[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۶
  • دوره جدید

مدیرعامل تیم شهید چمران لارستان : چرا تیم ما فقط یک ملی‌پوش دارد؟، روزنامه شیراز نوین

گروه ورزش- م.حامد  

تیم هندبال بانوان شهید چمران لارستان با اقتداری مثال زدنی و کم نظیر قهرمان لیگ برتر باشگاه‌های ایران شد. آنها با 12 پیروزی پیاپی و بدون حتی یک شکست یا تساوی، با 24 امتیاز قهرمان شدند. اختلاف تفاضل 45 گله این تیم با تیم دوم جدول (تأسیسات دریایی با 8 بازیکن در تیم ملی هندبال) نشان دهنده عظمت کار نماینده استان فارس است. در همین ارتباط با مسعود راستی لاری، مدیرعامل تیم شهید چمران گفتگو کردیم.
از نحوه شکل گیری تیم بگویید.
اولین بار که در رشته هندبال شرکت کردیم، سال 1390 بود. با جمعی از خواهران شهرستان لار، در لیگ دسته دوم هندبال کشور شرکت کردیم. و همان سال به مسابقات لیگ دسته اول صعود کردیم. در سال 91 هم لیگ برتری شدیم و الان 4 سال است که در لیگ برتر هستیم و امسال توانستیم اول شویم. اما سال‌های قبل پنجم و ششم می‌شدیم.
درباره اسم تیم بگویید؟ چه شد که نام شهید چمران برای این تیم انتخاب شد؟
تاسیس باشگاه همزمان بود با شهادت شهید چمران. یعنی سال 1360. با یک تعدادی از بچه‌ها که اکثراً از بچه‌های جنگ بودند این باشگاه را تأسیس کردیم. حتی سرپرست آن زمان تیم ما هم بعدها در جنگ شهید شد.
چه تحولی به وجود آمد که تیم پنجم و ششم لیگ برتر به یکباره با اقتدار، قهرمان ایران شد؟
یکی اینکه امسال مربی خوبی گرفتیم. خانم غارسی بهترین مربی ایران بود و ایشان را جذب کردیم. دیگر اینکه امسال تمریناتمان را زودتر شروع کردیم و بچه‌ها هم تلاش کردند و زحمت کشیدند و من از همه آنها تشکر می‌کنم که وقت گذاشتند و کار کردند تا این موفقیت به دست بیاید. بازیکنان ما همگی جزو بچه‌های بومی استان فارس هستند. بجز یک نفر که اهل تهران است و ایشان هم سه سال است که عضو تیم ماست. حالا سوال ما اینجاست که چرا از تیم قهرمان ایران کسی به تیم ملی دعوت نشد به جز یک نفر که همان بازیکن تهرانی ماست. مشکل ما این است که هیچوقت دیده نمی شویم. شهرستانی‌ها دیده نمی شوند. تیم تأسیسات دریایی که رقیب ما برای قهرمانی بود 8 بازیکن تیم ملی داشت که ما هم در لار و هم در تهران شکستش دادیم. چرا باید تیمی که با اختلاف از ما می‌بازد، این تعداد بازیکن بیشتر از ما در تیم ملی داشته باشد؟ متأسفانه هیچکدام از بازیکنان بومی ما عضو تیم ملی نیستند و این نشان می‌دهد که این انتخابات هیچ ربطی به مسابقات لیگ ندارد.
اعتراضی نکردید به این قضیه؟
اعتراض کردیم، صحبت کردیم ولی چه می‌شود کرد؟ بدبختی اینجاست که ارزش قائل نیستند. شما اگر روز آخر بودید و جام قهرمانی ما را می‌دیدید تأسف می‌خوردید. آیا چنین جامی در شأن یک تیم قهرمان لیگ برتر است؟ صحبت من این است که الان ما که با هزینه شخصی تیم را قهرمان ایران کردیم، فدراسیون چه چیزی برای ما در نظر گرفته؟ ما برای بازی‌های داخلی خودمان در شهرستان جام آبرومندانه تری در نظر می‌گرفتیم. به نماینده فدراسیون گفتم اگر می‌دانستم چنین جامی می‌خواهند به ما بدهند، خودمان جام را تهیه می‌کردیم و راضی به زحمت شما نبودیم. وقتی خودشان ارزشی قائل نیستند از اسپانسرها توقع حمایت دارند؟ ما قهرمان شدیم و آخرش چه شد؟ بچه هایمان که توسط مربیان تیم ملی دیده نشدند، هیچ جایزه ای هم که نبوده و این هم وضعیت جام تیم قهرمان مسابقات است.
یعنی هیچ جایزه نقدی به شما تعلق نگرفت؟
نه هیچ جایزه‌ای در کار نبود
پس تیم شما هیچ اسپانسر خاصی ندارد؟
خیر. تیم ما کاملاً شخصی اداره می‌شود
برای مسابقات آسیایی چه برنامه‌ای دارید؟
برنامه مسابقات هنوز اعلام نشده ولی ما یک تیم شخصی هستیم و حالا دیگر توقع داریم دیده شویم. در آسیا ما نماینده ایران هستیم و نیاز به حمایت داریم
حالا برای تعیین هزینه‌ها مشکلی دارید؟
مسلم است که مشکل داریم؛ به خصوص برای شرکت در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا
حالا ناامید که نیستید؟ ادامه می‌دهید؟
بستگی دارد. اگر ببینیم وقتی ما هزینه می‌کنیم، کسانی هستند که حمایت کنند ما هم ادامه می‌دهیم. اما خودتان می‌دانید مسابقات آسیایی اینطور نیست که یک تیم شهرستانی بتواند به راحتی از پس هزینه هایش بر بیاید. مسئله بازی‌های آسیایی مسئله ملی است و نتایج آن برای کل کشور ایران مهم است. ما تصمیم داریم شرکت کنیم اما بستگی به حمایتی دارد که باید بشویم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی