[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

کشف نفت وضعیت آفریقای جنوبی را تغییر می‌دهد، روزنامه شیراز نوین

آفریقای جنوبی به تازگی مقادیر زیادی گاز طبیعی و میعانات گازی در میادین دریایی کشف کرده است. این اکتشاف می‌تواند شرایط آفریقای جنوبی را تغییر دهد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، یکی از نکات نویدبخش برای اکتشاف نفت در سال جاری، آفریقای جنوبی است که به تازگی مقادیر زیادی گاز طبیعی و میعانات گازی در میادین دریایی آن کشف شده است. این اکتشاف می‌تواند یک منطقه اکتشافی جدید برای شرکت‌های بزرگ نفتی باز کند و تقدیر انرژی آفریقای جنوبی را تغییر دهد. 
شرکت فرانسوی توتال در این هفته اعلام کرد که کشفی قابل ملاحظه در سواحل جنوبی آفریقای جنوبی داشته است. 
کوین مک لاچلن، نایب‌رئیس ارشد اکتشاف توتال گفت: «با این کشف، توتال یک بازی جهانی جدید نفت و گاز را آغاز کرده و قصد دارد حفاری‌های دیگری در این بلوک داشته باشد». 
طبق گفته پاتریک پویان، مدیر اجرایی توتال، این اکتشاف می‌تواند حاوی یک میلیارد بشکه معادل‌های نفتی گاز و منابع میعانات گازی باشد.
توتال و شرکایش، قطر پترولیوم، سی ان آر اینترنشنال و کنسرسیوم آفریقایی مین استریت حالا قصد دارند در سال جاری اطلاعات لرزه‌شناسی سه بعدی را به دست آورند و چهار چاه دیگر را طبق مجوز حفاری کنند.
گوئد مانتاشه، وزیر منابع معدنی آفریقای جنوبی گفت: «برای کشور ما هیجان‌انگیز است. این یک رونق عمده برای اقتصاد است و ما از آن استقبال می‌کنیم و در عین حال به دنبال سرمایه‌گذاری برای رشد اقتصادمان هستیم ».
اتاق انرژی آفریقا هم اولین کشف مهم آب‌های عمیق را در آفریقای جنوبی تبریک گفت: «این اولین قدم بزرگ برای کشوری است که هنوز متکی به واردات نفت و گاز است، علی‌رغم ذخایر عظیم نفتی که در خاک و آب آن قرار دارد». 
طبق اتاق انرژی آفریقایی، این اکتشاف می‌تواند مسیر اقتصاد آفریقای جنوبی را تغییر دهد و به کاهش وابستگی این کشور به واردات نفت و گاز کمک کند.
گرچه این چاه یک اکتشاف نفتی نیست؛ ولی اگر چاه برالپادا طبق تخمین‌ها، تا یک میلیارد بشکه معادل‌های نفتی داشته باشد، برای آفریقای جنوبی متحول کننده است.
آفریقای جنوبی یکی از مناطق حساس و نویدبخش حفاری اکتشافی است که شرکت مشاوره وود مکنزی در سال جاری به همراه غنا، برزیل، مکزیک، خلیج مکزیک آمریکا و دریای بارتنرز در نروژ شناسایی کرده است.
اکتشاف آب‌های عمیق توتال در آب‌های آفریقای جنوبی، موجی جدید برای حفاری در منطقه ایجاد کرده است با این امید که یک میلیارد بشکه دیگر هم کشف شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی