلاع عموم رسیده است.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز با اشاره به روزهای باقی‌مانده تا پایان سال، بر استفاده مودیان و فعالان صنعت ساختمان از مصوبه کاهش 20 درصدی عوارض ساختمانی تأکید و خاطرنشان کرد: با توجه به احتمال کاهش تخفیفات عوارض ساختمانی و افزایش چشمگیر قیمت منطقه‌بندی مبنای محاسبه عوارض ساختمانی در سال 98‌، پیش‌بینی می‌شود روزهای پرتراکمی ‌را از نظر حجم مراجعات شهروندان جهت استفاده از این مصوبه تشویقی شاهد باشیم.
هاشم پور با تأکید بر این‌که هر‌چه مبالغ عوارض پرداختی بالاتر باشد درصد کاهش عوارض ساختمانی نیز به‌صورت پلکانی افزایش خواهد داشت تصریح کرد: با توجه به مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز، کلیه مؤدیانی که عوارض ساختمانی خود را به‌صورت 100‌درصد نقدی تا پایان سال جاری پرداخت نمایند از کاهش 20‌‌درصدی عوارض ساختمانی برخوردار خواهند شد‌.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز در بخش دیگری از سخنان خود به مصوبه لایحه صدور کارت اوراق بستانکاری با نرخ 23‌درصد اشاره و تصریح کرد: در راستای تأمین مالی پروژه‌های شهری و همچنین رونق بخشیدن به بازارمسکن شهرداری شیراز نسبت به توزیع «کارت اوراق بستانکاری» ویژه پرداخت عوارض و هزینه خدمات شهرداری اقدام نموده است.
وی در مورد نحوه استفاده از کارت اوراق بستانکاری گفت: استفاده از این کارت صرفاً جهت پرداخت عوارض، صدور پروانه و هزینه خدمات‌رسانی در نظر گرفته شده است.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز‌، در خصوص اهداف این مصوبه تصریح کرد: افزایش نقدینگی، رونق بازار مسکن شهر شیراز، جلب اطمینان بستانکاران از دریافت مطالبات، تملک سریع‌تر املاک مورد مسیر از جمله اهداف مصوبه صدور کارت اوراق بستانکاری (تشویقی) است که در نهایت منجر به افزایش تقاضا برای صدور پروانه و در نهایت رونق ساخت و ساز خواهد شد.
هاشم‌پور در انتها ضمن تشکر از همراهی شورای اسلامی شهر شیراز در تصویب لوایح تشویقی افزود: مصوبات مذکور در راستای تأمین منابع مالی شهرداری شیراز، در شرایط رکود بازار مسکن و شرایط اقتصادی حاکم بر کشور می‌تواند جهت پرداخت مطالبات اشخاص حقیقی و حقوقی راهگشا باشد‌.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی