[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۵
  • دوره جدید

اکتشاف ۱میلیارد بشکه نفت در آفریقای جنوبی، روزنامه شیراز نوین

مدیر اجرایی توتال گفت میدان جدید کشف شده توسط این شرکت نفت و گاز فرانسوی در آب‌های آفریقای جنوبی می‌تواند حاوی یک میلیارد بشکه منابع نفتی باشد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، پاتریک پویان مدیر اجرایی توتال گفت میدان جدید کشف شده توسط این شرکت نفت و گاز فرانسوی در آب‌های آفریقای جنوبی می‌تواند حاوی یک میلیارد بشکه منابع کلی باشد و احتمالاً نسبتاً بزرگ است. پویان گفت: «میعانات گازی و نفت سبک کشف کرده‌ایم. چهار طرح دیگر در مجوز وجود دارد که باید حفاری شوند. این اکتشاف می‌تواند حدود یک میلیارد بشکه از منابع کلی گاز و میعانات گازی باشد».
چاه برالپادا با 57متر میعانات گازی در ذخایر کریتاکس برخورد کرد. این چاه تا عمق نهایی 3633متر حفاری شده و موفقیت‌آمیز بوده است.
اقتصاد صنعتی آفریقا که بیشتر محصولات نفتی پالایش شده و نفت خام خود را وارد می‌کند، از این خبر استقبال کرد.
وزیر منابع معدنی آفریقای جنوبی گفت: «این حتماً یک رونق عمده برای اقتصاد است».
آفریقای جنوبی می‌خواهد شبکه گاز خود را بسازد و قبلاً به احتمال واردات گاز طبیعی مایع از موزامبیک اشاره کرده‌ است. در حال حاضر یک خط لوله گاز در این کشور بیشتر گازی را که آفریقای جنوبی برای مرکز صنعتی خود در شمال مصرف می‌کند، تأمین می نماید.
برالپادا یکی از چندین طرح اکتشافی توتال است. گفته می‌شود این میدان نفتی می‌تواند 500میلیون تا بیش از یک میلیارد بشکه معادل‌های نفتی را در بر بگیرد.
45درصد سود کار به توتال می‌رسد و این شرکت اپراتور بلوک 11B/12B است که منطقه‌ای با وسعت 19هزار کیلومتر مربع را در بر می‌گیرد. سایر شرکا عبارت‌اند از قطر پترولیوم، سی ان آر اینترنشنال و مین استریت و یک کنسرسیوم آفریقای جنوبی که هرکدام به ترتیب 25درصد، 20درصد و 10درصد سهام را در اختیار دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی