[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

یادداشت روز، روزنامه شیراز نوین

پیام مردم

 

شیرازنوین- سعیدرضا امیرآبادی

amirabadi_shznvn@yahoo.com

تاریخ گواهی می‌دهد. ملت ایران همواره به آزادگی و ظلم‌ستیزی شهره عالم بوده و هیچ رژیم دژخیم و مستبدی نتوانسته حکومت پایداری را در این مرز و بوم سپری کند. دوران معاصر هم یکی از حساس‌ترین برهه‌هایی است که نسل ما آزمون‌های دشواری پیش‌رو دارد. دشمنان دیرینه سودای تضعیف نظام، برافروزی آتش آشوب، افزایش نارضایتی‌ها و در نهایت تجزیه کشور را در سر می‌پرورانند و تلاش می‌کنند از فشارهای اقتصادی و سیاه‌نمایی‌ها و تنوع قومیتی، برای عملی‌سازی اهدافی شوم بهره گیرند. بازخوانی رویدادهای اخیر گواهی بر این ادعا است که حضور استعمارگران و استثمارگران در هیچ کشوری برای مردم آن خطه، رفاه و امنیت و عزت به ارمغان نیاورده و مستکبران، هدفی جز غارت منابع و تضعیف اقتدار و پایمالی عزت ملل در قالب کاپیتولاسیون‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در سر ندارند. با در نظر داشتن این مفاهیم است که مردم ایران در حساس‌ترین بزنگاه‌های تاریخی، همواره وحدت و همبستگی خود را به رخ کشیده و آرزوی دشمنان را به کابوس مبدل می‌سازند. حضور گسترده آحاد جامعه، کلیدواژه مشترک همه راهپیمایی‌ها در سالروز پیروزی انقلاب است. هرسال در موسم بهمن، اقشار مختلف جامعه مهر تأییدی بر آرمان‌های انقلاب و مشروعیت نظام زده و نشان می‌دهند که مشکلات و سم‌پاشی‌ها و سیاه‌نمایی‌ها خللی در اراده مردم وارد نمی‌کند. با وجود همه این‌ها، حضور حداکثری در راهپیمایی سالروز پیروزی، به موازات تأیید مشروعیت نظام، در بر دارنده پیغام‌های دیگری نیز هست. 
مردم از جامعه مدیران و مسئولان می‌خواهند با تلاشی مضاعف در زمینه رفاه عمومی گام برداشته و در راستای نیل به این خواسته برحق، از هیچ تلاشی فروگذار نکنند. امروزه مردم شریف ایران در دشوارترین شرایط اقتصادی به‌سر می‌برند و با وجود همه کاستی‌ها، مقتدرانه در پای صندوق‌های رأی و راهپیمایی‌ها و همه مناسبت‌ها حضور یافته و امید روزافزون خود را به انجام اصلاحات راستین طنین‌انداز می‌کنند. اینک مردم به درایت قوای سه‌گانه و سردمداران نظام امید بسته‌اند و از آن‌ها می‌خواهند وضعیت معیشتی دهک‌های فرودست و میانی را با نگاهی مدبرانه و دلسوزانه ارتقا بخشیده و از حقیرتر شدن سفره‌ها جلوگیری کنند.
همه طیف‌های سیاسی به یاد داشته باشند که حضور مردم ایران در صحنه‌های قدرت‌نمایی و وحدت ملی، بیش از آنکه حمایتی از چهره‌ها و جناح‌های راست و چپ باشد، در حقیقت مهر تأییدی برمقبولیت کلی نظام است. برای قسمت عمده‌ای از مردم و به‌ویژه اقشار مستضعف جامعه، زمامداری یک جناح خاص سیاسی دیگر در اولویت نیست. بلکه آن‌ها خواستار جلوگیری از رانت‌خواری، مبارزه با فساد، حل مشکلات اقتصادی، حفظ امنیت، حکم‌فرمایی عدالت، مهار تورم، پیاده سازی مفاهیم حقوق شهروندی، اجتناب از تصمیمات هیجانی و به طور کلی برقراری آرامش و ثبات در حوزه‌های مختلف هستند و هر‌یک از جناح‌های سیاسی و پایبند به کلیت نظام که بتواند در میدان عمل زمینه بروز آن‌ها را مهیا سازد، مورد استقبال و تشویق مردم قرار خواهد گرفت. 
بازخوانی تاریخ نشان می‌دهد قدرت اصلی و بنیادین جمهوری اسلامی ایران همواره بر حمایت گسترده نیروهای مردمی از نظام استوار بوده و به‌طور حتم هیچ نیرویی کارآمدتر و مؤثرتر از پشتوانه مردم نیست. حضور گسترده مردم در راهپیمایی برفی و بارانی 22بهمن ماه‌97 نشانه پایبندی و دلسوزی مردم برای انقلاب و امید به روزهای بهتر است و این امر، مسئولیت سنگینی را به‌دوش مسئولان کشور می‌گذارد. آنها باید در قبال وفاداری همیشگی مردم به نظام، خدمت‌رسانی همه‌جانبه‌ای را در دستور کار قرار داده و در پرتو حمایت‌های مردمی، کشور را به سوی شرایط آرمانی سوق دهند.
حضور حداکثری و حمایت گسترده مردم در چنین مناسبت‌هایی، ضمن تأیید آرمان‌ها و مشروعیت نظام، در‌بر دارنده مفاهیم تأمل‌برانگیزی است. وضعیت کنونی مسکن، خودرو، دارو و درمان، ارزهای خارجی، تمام بهارها، گرانی‌های سراسری و نرخ تورم جانفرسا در شأن این ملت وفادار نیست. پیغام حضور گسترده مردم در آوردگاه بهمن، همانا بهبود شرایط است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی